Ciekawe miejsca w Mińsku

image

Ciekawe zabytki w Mińsku

Pomysły na podróże / Europa Europa Podróżowanie do obcego kraju z pewnością pozostawia w duszy człowieka wiele niezapomnianych wrażeń. Ale po co jechać tak daleko, skoro można równie dobrze i ciekawie wypocząć w najbliższych krajach? Na przykład Mińsk, stolica Białorusi. To gościnne miasto już na pierwszy rzut oka zachwyca schludnością i czystością. Widoki są zachwycające, a gościnność miejscowych tworzy domową atmosferę.

Biblioteka NarodowaTen

wielofunkcyjny kompleks stał się punktem orientacyjnym. Zwiedzający mogą znaleźć interesujące ich informacje, korzystając z szerokiego wachlarza zbiorów i zasobów informacyjnych. Przechowywane są tu rękopisy i wszelkiego rodzaju kopie dokumentów z wielu krajów. Biblioteka oferuje zwiedzanie "Muzeum Książki" z przewodnikiem, a także wspaniałe widoki panoramiczne z tarasu widokowego i inne atrakcje.


Kilometr zeroTen

zabytek jest skarbnicą informacji przydatnych każdemu podróżnikowi. Zapoznając się z nim, można dokładnie oszacować odległość, jaką trzeba pokonać do dowolnego centrum rejonowego lub stolicy regionu Białorusi, a także do stolic sąsiednich państw.


Zamek Pishchalovskiy - więz

ienieW niedalekiej przeszłości zamek był wykorzystywany jako więzienie, w którym przetrzymywano i rozstrzeliwano działaczy rewolucyjnych. W okresie stalinowskim stał się miejscem, gdzie składano donosy na publicystów, naukowców, pisarzy i innych działaczy. Obecnie budynek jest zamknięty dla zwiedzających, ale istnieją plany jego rekonstrukcji i otwarcia muzeum w najbliższej przyszłości.


Opera jest

jedynym budynkiem operowym w kraju. Budynek został zbudowany w czasach przedwojennych, w czasach sowieckich. Obecnie Narodowy Akademicki Teatr Opery i Baletu Bolszoj Republiki Białorusi jest zabytkiem architektury o znaczeniu krajowym.


Troickoe Prodmestse to niezwykle

piękne miejsce, które jest częścią Starego Miasta i zachowuje ducha XIX-wiecznego Mińska. Obecnie Troicki Skansen jest jednym z największych naturalnych skansenów.


Park GorkiegoHistorycznie

park ten znany jest jako Ogród

Gubernatora

. Było to miejsce spotkań ludzi z różnych środowisk, którzy po ciężkim dniu pracy chcieli odpocząć i podziwiać przyrodę. Czas później zmieniono nazwę na "Profintern". Kiedy na jego terenie postawiono pomnik proletariackiego pisarza M. Gorkiego, park otrzymał swoją ostateczną nazwę. Obecnie na jego terenie znajduje się wiele różnych atrakcji, w tym atrakcje dla dzieci w każdym wieku.W Mińsku jest wiele innych pięknych i historycznych miejsc, które warto zobaczyć, choćby dla tego warto odwiedzić to niezwykłe, przytulne miasto. Nie zaniedbuj wakacji w najbliższej zagranicy. Spakuj walizki i ruszaj w drogę!
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze