Jeff Bezos w lipcu wyruszy w kosmos z bratem: 'Największa przygoda z moim najlepszym przyjacielem'

image

Firma lotnicza Jeffa Bezosa Blue Origin ogłosiła, że on, jego brat Mark Bezos oraz zwycięzca trwającej aukcji polecą w kosmos 20 lipca

Jeff Bezos przygotowuje się do odejścia z tego świata.

Blue Origin, firma zajmująca się produkcją lotniczą i lotami kosmicznymi, założona przez miliardera z Amazona w 2000 roku, ogłosiła w poniedziałek, że 57-letni Bezos i jego brat Mark przygotowują się do lotu w kosmos 20 lipca w pierwszym locie człowieka na pokładzie statku New Shepard.

Zabiorą ze sobą także zwycięzcę aukcji, na której licytowano już 2,8 miliona dolarów, w której wzięło udział około 6 tysięcy uczestników z 143 krajów, podała firma Blue Origin. Najwyższa wylicytowana kwota zostanie przekazana na rzecz Club for the Future, czyli fundacji Blue Origin, która zachęca do kariery w dziedzinie STEM "aby pomóc wymyślić przyszłość życia w kosmosie".

"Odkąd skończyłem pięć lat, marzyłem o podróży w kosmos. 20 lipca wyruszę w tę podróż z moim bratem. Największa przygoda, z moim najlepszym przyjacielem. #GradatimFerociter" - napisał Bezos na Instagramie, udostępniając filmik z okazji ogłoszenia.

rakieta

W filmie, Bezos powiedział, że pójście na wycieczkę jest "wielką sprawą dla mnie". Rozmawiając ze swoim bratem i zapraszając go na lot, powiedział: "Myślę, że to będzie znaczące, mieć tam mojego brata". Mark, 53, powiedział, że był "awestruck" przez zaproszenie, ale skoczył na okazję.

Według oficjalnej strony internetowej, New Shepard mieści sześciu astronautów, a ponieważ statek jest "w pełni autonomiczny", nie ma pilota, każdy jest pasażerem. Pojazd wielokrotnego użytku odbywa 11-minutowe loty w kosmos, "zaprojektowany, aby zabrać astronautów i ładunki badawcze poza linię Kármána - międzynarodowo uznaną granicę przestrzeni kosmicznej."