Więcej dzieci niż kiedykolwiek oczekuje się w szkole letniej - a niektórzy nauczyciele otrzymują premie, aby pomóc

image

Zbliża się lato - ale dla milionów dzieci w całym kraju, może to oznaczać powrót do klasy.

Ponieważ pandemia nadal zakłóca edukację w Stanach Zjednoczonych, oczekuje się, że więcej dzieci niż kiedykolwiek zapisze się do szkoły letniej w tym roku, według Associated Press.

Chociaż nie wydano oficjalnego liczenia, oczekuje się, że liczba zapisanych uczniów przekroczy szacowane 3,3 miliona, którzy uczęszczali do szkoły letniej w 2019 roku, podała AP.

W Montgomery w stanie Alabama, gdzie 28 tys. uczniów jest zapisanych do systemu szkolnego, ponad 12 tys. uczniów zapisało się na zajęcia letnie przed terminem 1 czerwca - podała AP. Ta liczba była około pięć razy większa niż liczba dzieci, które zwykle uczęszczają do szkoły letniej, według gniazda.

Tymczasem w Filadelfii, 14,700 uczniów zapisało się do szkoły letniej, a jeszcze więcej ma się zapisać na zajęcia stacjonarne. Podobnie jak w szkołach Montgomery, 14,700 zapisanych uczniów oznacza znaczny wzrost w stosunku do 9,300 uczniów, którzy uczestniczyli w wirtualnych sesjach zeszłego lata, donosi AP.

"Ten rok był dla mnie bardzo niemotywujący," powiedział agencji AP Taylor Dennington, świeżo upieczony absolwent liceum w Las Vegas. "Doszło do tego, że nie wykonywałam żadnej pracy, tylko chodziłam na zajęcia".

Teraz zapisany na letnie zajęcia z biologii i matematyki, Dennington dodał: "Lepiej uczę się w szkole niż online. Bycie w klasie, gdzie nauczyciel jest obecny, jest o wiele lepsze niż czekanie godzinami na maila od nauczyciela."

Ponieważ liczby nadal rosną, okręgi szkolne rozszerzają swoje plany letnie, aby sprostać wymaganiom, donosi AP.

Obejmuje to otwarcie ich programów dla uczniów spoza typowej demografii - tych, którzy pochodzą z biednych rodzin, którzy nie mówią po angielsku jako języku podstawowym lub którzy są bezdomni lub w opiece zastępczej - a dla niektórych nauczycieli i pracowników, oferując zachęty do pracy, według gniazda.

Niektórym nauczycielom w Karolinie Północnej zaoferowano premię w wysokości 1200 dolarów, jeśli będą pracować, podczas gdy okręg w Anderson w Karolinie Południowej powiedział, że podwoi wynagrodzenie nauczycieli w szkole letniej do 60 dolarów za godzinę, donosi AP.

W Teksasie, nauczyciele i pielęgniarki w Spring Branch otrzymali podwyżki do 20%, co jest podobne do nauczycieli w Starkville Oktibbeha systemu szkolnego w Mississippi, którzy widzieli ich stawka godzinowa wzrosła z 10 dolarów do 35 dolarów na lato, według gniazda.

Studenci college'u w Connecticut również otrzymali zachętę do pomocy, z państwem oferującym $4,500 stypendiów dla 500 studentów college'u, którzy pracują w letnich programach K-12, donosi AP.

Kierowcy autobusów, kustosze i pracownicy kafeterii również zostali uwzględnieni w planach motywacyjnych, według AP.

szkoła

"To niedomówienie, że potrzeby są większe w tym roku" - powiedział agencji AP Kalman Hettleman, analityk polityki edukacyjnej w Maryland. "To nie jest realistyczne, aby myśleć, że szkoła letnia, bez względu na to, jak dobra i intensywna, zamknie wszystkie luki, ponieważ wiele z tych dzieci miało luki przed pandemią".

"Ale," Hettleman wskazał, "to pomoże, a to przynajmniej da im szansę walki, jeśli są intensywne interwencje podczas regularnego roku szkolnego."


Maluch ćwiczy samoopiekę
Wiadomość przychodzi mniej niż dwa miesiące po tym, jak Departament Edukacji Stanów Zjednoczonych ogłosił rozpoczęcie Summer Learning & Enrichment Collaborative.

Program - który wspiera 46 stanów, Dystrykt Kolumbii, Wspólnotę Puerto Rico, Biuro Edukacji Indian i trzy terytoria - zapewnia "federalne fundusze na pomoc w pandemii, aby wspierać jak najwięcej uczniów poprzez wzbogacające i edukacyjne programy letnie."

W swoim komunikacie, Departament Edukacji nazwał programy letnie "kluczem w wysiłkach narodu, aby zająć się utraconym czasem instruktażowym i pozalekcyjnym w wyniku pandemii COVID-19."

"Zbyt wielu uczniów doświadczyło przerw w nauce i negatywnego wpływu na ich społeczne i emocjonalne samopoczucie z powodu czasu z dala od przyjaciół i społeczności" - powiedział w oświadczeniu sekretarz edukacji Miguel Cardona. "Lato stanowi kluczową okazję dla okręgów szkolnych i partnerów społecznych, aby przyspieszyć naukę i zapewnić nowe możliwości dla uczniów, aby bezpiecznie angażować się ze sobą w zabawne zajęcia".

"Wykorzystajmy ten moment, aby ponownie wyobrazić sobie, jak może wyglądać zabawne, angażujące programowanie letnie, uczyńmy je dostępnym dla wszystkich uczniów i pracujmy razem, aby upewnić się, że nasze społeczności odzyskują i odbudowują się silniejsze niż były przed pandemią" - dodał Cardona.