Podróż do Wiednia: wyjątkowe miejsca, kuchnia i kultura

image
Podróż

do Wiednia: wyjątkowe miejsca, kuchnia i kultura

Pomysły na podróż / Europa Europa Luksusowe pałace, galerie sztuki i modne kawiarnie na niemal każdym rogu. To jasne, dlaczego wielu uważa Wiedeń za jedno z najbardziej bogatych kulturowo miast w całej Europie. Położony w samym sercu kontynentu, Wiedeń jest starożytnym miastem, które żyje wieki później dzięki nowoczesnej scenie artystycznej, kulinarnej i kulturalnej.

Wiedeń podzielony jest na 23 dzielnice, z których każda ma swój niepowtarzalny urok. Zdasz sobie z tego sprawę, gdy tylko tu dotrzesz. Nie spiesz się, tak jak robią to miejscowi, i ciesz się wszystkim, co sprawia, że Wiedeń jest wyjątkowym miejscem kulturalnym.

Oto lista najbardziej wyjątkowych miejsc w stolicy Austrii, które każdy turysta powinien odwiedzić.


ZABYTKI


Ringstrasse
Podczas zwiedzania Wiednia, dobrym sposobem na zobaczenie niesamowitej architektury miasta jest odwiedzenie Ringstrasse, okrągłego bulwaru, który prowadzi przez niektóre z najbardziej znanych zabytkowych budynków stolicy. Podobnie jak większość ulic w Wiedniu, Ringstrasse oferuje turystom wiele możliwości, aby zajrzeć do kawiarni lub zrobić ekscytujące zakupy.

Ringstrasse można zwiedzać pieszo, rowerem lub tramwajem, który kursuje tylko przez ten obszar. Na zwiedzanie bulwaru należy przeznaczyć dużo czasu - jest tu wiele do zobaczenia. Niektóre z najbardziej znanych zabytków to Ratusz (niesamowity Wielki Ratusz w Wiedniu), budynek austriackiego parlamentu i Wiedeńska Opera Państwowa. Niezależnie od wybranego środka transportu, możesz być pewien, że doświadczysz uroku starej Europy.


Wiedeńskie Muzeum Kunsthaus
Zaprojektowane przez austriackiego artystę Friedensreicha Hundertwassera, muzeum jest całym spektaklem. Chociaż znajduje się poza centrum miasta, miłośnicy sztuki i architektury powinni koniecznie je odwiedzić. Dzięki zakrzywionym liniom fasady, architektura muzeum jest pełna jasnych kolorów, roślin i nowoczesnego designu. Odcinając się od tradycyjnego pojęcia sztuki europejskiej, Hundertwasser tworzy unikalne dzieła, niepodobne do niczego innego, co można zobaczyć w Wiedniu.

Niedaleko muzeum znajduje się Dom Hundertwassera, jeden z najbardziej niezwykłych obiektów w mieście. Dom jest w rzeczywistości mieszkalny i jest jednym z najlepszych przykładów twórczości tego artysty i architekta.


Bel

vedere


Austria to kraj, w którym nie brakuje pałaców i zamków, z których wiele pochodzi z czasów monarchii Habsburgów. Belweder jest jednak faworytem. Znajdujący się w trzeciej dzielnicy miasta kompleks składa się w rzeczywistości z dwóch oddzielnych budynków, z których każdy ma własną historię i tło. Kompleks obejmuje również muzeum, w którym znajduje się jeden z najsłynniejszych austriackich obrazów, Pocałunek Gustava Klimta.

Przed wejściem znajdują się rozległe ogrody, które wyglądają szczególnie niezapomnianie wiosną i latem. Spędź dzień spacerując po ogrodach, zwiedzając pałace i podziwiając jedne z najwybitniejszych dzieł sztuki w Austrii.


SMAKI WIEDNIA


Kawiarnie i kawiarnie
W mieście, które jest znane na całym świecie ze swojej "kultury kawiarnianej", trudno jest wybrać tylko jedno miejsce. Miłość Austriaków do kawy i przytulnych lokali sięga odległej przeszłości i nadal jest źródłem dumy mieszkańców Wiednia. Aby doświadczyć miasta w stylu miejscowych, zalecamy jak najczęstsze odwiedzanie kawiarni i picie kawy w wiedeńskim stylu z kawałkiem ciasta. Chociaż możesz zobaczyć ludzi pędzących do pracy ze szklanką kawy w ręku, wkrótce odkryjesz, że w Wiedniu proces picia tego napoju to cała kultura spędzania wolnego czasu.

Koniecznie spędź dzień w jednej z miejskich kawiarni, porozmawiaj z mieszkańcami lub nawiąż nowe znajomości, aby przeżyć doświadczenie, które jest naprawdę częścią kultury miasta. Wśród różnorodnych wiedeńskich lokali, Cafe Museum, Demel i Coffee Pirates są doskonałym wyborem.


NaschmarktŻadna wycieczka do Wiednia nie byłaby kompletna bez wizyty na Naschmarkt, największym targu w mieście. Ten długi na około dwa kilometry rynek istnieje od wieków i jest integralną częścią wiedeńskiej kultury. Przyjdź tu z pustym żołądkiem i zanurz się w różnorodności straganów z jedzeniem. Miejscowi odwiedzają targ, aby kupić najświeższe produkty i przyprawy; ale jest też kilku sprzedawców, którzy sprzedają gotowe jedzenie. Można tu wypić kieliszek lokalnego wina i spróbować wiedeńskiej kuchni. W soboty, jeśli wstaniesz bardzo wcześnie, możesz spróbować pysznych austriackich wypieków w drodze na pchli targ.


Nowe austriackie specjałyW ciągu ostatnich kilku lat Wiedeń stał się jednym z najpopularniejszych miejsc kulinarnych w Europie. Słynne restauracje i niezliczone ukryte kulinarne perełki przyciągają miłośników jedzenia z całego kontynentu. Wiele lokali wprowadziło tradycyjną kuchnię austriacką w nowej, nowoczesnej interpretacji (stąd nazwa "nowa kuchnia austriacka"). Chociaż Austria słynie z dań takich jak sznycel i gulasz, warto zagłębić się w kulturę miasta, próbując tradycyjnych potraw w nowoczesnym wydaniu. Glacis Beisl i Walter Bauer to dwa najlepsze miejsca do odwiedzenia.


KULTURA.


Dzielnica

MuzeówDzielnica Muzeów to miejsce, którego nie można przegapić z wielu powodów. Jest to jedno z największych miejsc kulturalnych na świecie i jest domem dla prawie wszystkiego, od starej sztuki po nowoczesne dzieła.

Znajduje się tu MUMOK, jedno z najsłynniejszych muzeów sztuki nowoczesnej w Wiedniu, a także Muzeum Leopolda, które jest domem dla wielu wybitnych dzieł.

Ale jeśli znudzi Ci się zwiedzanie muzeów, na miejscu znajduje się kilka restauracji i kawiarni. Nie myśl, że są to tylko zwykłe kawiarnie. W rzeczywistości w Dzielnicy Muzeów znajdują się jedne z najlepszych restauracji w Wiedniu. Przy ładnej pogodzie warto wybrać się na spacer na świeżym powietrzu, tak jak robi to wielu mieszkańców i innych podróżnych.


Muzyka austriackaMuzyka

jest ogromną częścią austriackiej kultury i źródłem dumy dla mieszkańców. Polecamy wycieczkę do Opery Wiedeńskiej. Możesz wierzyć lub nie, ale bilety na miejsca stojące można kupić już za kilka euro. Jeśli opera Cię nie interesuje, odwiedź jeden z wielu festiwali muzycznych. Przez cały rok w Wiedniu odbywa się wiele wydarzeń muzycznych, które zaspokoją wszystkie gusta. Jeśli masz szczęście odwiedzić stolicę latem, możesz uczestniczyć w bezpłatnych koncertach w całym mieście.


Parki i ogrodyParki

w Wiedniu są dziełami sztuki. Ponieważ miejscowi uwielbiają spędzać popołudnia na świeżym powietrzu, w mieście nie brakuje wspaniałych parków.

Las Wiedeński to świetna opcja, jeśli chcesz odpocząć od szybkiego tempa życia w mieście. Jeśli szukasz aktywnego wypoczynku, odwiedź park Prater, w którym znajduje się diabelski młyn, jeden z symboli Wiednia. Volksgarten, część pałacu Hofburg, i Augarten to świetne miejsca, jeśli szukasz odrobiny historii. Spakuj koszyk piknikowy i zrelaksuj się w jednym z wielu bujnych parków austriackiej stolicy.

Jeśli chcesz spędzić wakacje w Europie, ale nie możesz się zdecydować, który kraj odwiedzić, wybierz Austrię. Wiedeń dostarczy Ci wielu pozytywnych wrażeń i emocji, które zapamiętasz na całe życie!

Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj również
  • Komentarze