Gdzie jechać na majowe wakacje: 10 najlepszych miejsc

image

Gdzie jechać na majowe wakacje: Top 10 destynacji

Pomysły na podróż/. Europa Najlepszy czas na podróż to maj, kiedy wakacje i urlopy są jeszcze gorące, ale już ciepłe i słoneczne. Zostać w tym miesiącu w mieście jest niezwykle trudno, dlatego przygotowaliśmy dla Was całą listę miejsc, do których możecie się wybrać na majówkę z różnym budżetem i pragnieniami. Ta lista obejmuje miasta w Rosji, jak również za granicą, więc przygotuj się do spakowania toreb.

1
. Krym2
. Soczi3
. Baikal4
. Mińsk5
. Tbilisi6
. Praga7
. Budapeszt8
. Wilno9
. Rzym10
. WenecjaRosja

i WNP: bez wizyNa

początek zebraliśmy dla Was bardziej przyjazne dla budżetu opcje, kiedy wiza nie jest wymagana i można udać się do najbliższego obcego kraju lub po prostu podróżować
po kraju.

1.

Zarówno

ci, którzy byli tu już wcześniej, jak i ci, którzy planują wyjazd po raz pierwszy, wybierają półwysep ze względu na całkowitą przebudowę kompleksu turystycznego. Morze Czarne, antyczne i średniowieczne zabytki, dzika przyroda i góry - to właśnie Krym.

Widoki Krymu:

1/51

.

Pałac Woroncowa

Gdy znudzi Ci się leżenie na plaży, świetną opcją na wzbogacenie kultury będzie wycieczka do tego zabytku architektury, który naprawdę robi wrażenie. Jest to muzeum-rezerwat u podnóża góry Ai-Petri. Sam pałac został zaprojektowany przez Edwarda Blore'a, architekta Pałacu Buckingham i zamku Waltera Scotta (swoją drogą!). Wewnątrz kompleksu znajdziemy rośliny i aranżacje kwiatowe, po których przyjemnie jest pospacerować.

2.

Jaskółcze GniazdoMoże

to najbardziej znany i malowniczy zabytek architektury na półwyspie. Teraz jest to przepiękny neogotycki budynek, który został całkowicie odnowiony i jest otwarty dla zwiedzających. Ale ludzie przyjeżdżają tu dla widoków, bo Jaskółcze Gniazdo siedzi na stromym klifie, skąd widać góry, wzgórza i morze.

3.

Góra Ai-Petri jest jednym

z najpiękniejszych szczytów Krymu, który uważa się za must-see dla każdego turysty. Godne uwagi jest to, że przez górę ciągnie się 3-kilometrowa droga linowa, aby jeszcze bardziej cieszyć się widokami.

4.

Jaskinia MarmurowaW pobliżu

miejscowości Marmurowa znajduje się unikalny pomnik przyrody. Wiek marmurowych wychodni wewnątrz jaskini sięga 4 milionów lat. Dla turystów przygotowano 1,5 km szlaków turystycznych przez najpiękniejsze sale, aby mogli podziwiać widok rzadkich kryształów i stalaktytów.

5.

Chersonesos TauricaOdrobina

starożytnej Grecji na Krymie, te ruiny miasta pochodzą z V wieku p.n.e. Początkowo był to ważny ośrodek portowy, a później miasto chrześcijańskie, w którym w X wieku książę Włodzimierz przyjął chrzest. Starożytny zabytek dosłownie oddycha historią i przeszłością.
Maj to jeszcze nie sezon, więc można znaleźć bilety na

Krym

w bardzo przystępnych cenach. Pojedynczy bilet na półwysep kosztuje od 6600-7000 rubli, czas podróży to dwie godziny. Jeśli wyruszycie 6 maja, a wrócicie 9 lub 10, bilet w obie strony dla jednej osoby będzie kosztował niecałe 15 tysięcy rubli. Oczywiście można wybrać spośród wielu linii lotniczych odpowiedni czas i stopień komfortu:pick2


.

SocziSochi

to prawdziwa turystyczna perełka Rosji, zwłaszcza po Igrzyskach Olimpijskich. Wakacje tutaj nie są tanie, ale w żaden sposób nie ustępują europejskim standardom jakości.

Widoki

z Soczi

:

1/51

.

Park Olimpijski w SocziNaturalnie

każdy przybywający tu turysta od razu chce zobaczyć główną atrakcję nie tylko regionu, ale całej Rosji. Cały teren, łącznie ze stadionami, arenami i wioską olimpijską, jest otwarty dla spacerowiczów. Wycieczka z przewodnikiem zapozna Cię z najbardziej kultowymi zabytkami.

2.

Arboretum w SocziMaj

to świetny czas na wędrówki na łonie natury, zwłaszcza jeśli odbywają się one na terenie unikalnego arboretum. Mieszkają tu setki unikalnych roślin i rzadkich ptaków, w tym tych wpisanych do Czerwonej Księgi. W południowym klimacie kwitną najlepsze drzewa i kwiaty z całego świata.

3.

Góra AkhunTo

nie jest najwyższa góra w Rosji, ma tylko 660 metrów wysokości. Jest jednak interesująca dla turystów ze względu na zachwycającą platformę widokową i malownicze szlaki do niej prowadzące. Z tego miejsca można podziwiać widok na Soczi.

4.

Stacja MorskaTo miejsce

, do którego zjeżdżają się turyści, aby zrobić najpiękniejsze zdjęcia. Dworzec Morski w Soczi przypomina kawałek Wenecji w Rosji. Centralna wieża i rzeźby, fontanny i liczne statki. Bardzo romantyczne miejsce.

5.

Teatr ZimowyWbrew

swojej nazwie jest otwarty przez cały rok. Jest to zabytek architektoniczny Soczi, a także główna scena teatralna regionu. Jest to architektoniczny punkt orientacyjny Soczi, a także główna scena regionu, na której można podziwiać jej widok, ale także spędzić czas z programem kulturalnym w środku.

Koszty przelotów do SocziJak

w przypadku Krymu, w maju nadal można dostać tanie bilety i dostać się na początku sezonu w przystępnych cenach. Bilety ekonomiczne Moskwa-Sochi będą Was kosztować około 20 tysięcy rubli dla dwóch osób, od 6 do 9 maja. Klasa biznes na tych samych warunkach - 73000 rubli za dwie osoby. Średni czas lotu to 2 godziny i 20 minut. Więcej informacji i godziny można odebrać na stronie:

odbierz3


.

BajkałBajkał

jest nietypowy, ale popularny wśród turystów. Chociaż morze jest zimne do pływania, można bez końca podziwiać piękno największego jeziora w Rosji i otaczającej go przyrody. Unikalny ekosystem pozwala również na poprawę stanu zdrowia.

Co warto zobaczyć w Bajkale:

1/51

Jezioro TagleiNajpiękniejsze

słodkowodne górskie jezioro w Zabaikalye. Jest on uznany za hydrogeologiczny pomnik przyrody. Oprócz najczystszej wody znajdziesz tu grzbiety górskie zamiast brzegów, co sprawia, że widoki są wyjątkowo piękne.

2.

Mogoytus rangeBardzo

piękne, ale też odpowiednie dla początkujących. Wysokość nie sięga tu więcej niż kilometr. Wszystkie te zjazdy i szczyty rozrzedzone są malowniczymi polanami i górskimi rzekami.

3.

Wyspy UszańskieNiezwykle

malowniczy archipelag skalny składający się z czterech wysp położonych na środku ogromnego jeziora. Ich skałą jest starożytny, krystaliczny wapień. Są one pokryte lasami, a na brzegach można znaleźć gawry fok.

Jezioro Kryształowe dostaje

swoją nazwę od niezwykłej, krystalicznie czystej wody. Znajduje się w otoczeniu gór, co stanowi piękną trasę spacerową dla turystów.

5.

Muzeum Limnologiczne

Nad Bajkałem nie tylko przyroda jest zjednoczona, jest tu również muzeum, poświęcone jej badaniu, przyrodzie i zasobom wodnym. I naprawdę nie będziecie się tu nudzić. Na przykład w muzeum znajduje się 11 ogromnych akwariów z niesamowitą i rzadką fauną i roślinami. Na dole można wziąć wirtualne nurkowanie.

Najbliższym

lotniskiem Bajkału jest Ułan-Ude. Dotarcie tu drogą lotniczą jest najkorzystniejsze i najłatwiejsze, zwłaszcza że bilety lotnicze Moskwa Ułan-Ude w maju nie są zbyt drogie. Od 6 do 9 maja będą one kosztować około 60000-62000 rubli w obie strony dla dwóch osób. Klasa biznes jest oferowana przez dużą liczbę opcji od 184000 rubli, więcej szczegółów trzeba wybrać już na stronie internetowej:

pick4
.

MińskW

ciągu ostatnich lat

Mińsk

dynamicznie rozwija się w sferze turystycznej. Teraz jest to dynamiczne megalopolis typu europejskiego ze słowiańską duszą. Wiele rozrywek i zabytków sprawi, że wakacje tutaj będą bogate i ciekawe.

Atrakcje w Mińsku:

1/51

.

Teatr Opery i Baletu BolszojNie

tylko wyróżniający się repertuarem, ale także zespołem architektonicznym teatr jest jedną z wizytówek miasta. Budynek ten został zaliczony do zabytków o znaczeniu krajowym. Wokół niego znajduje się piękny park z fontannami.

2.

Górne MiastoHistoryczne

i piękne centrum miasta z elementami sięgającymi XII wieku. Idealny dla budżetowego podróżnika lub kogoś, kto ma ograniczony czas i chce zobaczyć wszystko na raz.

3.

RatuszRatusz

, który mimo wszystko nie wyróżnia się na tle zabytkowych budynków. Ratusz został zbudowany ku pamięci i na wzór dawnego ratusza, który stał tu w XVII wieku. Piękny budynek w centrum Mińska, w otoczeniu zabytków.

4.

Biblioteka Narodowa

Ten budynek wyróżnia się na tle zabytkowych ulic i pomników. Futurystyczne i wielofunkcyjne centrum przyciąga wzrok, a w środku znajduje się taras widokowy i miejsca do zwiedzania z przewodnikiem. Kształt biblioteki to oszlifowany diament, symbolizujący odkrywanie świata.

5.

Katedra Świętych Apostołów Piotra i PawłaTo

najstarszy kościół w kraju, zbudowany na początku XVII wieku. Jest to również chyba najpiękniejszy kościół chrześcijański w Mińsku. Jeśli lubicie takie kapliczki, to koniecznie powinniście się do niej wybrać.

Lot do MińskaCzas lotu do Mińska

wynosi półtorej godziny. Dwie osoby w klasie biznes mogą polecieć tam i z powrotem z Moskwy do Mińska, między 6 a 9 maja, za 55 tys. rubli. Klasa ekonomiczna jest znacznie tańsza i zaczyna się od 14500 rubli za ten sam okres. Wtedy cena idzie nieco w górę:

pick5
.

TbilisiNajwiększe

miasto Gruzji, jego historyczne i turystyczne centrum pełne jest rozrywek, zabytków i szlaków turystycznych. Stąd można też robić szybkie wycieczki w góry i na łono natury.

Co warto zobaczyć w Tbilisi:

1/51 Stare

MiastoTbiliską

starą dzielnicę można przemierzać przez cały dzień bez znudzenia. To starożytna część metropolii, położona u stóp góry Mtatsminda. Są tu starożytne świątynie, pałace, place i fontanny oraz dwory. Zejdź ze ścieżki turystycznej, a znajdziesz zniszczone dzielnice i rynki.

2.

Twierdza NarikalaNajstarsza

forteca, pochodząca z V wieku. Została podbita zarówno przez Mongołów, Bizantyjczyków jak i Arabów. Położony jest na szczycie wzgórza, na stromym klifie i roztacza się z niego piękny widok na miasto.

3.

Teatr Marionetek Rizo GabriadzeStarożytna

sztuka marionetek jest hipnotyzująca i fascynująca. Jeszcze ciekawszy jest teatr w Tbilisi, jakby wzniesiony z dziwacznej fantazji. Fantastyczne zdjęcia, niezwykła wieża i sala z zaledwie 80 przytulnymi miejscami. Tymczasem zespół teatralny cieszy się zainteresowaniem na całym świecie i wielokrotnie wygrywał wszelkiego rodzaju konkursy teatralne.

4.

Gruzińskie Muzeum NarodoweTo

prawdziwa perełka w Tbilisi, na której można spędzić więcej niż jeden dzień. W jednym budynku mieści się cała sieć galerii. Poza tym, że mieści autentyczne arcydzieła z Gruzji i całego świata, sam budynek wygląda bardzo pięknie i wyrafinowanie.

5.

Pomnik "Historia Gruzji

"

Koniecznie odwiedźcie ten pomnik, gdyż uderza on swoją wyjątkowością. Dodatkowo znajduje się nad brzegiem miejskiego zbiornika wodnego, który również urzeka swoim pięknem. Cały pomnik składa się z rzeźb, które są ze sobą połączone i przedstawiają różne wydarzenia z historii kraju.

Koszt lotu do TbilisiNaturalnie

najwygodniejszym i najbardziej opłacalnym sposobem dotarcia z Moskwy do Tbilisi jest samolot. Wyjeżdżają codziennie. Od 6 do 9 maja można polecieć w klasie ekonomicznej za jedyne 29 000 rubli. Klasa biznes kosztuje od 78000 rubli za te same parametry. Bardziej szczegółowe informacje można znaleźć zgodnie z Państwa życzeniem:

.


Porozmawiajmy o nieco bardziej odległych miejscach podróży, gdzie będzie potrzebna wiza Przeczytaj więcej artykułu
  • Aktualności
Powiedz znajomym: Zaprenumeruj magazyn:
  • Przeczytaj również
  • Komentarze