Jakie prawa człowieka są ograniczone w Korei Północnej

image

Jakie prawa człowieka są ograniczone w Korei Północnej

Pomysły na podróże / Azja Cały świat wie, że prawa człowieka w Korei Północnej są ograniczone. Jednak nawet ONZ nie jest w stanie sporządzić pełnej listy zakazów i naruszeń praw człowieka w Korei Północnej, ponieważ organizacje międzynarodowe nie działają w tym kraju. Jednak nawet dostępne dane przyprawiają ludzi w innych krajach o dreszcze, ponieważ to, co dzieje się za żelazną kurtyną, jest niezrozumiałe.


Prawa człowieka i swobody w Korei Północnej są ograniczone

Partią rządzącą w Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej jest Partia Robotnicza i nie ma tam innych sił politycznych. Opozycja nie wchodzi w rachubę; to, co rząd proponuje ludziom, jest jedyną słuszną rzeczą do zrobienia. Ci, którzy się z tym nie zgadzają, są wysyłani na "reedukację" do obozów pracy i więzień. Do obozów mogą wyjeżdżać mężczyźni, kobiety, a nawet dzieci.W Korei Północnej zakazane jest wszystko, co dotyczy obcokrajowców, ich obyczajów, zainteresowań, kultury, religii itp. W kraju jest internet i telewizja, ale mieszkańcy mogą oglądać tylko to, co im się podoba i słyszeć to, co rząd chce, żeby słyszeli, i nic poza tym. Odnotowano tu dziesiątki przypadków łamania praw człowieka, ale niezależnie od tego, jakie rezolucje w tym kierunku przyjmie ONZ, Partia Pracy nie zamierza słuchać zaleceń i potępień. Wszystkim oskarżeniom zaprzecza się lub w ogóle nie udziela się odpowiedzi.


W kraju praktycznie nie istnieją

prawa pracownicze

.

Każdy musi pracować i nie ma mowy o zapewnieniu warunków do pracy. Na placach budowy i w gospodarstwach rolnych można spotkać 10-11-letnie dzieci, wyczerpane i głodujące. Państwo wysyła ich do pracy i odciąga od szkoły z powodów, które zna tylko państwo.
Nikt nie słyszał

o

wolności słowa i zgromadzeń w Korei Północnej. A nawet jeśli tak, to nikt nie chce o tym mówić, bo nie chce się przecież zgnić w obozie dla niechcianych.Krytyka rządu i jego przywódców jest surowo zabroniona; nie toleruje się również oburzenia z powodu warunków życia, niedożywienia, ciężkiej pracy i braku środków do życia.

Każdy powinien być wdzięczny, że przynajmniej żyje, ale z okazywaniem pozytywnych emocji należy też uważać - na przykład w grudniu każdego roku w Korei Północnej obowiązuje zakaz śmiania się. Kraj pogrążony jest w głębokiej żałobie w związku z rocznicą śmierci byłego przywódcy Kim Dzong Ila. W okresie żałoby nie wolno głośno mówić ani nawet płakać - jeśli ktoś z rodziny umrze, można go pożegnać dopiero po zakończeniu ogólnego okresu żałoby. Bezpośrednio po rocznicy, 17 grudnia, obywatelom nie wolno wychodzić do sklepów.

Prawo do religiiKRLD jest krajem wyłącznie "świeckim", który nie wspiera działalności organizacji religijnych

.

Nie, w kraju oficjalnie istnieją takie wyznania, jak buddyzm, konfucjanizm i czedoge. W praktyce jednak nie ma żadnej wolności religijnej - ci, którzy nie są wierzący, są bezpieczniejsi. Partia Pracy wypowiedziała wojnę chrześcijaństwu. Za Biblię można trafić do obozu lub zostać straconym, w zależności od wagi przewinienia.

Prawo do swobodnego przemieszczania się

Podróżowanie za granicę jest dla mieszkańców Korei Północnej surowo zabronione. Co więcej, wielu z nich nie może nawet podróżować po kraju. Tylko elita polityczna korzysta ze środków transportu; zwykłych ludzi ledwo stać nawet na rower.Nie można się przemieszczać i nie można nawet marzyć o kupnie domu - w kraju buduje się dużo, ale wszystkie zasoby mieszkaniowe są własnością państwa.

Prawo do wolności prasy

Prasa w kraju jest aktywna, ale to tylko odwrócenie uwagi. Gazety i telewizja publikują tylko to, czego chce Partia Pracy.


Prawa mniejszości narodowych

O mniejszościach narodowych w tym kraju prawie się nie mówi, ponieważ KRLD jest uważana za najbardziej jednorodne etnicznie państwo na świecie. Emigracja i imigracja są zakazane, a obywatele innych państw, nawet sąsiednich, nie chcą się osiedlać w KRLD.


Nie ma

prawa do życia

Nawet ludność KRLD nie ma prawa do

życia

. Dzieci urodzone z wadami wrodzonymi są zabijane. Zabija się również osoby niepełnosprawne, które nie mogą przynosić korzyści społeczeństwu i rządowi. Kobiety są często zmuszane do aborcji, jeśli ich rodzina jest biedna. Środki antykoncepcyjne w kraju są "towarem wroga zagranicznego".

Prawo do

żywności Żywność jest w kraju bardzo deficytowa ze względu na brak importu i rozwinięty rynek. Wsparcie żywnościowe ze strony państwa jest nierównomiernie rozłożone - wielu obywateli jest zmuszonych do życia w głodzie, ponieważ po prostu nie ma żywności i nie ma gdzie jej kupić.


Prawo do wolności i sprawiedliwości

W KRLD nie ma mowy o sprawiedliwym procesie. Można trafić do obozu politycznego bez procesu lub zostać wysłanym do obozu pracy, obozu reedukacyjnego lub obozu dla kryminalistów. W kraju stosuje się również publiczne egzekucje, a liczby osób straconych i torturowanych w obozach można się tylko domyślać.


Co jeszcze jest zabronione w Kore


i Północnej Ogólnie rzecz biorąc, w Korei Północnej surowo zabronione jest "myślenie reakcyjne", czyli wszystko to, czego mieszkańcy mogą się dowiedzieć o życiu w innych krajach z rzadkich źródeł.


  1. Do głównych kierunków należą:


  1. zakaz słuchania zagranicznej muzyki i oglądania zagranicznych filmów;
  2. naśladowanie nieestetycznych, indywidualistycznych i antysocjalistycznych postaw: używanie młodzieżowego slangu, noszenie nietypowych, niezalecanych przez państwo fryzur, makijażu, naśladowanie mody Korei Południowej lub innych krajów i tym podobne;
  3. sprzedawanie turystom miejscowej waluty - dla odwiedzających są wydzielone sklepy, w których można płacić w dolarach, juanach, euro, wonach;
  4. dzwonienie

w
  1. obcej walucie; wykonywanie
  2. połączeń

w obcych krajach.

  1. Staje się jasne, że prawa człowieka w Korei Północnej są ograniczone ponad wszelką wątpliwość. Jednak ucieczka z piekła, w którym żyją, nie jest dla mieszkańców łatwa. To wymaga dużej odwagi. Wielu ludzi nawet nie próbuje uciekać, ponieważ nigdy nie znali innego życia i dlatego szczerze wierzą, że wszystko jest z nimi "w porządku".Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze