'Peaky Blinders' sezon 6 - wszystko, co wiemy do tej pory

image

Co za czas, by być fanem Peaky Blinders. Sezon piąty zakończył się typowo epickim finałem, cieszyliśmy się Legitymizowanym Festiwalem Peaky Blinders, trwają prace nad grą VR, mówi się o filmie i różnych spin-offach.

Oto wszystko, co wiemy o sezonie szóstym, który będzie ostatnim, jak dotąd...

  • Jakie są najnowsze wieści?
  • Zdjęcia do szóstego sezonu, który ma być ostatnim, zakończyły się 27 maja 2021 roku.
  • Stephen Graham oficjalnie dołączył do obsady i był widziany na planie
  • Australijski aktor James Frecheville dołączył do obsady szóstego sezonu
  • Charlie Murphy nie powróci jako Jessie Eden w szóstym sezonie

Kiedy rozpoczną się zdjęcia do szóstego sezonu?

Reżyser serialu, Anthony Byrne, potwierdził za pośrednictwem Instagrama, że zdjęcia do szóstego sezonu rozpoczną się 27 maja 2021 roku.

Zdjęcia do tego sezonu rozpoczęły się w styczniu 2021 roku, a twórca Steven Knight zapowiedział, że "historia będzie kontynuowana w innej formie" po zakończeniu serialu w sezonie szóstym.

"Peaky powraca i to z hukiem", powiedział. "Po wymuszonym opóźnieniu produkcji ze względu na pandemię COVID, znajdujemy rodzinę w ekstremalnym niebezpieczeństwie, a stawka nigdy nie była wyższa.  Wierzymy, że będzie to najlepsza seria ze wszystkich i jesteśmy pewni, że nasi niesamowici fani ją pokochają. Podczas gdy serial telewizyjny dobiegnie końca, historia będzie kontynuowana w innej formie."

Tommy Bulfin, producent wykonawczy BBC, dodał: "Jesteśmy bardzo podekscytowani, że rozpoczęły się zdjęcia do Peaky Blinders i tak wdzięczni wszystkim za całą ich ciężką pracę, aby to się stało. Scenariusze Steve'a do serii szóstej są naprawdę niezwykłe i zapewniają odpowiednie pożegnanie, które, jesteśmy pewni, zachwyci fanów."

Czy sezon szósty ma już datę premiery?

Po pierwotnym zasugerowaniu daty premiery "być może na początku 2021 roku" dla sezonu szóstego, reżyser Anthony Byrne zasugerował późne wydanie 2021 lub wczesne 2022, mówiąc Digital Spy: "Jeśli zaczęlibyśmy kręcić w styczniu (2021), nie skończylibyśmy do maja lub czerwca, a potem jest kolejne 6 miesięcy edycji", dodał, sugerując późne wydanie 2021 lub wczesne 2022.

Gwiazda Finn Cole również powiedział NME w grudniu 2020 r: "Mam nadzieję [...], że możemy mieć rzeczy gotowe dla was do końca [2021 roku]".

Czy jest już zwiastun?

Jeszcze nie, ale na razie przeżyjcie dramat tego, jak to wszystko się skończyło - z torturowanym Tommym wychodzącym w mglistą niewiadomą.

Czy są jakieś zdjęcia?

W marcu 2020 roku, w czasie przerwy spowodowanej koronawirusem, reżyser serialu, Anthony Byrne, udostępnił w mediach społecznościowych wybór zdjęć z nowo wyremontowanego pubu Garrison.

"Witam wszystkich Peaky's tam na zewnątrz. Ponieważ wszystkie puby są zamknięte, a wy wszyscy, miejmy nadzieję, zostajecie w domach i myjecie ręce" - czytamy w poście na oficjalnej stronie Peaky Blinders na Instagramie. "Chciałem podzielić się czymś z wami wszystkimi. Oto sneak peek na nowy pub Garrison. Chcę zaznaczyć, że został on prawie ukończony i jest oświetlony na tych zdjęciach przez światła robocze, a nie przez naszego niesamowitego operatora, Mathieu Plainfosse'a."

Po potwierdzeniu daty produkcji w styczniu 2021 roku, ukazało się zdjęcie Cilliana Murphy'ego na planie w masce.

W marcu 2021 roku Byrne podzielił się także dwoma kolejnymi zdjęciami Murphy'ego zza kulis.

peaky blinders

Jak będzie wyglądała fabuła szóstego sezonu Peaky Blinders?

Po smutnym odejściu Helen McCrory (Polly Gray) w kwietniu 2021 roku, po prywatnej walce z rakiem, mają nastąpić zmiany w tym, co może się wydarzyć w ostatnim sezonie Peaky Blinders, ale nic nie zostało jeszcze ogłoszone.

Kiedy zostawiliśmy rzeczy na koniec sezonu piątego, Michael miał swoją ofertę przekazania prowadzenia biznesu opiumowego "nowemu pokoleniu" gniewnie zestrzelony przez Tommy'ego, Alfie Solomons okazał się być żywy, i Shelby'ego spisek do spisku zamachu Mosley został udaremniony - popychając Tommy'ego nad krawędzią.

Kto pokrzyżował im plany? Czy to Solomons, wciąż rozgoryczony tym, że Tommy próbował go zamordować? Może Michael? Jego żona Gina powiedziała, że będą musieli powrócić do "planu B". Jednak Billy Grade podniósł słuchawkę, aby wykonać tajemniczy telefon, jak tylko Finn powiedział mu o ich planach. Spodziewajcie się zemsty, a także dalszego rozpadu umysłu Tommy'ego. Z prawdziwej historii wiemy, że Oswald Mosley poślubił swoją drugą żonę Dianę Guinness w 1933 roku w domu Josepha Goebbelsa, a Adolf Hitler był gościem honorowym. Mosley przeżył do 1980 roku. Wciąż jednak rozgrywa się mnóstwo politycznych dramatów...

"Sezon piąty opowiada o wzroście faszyzmu, nacjonalizmu i rasizmu w latach 30-tych - i są tu ogromne paralele z tym, co dzieje się teraz na świecie. Chciałem, aby to był główny temat serii piątej i następnej, ponieważ idziemy dalej w lata 30-te", powiedział NME twórca Steven Knight. "Chcę po prostu zbadać atrakcyjność tych prostych idei nacjonalizmu, które reprezentował Mosley. To dlatego zatrudniliśmy Sama Claflina, bo chcieliśmy kogoś, kto jest naprawdę pociągający i naprawdę atrakcyjny.

"Ostatnim razem, gdy to się stało, dziewięć lat później była druga wojna światowa. To ma swoje konsekwencje."

Knight potwierdził, że w kolejnym sezonie zobaczymy, że Tommy pozostanie posłem, ale że napięcie polityczne będzie się tylko pogarszać w miarę upływu czasu.

"To szczęśliwe dla mnie i niefortunne dla świata, że Peaky, jak robi swoje dwu- lub trzyletnie skoki, wciąż uderza w kamienie schodowe, które są bardzo rezonansowe z tym, co się dzieje", powiedział Knight w NME. "W serii szóstej, będziemy patrzeć na rok 1934 i rzeczy są gorsze. Bicie bębna staje się głośniejsze, napięcia są coraz większe, a Tommy jest w samym środku tego wszystkiego. Ponownie, będzie to eksploracja tego, co działo się w latach 30-tych i jak pewne rzeczy się transponowały."

"Piszę to w tej chwili i jest to tragedia".

Kolejną rzeczą, o której wiemy, jest to, że amerykańska rodzina Giny Gray będzie odgrywać bardzo znaczącą rolę - a ich zapowiadane powiązania z Oswaldem Mosely prawdopodobnie wyjdą na jaw.

"Gina, i kimkolwiek jest jej rodzina, dadzą o sobie znać, Oswald Mosley i niektórzy ludzie wokół niego i jego świat," reżyser Anthony Byrne powiedział BBC Sounds' Obsessed With Peaky Blinders podcast.

Cillian Murphy jako Tommy Shelby w piątym sezonie "Peaky Blinders"

Knight bardzo głośno mówił o tym, że spodziewa się, że będzie w sumie siedem serii - kończących się odkupieniem Tommy'ego na początku II wojny światowej.

"To jest część odkupienia Tommy'ego, które zaczęło się, gdy wrócił z pierwszej wojny światowej", powiedział NME scenarzysta Steven Knight. "Był całkowicie wyłączony i nie był w stanie połączyć się z ludzkością i światem, a on powoli wracał do życia. Teraz musi zmierzyć się ze złem, które każe mu zdecydować, czy jest dobry, czy zły.

"Punktem docelowym dla całego serialu zawsze był początek II wojny światowej, więc serial jest historią rodziny pomiędzy wojnami. Bardzo chcę, aby na koniec Tommy'emu nic się nie stało. Chcę, aby Tommy był dobry i stanął po stronie aniołów. Jest lekcja, którą trzeba odrobić i będzie to miało optymistyczne przesłanie, ale jest jeszcze wiele ciemności do przejścia."

Powiedział również tłumowi na festiwalu dramatów telewizyjnych w Cannes: "Chcę zabrać go w tę podróż od osoby, którą widzieliśmy [w serii pierwszej], do osoby, którą stanie się w 1939 roku.

"[Seria siódma] opowie inną historię, w której Tommy Shelby - który zaczyna jako ta nihilistyczna, patrząca tylko na swoją rodzinę osoba - zostanie odkupiony, a on stanie się dobry".

Reżyser Anthony Byrne zdradził również, jak rozpocznie się sezon szósty, mówiąc Digital Spy: "Rozpoczyna się bezpośrednio. Więc pierwszy obraz, który zobaczycie, będzie z powrotem na tym polu... Tommy, z pistoletem przyłożonym do głowy. Następnie przejdziemy stamtąd dalej, rozwiążemy ten niesamowity moment... to jest wspaniałe."

Sophie Rundle, która gra Adę Shelby w serialu, teasowała nowy sezon jako "all guns blazing" w wywiadzie dla Digital Spy.

"Ona jest po prostu fajniejsza niż kiedykolwiek", powiedziała Rundle o Adzie. "Myślę, że [twórca] Steve [Knight] powiedział, że to będzie ostatni, więc możesz sobie wyobrazić - to będzie wszystko guns blazing. To zawsze jest, wiesz, naprawdę rock and roll. "Ale to ostatnia seria, [więc] wszyscy będą naprawdę iść na to. To ekscytujące i smutne uczucie. Wszyscy jesteśmy naprawdę zadowoleni, że dostajemy się, aby to zrobić i opowiedzieć więcej tej historii."

Conrad Khan, w międzyczasie, również otworzył się na temat nowego scenariusza w wywiadzie z NME. Aktor, który dołączy do serialu w nadchodzącym finałowym sezonie, powiedział niedawno NME, że otrzymanie roli było "spełnieniem marzeń".

W sprawie dołączenia do tak ukochanego serialu, aktor mówił o swoich początkowych nerwach. "Byłem naprawdę zdenerwowany siedząc w mojej przyczepie przed wejściem na plan, ponieważ jest to taka rodzina i tak dobrze ugruntowana", wyjaśnił Khan.

"Czułem się trochę jak outsider wchodząc na sam koniec... ale reżyser powiedział, że trzymałem się dzielnie, więc myślę, że to dobry znak. Chodzi mi o to, że jeśli wykonam naprawdę złą robotę to wszyscy fani mnie znienawidzą!"

Dodał o społeczności Peaky Blinders: "Z tego jak zareagowali na moje ogłoszenie jako jednej z nowych postaci, fani serialu byli naprawdę gościnni".

Sprawdź: https://styl.fm/newsy/389754.oto-can-verel-aktor-ktory-wciela-sie-w-role-kemala-w-przysiedze-kim-jest-serialowy-maz-narin