5 kultowych miejsc w Pradze

image

5 kultowych miejsc w Pradze

Pomysły na podróż / Europa Praga to jeden z ulubionych celów podróży turystów. Po pierwszym spojrzeniu na nią, pozostaje ona w pamięci i zachęca do wielokrotnych powrotów. Każdy może znaleźć tu coś, co go zainteresuje. Jeśli lubisz akcję, możesz spacerować po niekończących się alejach i placach, podziwiając piękną architekturę. Miłośnicy historii mogą odwiedzić historyczne miejsca i dowiedzieć się wiele o historii. A fani zakupów i gastronomii też nie będą się nudzić. Są jednak miejsca, które każdy odwiedzający to wyjątkowe miasto powinien odwiedzić.

1.

Zamek PraskiNajwiększy zamek

w Europie i serce Pragi. Posiada różnorodne budynki, które zajmują rozległy teren. Nie można było nazwać go klasycznym zamkiem, gdyż wszystkie budynki mają nietypowy styl architektoniczny. Jeśli wejdziesz na teren Zamku Praskiego, zobaczysz kilka zabytków. Do dziś można zobaczyć grobowce w katedrze św. Wita, która pochodzi z XIV wieku i jest świadkiem historii Czech. Można tu zwiedzić Stary Pałac Królewski i letni pałac królowej Anny. Niezapomniane wrażenie pozostawi również spacer po Ogrodzie Królewskim.


2.

Most KarolaMost Karola

znajduje się pomiędzy dwoma historycznymi dzielnicami miasta po przeciwnych stronach Wełtawy. Został zbudowany w XVII wieku i wabi turystów swoim pięknem i wspaniałością. Jego historia owiana jest magią, astrologią i nierozwiązanymi tajemnicami. Prawdziwe zainteresowanie budzi jeden z wielu posągów: posąg Jana Nepomucena, który potrafi spełnić marzenia.


3.

Śpiewające

fontannyŚpiewające

fontanny Křížík w Centrum Wystawowym Vystavště w Pradze hipnotyzują i urzekają swoją wspaniałością. Poczucie rzeczywistości ustępuje na dalszy plan, gdy obserwuje się wodę tańczącą do muzyki różnych pokoleń, podświetloną w gamie kolorów i ma się wrażenie, że jest to bajka.


4.

Zamek TroyZamek ten

został zbudowany przez czeską rodzinę Sternbergów. Hrabia Václav Vojtech Sternberg był pod głębokim wrażeniem architektury rzymskich willi i postanowił zbudować w Pradze swoje własne Wieczne Miasto. Szczególną uwagę należy zwrócić na teren parku. Kwietniki, labirynty, fontanny i tarasy do niespiesznych spacerów pozostawiają spokój w duszy każdego turysty.


5.

Plac WacławaKulturalne

i biznesowe centrum Pragi. Na placu znajduje się pomnik św. Wacława, patrona Czech, którego imię nosi. Jest punktem wyjścia dla wielu wycieczek krajoznawczych po stolicy Czech. Znajdziesz tu mnóstwo sklepów, hoteli, barów i kantorów wymiany walut. Na placu można umówić się na spotkania, a mieszkańcy i goście uwielbiają tam spacerować.Jeśli zdecydujesz się na wizytę w Pradze, warto odwiedzić kilka najbardziej znanych zabytków stolicy Czech. Nie będziesz zawiedziony, gdy odwiedzisz jedno z wielu fascynujących miejsc w Pradze.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze