Kate Winslet mówi, że 2 lata zajęło jej odzyskanie naturalnego koloru włosów po tym, jak na potrzeby Titanica zmieniła kolor na czerwony.

image

Kate Winslet przez lata rzadko odchodziła od swojego naturalnego blond koloru włosów, ale nigdy nie zapomnimy miedzianego odcienia czerwieni, który nosiła w filmie, za który aktorka otrzymała nominację do Oscara i dzięki któremu stała się sławna. 

W wywiadzie dla ELLE, w ramach serii "Tylko legendy", 47-letnia obecnie gwiazda "Titanica" zdradziła, że jej kultowa postać z filmu z 1997 roku nigdy nie miała mieć rudych włosów, ale Winslet zgodziła się na odważną zmianę koloru.

"Rose nigdy nie była opisana jako ruda, pamiętam pierwszą rozmowę z Jimem Cameronem na temat koloru jej włosów," powiedziała w wywiadzie dla ELLE. "Zapytał, 'Jak byś się czuła, gdybyśmy zrobili coś naprawdę odważnego z jej włosami?' Chciał, żeby to była czerwień, ale intensywna, niezwykła czerwień, a ja byłam tym bardzo podekscytowana".

Po zakończeniu zdjęć do filmu, gwiazda potrzebowała "prawie dwóch lat", aby odzyskać swój naturalny kolor włosów. 

Winslet powiedziała również, że uzyskanie kręconej fryzury Rose było nie lada wyzwaniem: "Moje włosy nie są naturalnie falowane, więc musiały być kręcone każdego dnia i były niemożliwe do utrzymania, ponieważ wokół nas była woda."

"Kręciliśmy w serii zbiorników, więc woda była zawsze w powietrzu, a to stwarzało problem dla włosów każdego z nas," kontynuowała.

W rozmowie z British Vogue o swojej podróży do włosów, nowa globalna ambasadorka L'Oréal Paris powiedziała, że eksperymentowała z domowym kolorem dwa razy podczas lockdownu w zeszłym roku. 

titanic

"To, co jest wspaniałe w Préferénce L'Oréal [Winslet ma odcień 9.1], to fakt, że trudno jest się pomylić, ponieważ kolor tak dobrze się sprawdza. W zeszłym roku dwukrotnie farbowałam włosy podczas lockdownu - tylko odrobinę na czubku głowy, ponieważ moje włosy są brązowe", wyjaśniła. "Za dużo nasady i wyglądam na zmęczoną. Wszystko poszło dobrze i łatwo jest postępować zgodnie z instrukcjami".

Mama trójki (córka Mia, 20, i synowie Joe, 17, i Bear, 7) podzieliła się również, że stała się "rodzicem z wszystkimi fajnymi farbami do włosów".

"Mój syn i jego przyjaciele są również stale chcą zmienić kolor włosów, więc często stwierdzam, że jeśli ma je okrągłe, będą jak 'Mamo, możemy farbować włosy Jake'a na fioletowo?' Jestem straszny i powiedzieć im, aby zadzwonić do swoich mam, aby sprawdzić, czy to jest w porządku," powiedziała.

"Jak stałam się rodzicem, który ma w domu wszystkie fajne farby do włosów? Ale to my, a to częściowo dlatego, że mam córkę, a ona też zawsze eksperymentuje z kolorami włosów i zdaje sobie sprawę, że kupiła zły, więc mój syn dostaje jej odlewy" - kontynuowała Winslet. "Absolutnie przezabawne."

Zobacz również: https://styl.fm/newsy/351880.klaudia-el-dursi-pokazala-ojca-swojego-pierwszego-syna-dodala-do-tego-osobisty-wpis