Wakacje na Iturupie: dzika wyspa w Rosji, zadziwiająca swoim pięknem

image

Wakacje na Iturupie: dzika wyspa w Rosji, zachwycająca swoim pięknem

Pomysły

na

podróże / Podróżowanie po Rosji Podróże po Rosji Proponujemy Państwu zapoznanie się z wyspą Iturup, która znajduje się w Rosji i nie jest jeszcze znana wielu ludziom. W naszym artykule możecie przeczytać o jej położeniu geograficznym, klimacie, florze i faunie, a także o ciekawych miejscach, które warto odwiedzić, jeśli przypadkiem znajdziecie się na tej wyspie.

W jakim sezonie powinienem pojechać?

Uderzający Iturup znajduje się w regionie Sachalin na Wyspach Kurylskich. Mieszka w nim około siedmiu tysięcy osób. Zwiedzanie jest możliwe o każdej porze roku, gdyż tutejsza przyroda jest niezwykle piękna, a każda pora roku ma swoje osobliwości. Najgorętszym miesiącem na wyspie jest sierpień. W tym czasie można wędkować na otwartym oceanie. Temperatury w lecie sięgają +14 stopni Celsjusza, a w zimie najzimniej będzie -3 stopnie Celsjusza. Lato jest wilgotne i chłodne, natomiast zimą często występują opady śniegu, po których następuje odwilż.

Co warto zobaczyć?

Wyspa słynie z wulkanów, gejzerów i wodospadów. Najwyższym wulkanem jest Stokap (1634 m n.p.m.). Znajdują się tam również wulkany Curly, Chirip, Atsonopuri i Berutarube. Również wulkany są wspaniałym widowiskiem. Na przykład, wulkan Bogdan Chmielnicki w północno-wschodniej części wyspy wybucha bezpośrednio na otwartym oceanie.Kolejnym cudem natury jest najwyższy wodospad Ilja Muromiec o wysokości 141 metrów. Przy okazji, jest to jedyny wodospad na Wyspach Kurylskich.Jeśli zamierzacie odwiedzić wyspę, koniecznie wybierzcie się na Białe Klify, które ciągną się wzdłuż wybrzeża Morza Ochockiego. Grzbiety, poprzecinane kanionami, składają się z pumeksu i porowatego szkła wulkanicznego, natomiast pas przy wodzie zbudowany jest z białego piasku kwarcowego z domieszką czarnego tytanomagnetytu. Białe skały w kontraście z piaskiem wyglądają po prostu niesamowicie.Jednym z powodów, dla których warto wybrać wakacje w Rosji jest Golden Bay, kolejne niesamowite miejsce na Iturup. Brzegi zatoki, pokryte żółtą gliną, tworzą w słońcu złoty, mieniący się efekt, który jest bardzo hipnotyzujący.


W
Sailing Bay
znajduje się niesamowita kamienna grota, a także lokalny znak rozpoznawczy - wodospad "Maiden's Tears". Można przejść za jego wodospad i podziwiać stamtąd ocean.Płaskowyż Yanquito
jest wulkaniczną formacją skalną z lawy. Ten niesamowity cud natury powstał w wyniku kontaktu zastygłej lawy z morzem.Kompleks termalny Hot Waters
jest doskonałym miejscem do relaksu i leczenia. W tym kompleksie znajduje się gorąca woda mineralna z kwasem krzemowym, azotem i siarkowodorem, która ma dobroczynny wpływ na cały organizm.

Flora wyspy

Główna część obszaru pokryta jest lasami iglastymi. Należą do nich świerk Ayana i jodła sachalińska, a w centrum znajduje się modrzew cajandryjski. Flora Iturup składa się również z dębu szypułkowego, kalopanaxu, klonu, wiśni kurlandzkiej i czereśni ptasiej oraz kilku gatunków drzewiastych lian: winorośli Campfera, arborescens, toksykodendronu orientalnego, cytryńca chińskiego i aktinidii kolomickiej. Ze względu na obfitość bambusa, lasy na Iturup są bardzo gęste i nieprzejezdne.


Fauna

Iturup

Na czele fauny Iturup stoi niedźwiedź brunatny. Na wyspie żyje ich ogromna liczba. Ślady tych zwierząt można zobaczyć na czarnym piasku, który znajduje się w niektórych częściach Iturup. Częste są również lisy rude, szare i srebrno-czarne. W basenie Sachalin-Kurils żyją foki portowe i lwy morskie, największe zwierzęta spośród płetwonogich, które zostały wpisane do Czerwonej Księgi. Ponadto występuje tu rzadka i zagrożona wyginięciem wydra morska, zwana również "wydrą morską".Wyspa Iturup jest piękna o każdej porze roku. Zwiedzanie go to sposób na dostarczenie sobie niewiarygodnych emocji i zobaczenie po raz kolejny jak piękna i niesamowita przyroda nas otacza. Jeśli jeszcze nie wybrałeś swojego kolejnego miejsca na wakacje, koniecznie sprawdź tę piękną wyspę. Warto to zobaczyć! Jeśli wolisz spędzić wakacje w Rosji, ten wybór unikalnych miejsc będzie dla Ciebie wskazówką, gdzie jeszcze możesz odwiedzić ten kraj.
Omów artykuł
  • Aktualności
Powiadom znajomych: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj również
  • Komentarze