Urlop w Ałtaju: Jakie miejsca warto odwiedzić, jeśli jeszcze tu nie byliście

image

Ałtaj: jakie miejsca warto odwiedzić, jeśli jeszcze tu nie byliście

Pomysły na podróże / Podróże do Rosji Podróże po Rosji W tym artykule opowiemy o jednym z najbardziej wyjątkowych miejsc w Rosji - Ałtaju. Poznacie Państwo ośrodki narciarskie, trasy zwiedzania i obiekty przyrodnicze, które powinien zobaczyć każdy turysta zamierzający po raz pierwszy odwiedzić te tereny.

PrzyrodaNajpopularniejszymi

szlakami turystycznymi w Ałtaju są wodospady, górskie jeziora i wąwozy.

Grzyby skalne

Olbrzymie głazy z traktu Akkurum, które powstały w procesie wietrzenia i obecnie wizualnie przypominają grzyby z kapeluszami.


Jezioro gejzerów

Na środku wolnego od lodu jeziora zdaje się świecić turkusowe oko. Przyczyną tego są tryskające z ziemi źródła oraz niebieska glina na dnie jeziora, która nadaje stawowi niepowtarzalną barwę.


Jezioro SvetloyeMożna tu

obserwować łabędzie krzykliwe i kaczki, które przylatują na zimowanie. Na brzegu znajdują się specjalne platformy widokowe dla turystów.


BelokurikhaGłówny

szlak w tym ośrodku nosi nazwę Katun. Jego długość wynosi 850 m. Ponadto na jednym ze zboczy Wąwozu Niedźwiedziego znajduje się tor dla miłośników sportów ekstremalnych ze skoczniami narciarskimi o różnym stopniu trudności, który ma długość 250 m.
Położony nad jeziorem

Teletskoye

na górze Kokuya. Jest bardzo duża różnica wysokości, która wynosi 850 metrów. Ośrodek ten wyróżnia się obfitością śniegu i długością tras zjazdowych do 2000 metrów!


Manzherok "

Dla tych, którzy wolą po prostu podziwiać widok na góry, jest całoroczny ośrodek "Manzherok", jakby ukryty przed ciekawskimi oczami u podnóża góry Malaya Sinyukha. Tutaj można wznieść się w górę w szklanej kabinie i podziwiać piękno majestatycznych gór.

Wycieczki

Miłośnicy przyrody mogą wybrać się na jedno- lub wielodniową wycieczkę pieszą. Najpopularniejsze trasy wiodą do podnóża góry Belukha, do jeziora Ałła-Askir oraz do jezior Multinskiy i Shavlinskiy.

Warto

odwiedzić

Jaskinię Denisowską

, aby zobaczyć to cudowne miejsce, w którym 280 tysięcy lat temu przebywali starożytni ludzie. Rzeka Shinok znajduje się niedaleko jaskini Denisov, posiada liczne wodospady o wysokości do 72 m.Jeśli chcesz zapoznać się z tutejszą fauną, możesz odwiedzić żubrową zagrodę. Można karmić zwierzęta i robić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia.

Każdy wie o wyjątkowym splendorze Ałtajskiego terytorium. Wycieczka do tego miejsca da Ci niepowtarzalną szansę zobaczenia całego malowniczego piękna rosyjskiej przyrody i rozkoszowania się najczystszym górskim powietrzem!
Omów artykuł
  • Porady dla podróżnikówNewsPowiedz
znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze