Święta listopadowe: 6 rosyjskich miast, które czekają, abyś je odwiedził

image

Święta listopadowe: 6 miast w Rosji, które czekają

, abyś je odwiedził Pomysły na podróże / Uwaga podróżnika Zbliżają się święta listopadowe, które zapowiadają się na długie z powodu pandemii. Jedni cieszą się, że będą mogli odpocząć w domu, a inni już wybierają cel swojej podróży. Bank ofert last minute znacznie wzrósł, więc bilety rozchodzą się w zawrotnym tempie. Podpowiemy, gdzie w kraju można szukać emocji bez uszczerbku dla środków bezpieczeństwa.
KazańWymagania

faktyczne

: obecność kodu QR o szczepieniach, zaświadczenie o zakażeniu koronawirusem lub wynik testu PCR są obowiązkowe przy zameldowaniu się w hotelu, odwiedzaniu restauracji, kawiarni i miejsc kulturalno-rozrywkowychMiasto wRepublice Tatarstanu jest uwielbiane przez turystów, którzy udają się tam przez cały rok, nawet zimno nie jest dla nich przeszkodą.I jest to jak najbardziej uzasadnione, gdyż piękna architektura tego miejsca zrobi wrażenie na każdym. Jeśli od dawna planujecie odwiedzić Kreml, Kul Sharif, Świątynię Wszystkich Religii i wiele innych ciekawych miejsc, radzimy zarezerwować pokoje z wyprzedzeniem, ponieważ od 11 października hotele mogą wypełnić tylko 50% pokoi.

Obowiązuje również zakaz prowadzenia zajęć i gastronomii od godz. 23.00 do 6.00 rano. Jeśli nie przeszkadzają Ci wyżej wymienione ograniczenia, a chcesz tylko zwiedzać lub wędrować, kup bilety i ruszaj w drogę. Nie wiesz gdzie się zatrzymać? W naszym artykule - 12 najlepszych hoteli w Kazaniu.
DombaiWymagania: QR-kod o szczepieniu, zaświadczenie o zwolnieniu lekarskim od szczepień i wyniktestu PCRUzdrowisko Dombai w Karaczewie-Cheskesji jest wspaniałym źródłem świeżego powietrza, można wyjść na zewnątrz, z dala od miasta, gdzie nie obawia się żadnej choroby.Zazwyczaj jest to miejsce, gdzie można pojeździć na nartach i snowboardzie, ale w listopadzie sezon nie jest jeszcze otwarty. Nie należy się jednak zniechęcać, ponieważ w okolicy znajdują się wspaniałe krajobrazy: wodospady Batuk, dolina Dombai-Ulgen, góra Mussa-Achitar itp. Ograniczenia dotyczące powidła w tym miejscu nie są tak poważne, a ceny wycieczek są teraz poniżej średniej: wycieczkę dla dwóch osób na 4-5 dni można kupić w granicach dziesięciu tysięcy rubli.
SocziWymagania

merytoryczne

: kod QR na szczepionce, dostępność co najmniej jednego składnika szczepionkiSezon letni w Soczi już się zakończył, jednak najpopularniejsze miasto w Kraju Krasnodarskim ponownie spodziewa się napływu turystów od 30 października.Fakt, że imprezy publiczne zostaną odwołane, nie przeszkadza tym, którzy chcą dobrze wypocząć. Administracja miasta ogłosiła, że parki, zimowe plaże i ośrodki narciarskie pozostaną dostępne dla odwiedzających. W hotelach i hotelach w Soczi, podobnie jak w innych miastach, wymagane są kody QR. Jeśli udało Ci się wykonać tylko jeden element szczepienia, możesz się zameldować. Ceny wycieczek nad Morze Czarne zawsze były drogie, więc należy pamiętać, że obecnie ceny są zgodne z sezonem letnim.
Napływturystów nie ominął kulturalnej stolicy Rosji.

Koszt lotów wzrósł o prawie 30 procent, ale ci, którzy chcą zobaczyć Ermitaż, katedrę św. Izaaka, wiele zabytków architektury i mostów zwodzonych, nie widzą w tym wielkiej przeszkody. Wszystkie zajęcia, z wyjątkiem wycieczek z przewodnikiem i wizyt w muzeach i teatrach, są niedostępne. Ubierzcie się ciepło, załóżcie maski i koniecznie odwiedźcie główne atrakcje Petersburga - na pewno urzekną Was swoim pięknem.
KaliningradWymagania

tematyczne

: QR-kod i PCR-test dla wszystkich osób powyżej 18 roku życia; restauracje, znajdujące się w hotelach, obsługują wyłącznie gości; zakaz wycieczek grupowych, w tym autokarowych, bez QR-kodu lub PCR-testuZwiedzaniewybrzeża Morza Bałtyckiego będzie możliwe tylko dla osób, które wybierają się na wycieczkę samotnie, ponieważ zakwaterowanie grup turystycznych z innych regionów w hotelach jest zabronione.Jak wszędzie, w Kaliningradzie obowiązują środki przeciwepidemiczne, dlatego nie należy liczyć na wizyty w parkach rozrywki, lokalach gastronomicznych (liczą się formaty z dostawą i na wynos) czy centrach handlowych. Sale koncertowe, filharmonie i teatry powinny być wypełnione tylko w 50 procentach, a kina w 70 procentach.

Jeśli jednak wybieracie się do dawnego Królewca nie dla rozrywki, lecz dla czystego powietrza, którym można oddychać podczas spacerów wzdłuż wybrzeża Bałtyku, klimatycznej architektury i zabytków, nie przegapcie tej szansy. Należy pamiętać, że transport publiczny będzie ograniczony do usług porannych i wieczornych, więc należy dokładnie przemyśleć plan podróży, a w niektórych przypadkach konieczne może być skorzystanie z taksówek.
JarosławWymagania: kod QR i tryb maskiJarosław nie bezpowodu znalazł się na naszej liście miejsc, do których warto wybrać się na nietypowe wakacje.To malownicze miasto jest szczególnie piękne w sezonie jesiennym. Przy okazji, sytuacja z wirusem jest tutaj bardziej korzystna w porównaniu z innymi regionami. Touroperatorzy w obwodzie jarosławskim odnotowują zwiększony popyt na domki letniskowe i wiejskie domy dla rodzin, w których można odpocząć w otoczeniu przyrody. Przejdź się wzdłuż nabrzeży dwóch rzek, Wołgi i Kotorosła, odwiedź muzeum-rezerwat, zobacz cerkiew Zaśnięcia NMP i cerkiew Eliasza Proroka. Miasto słynie również z ogromnej ilości unikalnych zabytków historycznych, dlatego też zostało włączone do Złotego Pierścienia Rosji.

Miasto jest oczywiście warte odpoczynku i podróży, ale w tej sytuacji lepiej rozważyć wszystkie za i przeciw. Jeśli zdecydujesz się na wyjazd na wakacje, wybierz najbezpieczniejszy sposób, przestrzegaj reżimu maseczek, traktuj swoje ręce ostrożnie i staraj się unikać kontaktu z innymi ludźmi. Dbaj o siebie!
Autor: Alexandra Sedova Omów artykuł
  • Porady dla podróżnikówAktualnościPowiedz
znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze