Najbardziej wyjątkowe i najpiękniejsze miejsca w Rosji

image

Najbardziej wyjątkowe i piękne miejsca w Rosji

Pomysły na podróże /. Wiadomo, że Rosja słynie z rozległych przestrzeni i naturalnego piękna. Ale niektóre niesamowite miejsca są nieznane nawet mieszkańcom terenów, na których się znajdują. Przyjrzyjmy się tylko najmniejszej części tego wyjątkowego piękna.

Lena Pillars

Majestatyczne skały przypominające filary znajdują się na prawym brzegu rzeki Leny. To przepiękne miejsce znajduje się około dwustu kilometrów od miasta Jakuck. Patrząc na nie, nie można się nie zastanawiać: "Czy to dzieło natury? - a może zrobił to ktoś inny?" Skały te mają ponad 500 tysięcy lat.


Dolina Gejzerów

Te dymiące, fascynujące zbocza znajdują się w regionie Kamczatki. To naturalne zjawisko jest jedynym gejzerem na całym terytorium Rosji, a także w całej Eurazji. Dolina składa się z dwudziestu gorących źródeł stale emitujących parę lub masy wodne.


Char sands

To nierealne miejsce z regionu Transbaikal znane jest wielu osobom. Fale piasku i ośnieżone szczyty (pięćdziesiąt kilometrów długości) tworzą surrealistyczną scenę. W ten sposób natura postanowiła połączyć wielką pustynię i oddalone o jakieś czterdzieści kilometrów lodowce Kodaru.


Elbrus

Nie każdemu jest przeznaczone

zobaczyć

to piękno Kabardyno-Bałkarii. Jeden z najwyższych szczytów w Rosji należy do wszystkich, ale tylko do najbardziej nieustraszonych i żądnych przygód podróżników. To góra Elbrus. Znajdują się tu dwa stożkowate szczyty stratowulkaniczne o wysokości siodła 5.300 m. Istnieją jedynie przybliżone szacunki, że góra ta powstała milion lat temu. Jej skład to głównie popiół, a także tufy i liczne zastygłe warstwy lawy.

Najrzadziej spotykanym miejscem na świecie jest

Jaskinia

Orda. Nie wszyscy rdzenni mieszkańcy regionu permskiego wiedzą o nim, gdyż znajduje się on pod wodą. Jest to najdłuższa jaskinia gipsowa. To tak jakby był specjalnie stworzony dla nurków. Słyszeli o tym. Woda, czysta jak łza, jest tu zawsze dość zimna (najwyżej cztery stopnie Celsjusza).


Bajkał

Jak można było nie wspomnieć o wielkim Bajkale? To najpiękniejsze i najbardziej rozległe jezioro Rosji, szerokie na osiemdziesiąt kilometrów. Powierzchnia tego super zbiornika wodnego jest mniej więcej wielkości Danii lub Belgii. Jej piękno jest tak kuszące, że co roku przyciąga tysiące podróżników.

Zwietrzałe filary

Te ogromne naturalne struktury znajdują się na płaskowyżu Man-Pupu-Ner (w Republice Komi). Filary wietrzenia są wizytówką Uralu. Wielu aktywnych urlopowiczów rozpoznaje miasto po tym miejscu. Nie każdy jednak odważy się odwiedzić to miejsce, gdyż jest ono dość daleko od cywilizacji (najbliższa osada oddalona jest o około 400 kilometrów).To tylko kilka z niesamowitych miejsc, które nie trzeba opuszczać kraju, aby je zobaczyć. Przyjdź i zobacz zabytki, w które tak bogata jest Matka Rosja. Świat jest pięknym i zaskakującym miejscem, więc pakuj torbę i uderzaj w drogę!
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze