5 cudów natury: Rosja

image

5 cudów natury: Rosja

Pomysły na podróże /. Podróżowanie po Rosji Aby doświadczyć tego, co piękne i majestatyczne, nie trzeba odwiedzać galerii, teatrów i muzeów, wystarczy spakować plecak, chwycić aparat i wyruszyć w fascynującą podróż. Niesamowite obiekty sztuki, których twórcą jest sama natura, rozsiane po naszym rozległym kraju. Wszędzie można znaleźć lokalne cudo!

1.

Znana atrakcja turystyczna Terytorium Krasnodarskiego skała

Parus

znajduje się w okolicach miejscowości Praskoveyevka. Sama natura stworzyła ten majestatyczny pomnik z piaskowca. Ten trzydziestometrowy olbrzym stoi na wybrzeżu zupełnie sam. Istnieje wiele spekulacji co do pochodzenia pomnika, ale nikt nie zna dokładnej odpowiedzi. Geolodzy spekulują, że Parus to wszystko, co pozostało z dna morskiego z czasów starożytnych. Otwór w skale również pozostaje zagadką. Istnieje opinia, że kamienny olbrzym dostał tę "ranę" podczas wojny kaukaskiej, ale ta teoria ma swoich przeciwników.


2. Divnogorje

Region Woroneża słynie z rezerwatu przyrody Divnogorje. Ten płaskowyż znajduje się na styku Tikhaya Sosna i Donu. Jest to niesamowicie piękna okolica, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Osobliwością rezerwatu są osady kredowe, od których pochodzi jego nazwa: filary z kredy nazywane są przez miejscowych "diva".
Oprócz malowniczych krajobrazów Divnogorie jest bogate w zabytki architektoniczne i religijne: znajduje się tu wiele kościołów z XVII wieku, klasztor z tego samego okresu oraz pozostałości średniowiecznych fortyfikacji Mayak Hillfort z IX-XI wieku p.n.e.


3. Kamienne grzyby

W Ałtaju, w traktacie Akkurum znajdują się grzyby wykonane z kamienia. Ten bardzo nietypowy twór przyrody jest wynikiem denudacji (częściowego wymycia reliefu). Formacje kamienne są niestety kruche i podlegają zniszczeniu. Naukowcy są pewni, że nasze wnuki już nigdy nie zobaczą tego cudu.


4. Wielbłądzia Góra

Pozostała część skały, która przetrwała do naszych czasów w rejonie Orenburga, jest zadziwiająco podobna w zarysie do "statku pustyni" i jest uważana za symbol stepów regionu transjurajskiego. Ta rzeźba z twardej skały została stworzona przez zręczną naturę. Przez długi czas wiatr pracowicie rozwiewał ziemię, aż niegdyś ogromna góra zamieniła się w dziwaczny kwarcowy blok o wysokości 20 metrów.


5. Góra śmierci

Wysokość góry Vottovaara w zachodniej Karelii wynosi 417 metrów. Jest to najwyższy punkt w tym miejscu. Droga do kompleksu memorialnego znajdującego się na szczycie góry prowadzi przez niesamowitą tajgę z uschniętymi drzewami, martwymi jeziorami i bez jednej żywej duszy. Ludzie wierzą, że to miejsce jest skupiskiem mistycznej negatywnej energii. Wyznawcy ruchów okultystycznych są magnetycznie przyciągani do tego miejsca, ponieważ wierzą, że jest ono domem dla złych sił i że jest bramą do innych światów.
Znajduje się tu również tzw. karelskie Stonehenge - ponad 1500 skał, ułożonych w dziwaczny sposób.



Dzięki swojej różnorodności Rosja nigdy nie przestanie zadziwiać dociekliwych podróżników i naukowców niewytłumaczalnymi zjawiskami, niesamowitymi miejscami i naturalnymi dziełami sztuki. I aż dziw bierze, że potrafimy zostawić miejsce na cuda i arcydzieła przyrody.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze