'Wiedźmin' sezon 2: wszystko, co wiemy do tej pory

image

Miecze! Seks! Przeklinanie! Czy istnieją trzy składniki bardziej integralne dla serii fantasy po "Game Of Thrones"? Prawdopodobnie nie, ale na szczęście dla ciebie, Wiedźmin (twój następny binge-watch) ma je w pikach.

Netflix wprowadził swój nowy romp z nimfami i nagością w grudniu 2020 roku - a show z Henry'm Cavillem w roli głównej okazał się hitem wśród streamerów, nawet trafiając na listę najczęściej oglądanych platform w 2019 roku. Adaptacja na podstawie bestsellerowych książek polskiego autora Andrzeja Sapkowskiego (które same przekształciły się w kultową serię gier wideo), Wiedźmin śledzi losy Geralta z Rivii (Cavill), samotnego łowcy potworów, który przeskakuje z jednej sytuacji zagrażającej życiu do drugiej. Wśród obsady są również Freya Allan i Anya Chalotra, które grają nieświadomie magiczną księżniczkę (Ciri) i potężnego maga (Yennefer) odpowiednio. Zasadniczo jest to Władca Pierścieni, ale z wszystkimi "nie oglądaj z rodzicami" z Gry o Tron.

Jeśli, jak my, binged wszystkie osiem odcinków za jednym zamachem, a następnie będzie brzęczenie na więcej. Oto wszystko, co do tej pory wiemy o drugim sezonie Wiedźmina.

Najnowsza aktualizacja:

Nowy filmik 'Season 2 Production Wrap: Behind The Scenes" został udostępniony przez Netflix.
Podobno zakończono już kręcenie 2. sezonu.
Potwierdzono szereg nowych członków obsady 2. sezonu.
Sezon 2 przygotowuje się do nakręcenia niesamowicie brzmiących scen na cmentarzach.
Sezon 2 otrzymuje pierwsze spojrzenie na nową zbroję Geralta z Rivii.
Wiedźmin sezon 2 data premiery: kiedy serial fantasy powraca na Netflix?
Nietypowo dla serialu Netflix, Wiedźmin został odnowiony na drugi sezon, zanim jeszcze wypuścił swój pierwszy.

"Jestem tak podekscytowana, że zanim jeszcze fani zobaczyli nasz pierwszy sezon, jesteśmy w stanie potwierdzić, że ponownie wrócimy na Kontynent, aby kontynuować opowiadanie historii Geralta, Yennefer i Ciri" - powiedziała w listopadzie showrunnerka Lauren Schmidt Hissrich.

Jednak żadna oficjalna data premiery kolejnych odcinków nie została ogłoszona, co oznacza, że na kolejną krwawą jatkę z mieczami będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

zamek wiedźmin

Kiedy ruszają zdjęcia do 2. sezonu Wiedźmina?
Produkcja drugiego sezonu Wiedźmina rozpoczęła się w lutym 2020 roku, potwierdził Netflix.

Mówiąc o nowym sezonie, showrunnerka Lauren Schmidt Hissrich powiedziała: "Reakcja na pierwszy sezon Wiedźmina ustawiła wysoką poprzeczkę, jeśli chodzi o dodanie nowych talentów do drugiego sezonu. Sophie Holland i jej zespół castingowy po raz kolejny znaleźli najlepszych ludzi do wcielenia się w te postacie, a w rękach tych znakomitych reżyserów, jesteśmy podekscytowani, aby zobaczyć, jak te nowe historie ożywają."

Wiedźmin (The Witcher)
Anya Chalotra w roli Yennefer. Credit: Netflix
Wiedźmin sezon drugi zamknął produkcję w marcu zeszłego roku z powodu pandemii koronawirusa, choć potwierdził w czerwcu, że filmowanie zostanie wznowione 17 sierpnia.

Oficjalne konto serialu na Twitterze, które podzieliło się wiadomościami w poetyckim wierszu, napisało: "Odkurzam moją lutnię i pióro, mam trochę wiadomości, trochę miodu pitnego do rozlania: Po tych wszystkich miesiącach rozłąki nadszedł czas na wznowienie produkcji. Wiedźmin i jego bard - który jest bez skazy, Ponownie spotkają się na planie 17 sierpnia."


Dzieląc się nowym zdjęciem na planie, gdy filmowanie zostało wznowione w sierpniu, showrunner Stephen Surjik napisał na Twitterze: "Pierwszy dzień z powrotem po środkowo-wiosennej blokadzie na Wiedźminie S2. Uczę się dystansu społecznego z moją showrunnerką/producentką wykonawczą, Lauren Schmidt Hissrich. Ona potrafi wyczarować narrację i postać z muskularną kontrolą niczym wielki Houdini."


Netflix ujawnił również pierwsze oficjalne spojrzenie na sezon 2 w październiku ze zdjęciami Cavill's Geralt of Rivia w zupełnie nowej czarnej zbroi.
Pokaz był również podobno filmowany sceny na Highgate Cemetary w Londynie (przez Redanian Intelligence), z ekipą przygotowującą instalacje oświetleniowe i maszyny do dymu w październiku.

Aktor Vilgefortz, Mahesh Jadu, również zamieścił w tym samym miesiącu w mediach społecznościowych informacje o wizytach na cmentarzach, a Lars Mikkelsen (Stregobor) nawet mu towarzyszył, co sugeruje, że może być więcej niż jedna sesja zdjęciowa na cmentarzu.

Wiedźmin podobno zakończył kręcenie 2. sezonu 31 marca, zgodnie z relacją na Instagramie od osobistego fryzjera Henry'ego Cavilla.