6 atrakcji w bajkowej Irlandii

image

6 atrakcji w bajecznej Irlandii

Pomysły na podróże / Europa Europa Jak dużo wiesz o Irlandii? Tylko tyle, że jest to państwo europejskie i tyle? Ale czy wiesz, że kraj ten ma imponującą i ciekawą historię, charakterystyczną przyrodę, której nie oddadzą broszury turystyczne, i bardzo smaczne piwo? Przyjrzyj się bliżej niektórym miejscom w kraju, których nie możesz przegapić.

1.

Dzika Droga AtlantyckaTo

najdłuższa nadmorska trasa drogowa o długości około 3000 km. Jeśli raz zaryzykujesz, będziesz chciał wracać przez długi czas. Widoki i zabytki, które zobaczysz po drodze, na długo pozostaną w Twojej pamięci.


2.

Slieve Leagh CliffsTo

najwyższy europejski klif znajdujący się w hrabstwie Donegal. Nie jest tak zatłoczony jak Moher Cliff, ale jeśli nie lubisz tłumów ludzi i wolisz ciszę i spokój, Slieve Leagh jest właściwym miejscem.


3.

Uważa się, że Wyspy Aran są

pozostałością klifu Moher. W pewnym momencie oderwało się kilka kawałków, które zostały wyniesione na otwarte morze przez prądy podwodne. Obecnie obiekty te znajdują się mniej więcej w centralnej części Dzikiej Drogi Atlantyckiej i można do nich dotrzeć promem lub samolotem.


4.

Zamek BunrattyZamek

został wzniesiony już w 1425 roku. Budynek przetrwał wojnę irlandzką i wielu właścicieli. Warto zaznaczyć, że od końca XIX wieku zamek jest opuszczony, ale nadal przyciąga ciekawskich swoją wielkością i potęgą oraz urzeka średniowiecznym wyposażeniem (zastawa stołowa, meble, gobeliny, obrazy itp.), które zachowało się do dziś.


5.

Perfumeria

Burren

Perfumeria Burren, rodzinna firma produkująca irlandzkie markowe perfumy, jest zasłużonym punktem orientacyjnym w Irlandii. Firma znajduje się w hrabstwie Clare, w miejscowości Burren. Przepych otaczającego krajobrazu inspiruje producentów do tworzenia swoich produktów z rosnących tam roślin.


6.

The Burren SmokehouseMiasteczko

Burren to

prawdziwa

uczta dla oczu. Można tu zwiedzić lokalną wędzarnię i spróbować m.in. wytwarzanych w niej produktów.Irlandia jest wspaniałym miejscem, a ciekawscy podróżnicy muszą tam pojechać, aby przekonać się o tym na własnej skórze. Każdy zakątek stanu oferuje możliwość dotknięcia jego historii i poznania piękna lokalnego folkloru i kolorytu.
Omów artykuł
  • Porady dla podróżników
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze