Nieodkryta Azja: 15 wspaniałych zabytków Orientu

image

Nieodkryta Azja: 15 wspaniałych zabytków Orientu

Pomysły na podróż / Azja pod względem turystycznym to nie tylko Taj Mahal, Wielki Mur Chiński i słoneczne plaże Bali. Kontynent, ze swoją głęboką filozofią i różnorodnością kulturową, nie stara się reklamować swoich atrakcji światu, ale pobożnie zachowuje je jako bogate duchowe dziedzictwo swoich wielkich przodków.

Proponuję 15 niesamowitych miejsc Wschodu, o których nie każdy turysta wie.

1. Tygrysie Gniazdo, BhutanLepiej znany jako Taktsang, jest to święty klasztor zbudowany na skalistym klifie 914 metrów nad doliną Paro. Legenda głosi, że około 1300 lat temu w tym miejscu Guru Rinpocze zmaterializował się na grzbiecie latającej tygrysicy i nawrócił Bhutan na buddyzm.
Jest to obowiązkowa atrakcja dla każdego turysty ze względu na wyjątkową lokalizację i hipnotyzujące widoki na dolinę. A tajemnicza historia Taktsang czyni go jeszcze bardziej wyjątkowym dziełem architektury i religii.

2. Siem Reap, KambodżaSiem Reap jest stolicą prowincji Siem Reap w Kambodży. Jednym z najbardziej znanych miejsc do odwiedzenia jest świątynia Angkor Wat. Znajduje się tam również ogromna liczba starożytnych świątyń, muzeów, stary rynek i Kambodżańska Wioska Kulturalna. Nawet przy tak wielu atrakcjach turystycznych miasto nadal nie jest zatłoczone. Tutaj można zanurzyć się w kulturze i zwyczajach mieszkańców bez zgiełku wokół siebie.

3. Rezerwat przyrody Bokeo, LaosPołożony w prowincji Bokeo w Laosie rezerwat został utworzony w celu ochrony zagrożonego gatunku gibonów. Można tu podziwiać te niesamowite zwierzęta, wybrać się na pieszą wycieczkę po pięknym lesie lub zarezerwować specjalny program o nazwie "The Gibbon Experience: waterfall", który obejmuje trzygodzinny trekking wzdłuż rzeki Nam Nga.

4. Kuala

Lumpur, MalezjaKuala Lumpur to stolica Malezji. Jest to niesamowite miejsce do odwiedzenia ze względu na różnorodność atrakcji, które pokazują wspaniałość nowoczesnej architektury. Najpopularniejsze miejsca turystyczne to Chinatown, Petronas Twin Towers, Buta Caves i Central Market.

To miasto ma wiele wyjątkowych miejsc, które każdy powinien zobaczyć na własne oczy. Piękno miasta tkwi w niesamowitym połączeniu starych, tradycyjnych budynków z nowoczesnymi drapaczami chmur.

5.

Zatoka Ha Long, WietnamWpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zatoka ta jest niesamowitym miejscem do odwiedzenia. Jest domem dla ponad 3000 wysp i jest domem dla około 1600 osób mieszkających w pływających wioskach. Aby uzyskać jak najwięcej wrażeń z wizyty, wybierz się na rejs i poznaj lokalne życie z wody i ciesz się naturalną scenerią, która pozostawia turystów w zachwycie. Jest to zdecydowanie miejsce, które trzeba odwiedzić!

6.

Danxia Terrain, ChinyTe piękne krajobrazy są unikalne dla tego obszaru Chin. Uformowane z czerwonego piaskowca, zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa w 2010 roku. Jest to miejsce, którego nie da się opisać słowami, po prostu trzeba je zobaczyć!

7. Tęczowa Wioska, TajwanJakiś czas temu pewien starzec zaczął malować. Nazywa się Huang Yun-Fu, znany również jako Tęczowy Dziadek. Mieszkał w nudnej wiosce wojskowej i pewnego dnia postanowił uczynić to miejsce bardziej kolorowym. Teraz Tęczowa Wioska przyciąga swoją wyjątkową historią i wspaniałymi kolorowymi rysunkami, które rezonują w sercu każdego.

8.

Shinjuku, JaponiaTen piękny park znajduje się w Tokio. Pierwotnie został zaprojektowany i zbudowany w 1772 roku, ale to, co widzimy teraz, jest wynikiem renowacji z 1906 roku. Park znajduje się na 58,3 hektarach ziemi i ma ponad 20 000 drzew. W szklarniach znajduje się ponad 1700 gatunków różnych roślin tropikalnych i subtropikalnych.

9

. Dolina Yol, MongoliaZnany również jako Dolina Orłów, ten głęboki, wąski wąwóz jest unikalny dla lokalnego lodowego krajobrazu. Znajduje się na pustyni Gobi, ale ze względu na swoją głębokość, Yol, jak oaza na pustyni, zawsze pozostaje chłodna.

10. Plantacje turystyczne Daehan Davon, Korea PołudniowaJest to dom plantacji zielonej herbaty w Korei Południowej. Daehan Daewon zaspokaja 40 procent krajowego zapotrzebowania na napoje ziołowe. To piękne, spokojne naturalne otoczenie jest miejscem, w którym można zrelaksować nie tylko ciało, ale i duszę.


11. Delta rzeki Mekong, WietnamRzeka Mekong jest szlakiem handlowym wykorzystywanym przez mieszkańców do transportu plonów na sprzedaż. Pływając wzdłuż rzeki i podziwiając piękne tropikalne widoki, można znaleźć prawie każdy owoc, jaki można sobie wyobrazić w naturze. Znajdują się tam również starożytne świątynie i główne miasto na brzegu, gdzie przyjaźni mieszkańcy powitają Cię z otwartymi ramionami.

12. Patong, TajlandiaTajlandia jest znana przede wszystkim z ulicznego jedzenia i ekscytującego życia nocnego. Patong to miejsce, w którym toczy się życie nocne. Ponad sto restauracji, barów i dyskotek jest otwartych w nocy. Głównym celem mieszkańców jest zapewnienie rozrywki każdemu turyście, który tu przyjedzie!

13. Jezioro P

hewa

, NepalJezioro Phewa jest drugim co do wielkości jeziorem w Nepalu. Znajduje się w pobliżu świątyni Tal Barahi i Baidam. Tutaj można nie tylko podziwiać starożytną architekturę i piękne krajobrazy, ale także zarezerwować wycieczkę do Pokhary, najbardziej turystycznego miasta w Nepalu.


14

. Banaue, FilipinyBanaue to małe miasto na Wyspach Filipińskich. Jest ono powszechnie znane ze swoich tarasów ryżowych. Zostały one wykonane ręcznie wiele lat temu i obecnie znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Być może widziałeś Banaue na zdjęciach lub filmach wiele razy, ale nie będziesz w stanie zrozumieć niesamowitego piękna tego miejsca, dopóki nie zobaczysz go na własne oczy!

15.

Shwedagon

Pagoda, MyanmarShwedagon Pagoda to największa i najświętsza świątynia buddyjska w Myanmarze. Budynek ten ma 99 metrów wysokości, jest pokryty złotem i ozdobiony ponad 7000 klejnotów. Istnieje legenda, że pagoda stoi tutaj od ponad 2500 lat, ale niestety nie ma na to żadnego pisemnego dowodu. Shwedagon jest prawdopodobnie najwspanialszą budowlą w całej Azji, którą powinieneś zobaczyć przynajmniej raz w życiu!

Azja kryje niezliczoną ilość tajemniczych i niesamowitych zabytków. Co chciałbyś odwiedzić?

Przedyskutuj artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze