4 najlepsze tureckie kurorty

image

4 najlepsze tureckie kurorty

Pomysły na podróże/. Europa Turcja jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej bajecznych krajów. Cieszy się on szalonym zainteresowaniem turystów. Jest to idealne miejsce na wakacje o każdej porze roku. Niezwykła liczba zabytków, sprzyjający klimat, europejska obsługa, ogromna liczba hoteli, skierowanych do konsumentów o dowolnym poziomie dochodów, co roku przyciąga coraz więcej turystów. Oto kilka najpopularniejszych kurortów w Turcji, do których można się wybrać tego lata.

1.

Didim

jest obecnie jednym z najbardziej popularnych kurortów w Turcji. Didim było kiedyś małą wioską zamieszkałą głównie przez rybaków i ich rodziny. Według starożytnych greckich legend, miejsce to było domem dla słynnej Gorgony Meduzy. Obszar ten słynie z białych, piaszczystych plaż i czystego morza. Jest to idealne miejsce na rodzinne wakacje, a także do uprawiania sportów wodnych, nurkowania, wędkarstwa i żeglarstwa. Miłośnicy polowań, wędrówek i przyrody również nie będą siedzieć bezczynnie.


2.

FethiyeJeden

z najbardziej malowniczych regionów Turcji, Fethiye, leży u podnóża Gór Licyjskich. Fethiye to urocze miasteczko o łagodnym klimacie. Pora deszczowa jest krótka i trwa do listopada. Jeśli lubisz słońce, morze, plażę i zabawę, wybierz Fethiye. W ciągu dnia miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą spróbować swoich sił w paralotniarstwie. Wieczorem przytulne restauracje i kluby nocne mogą otworzyć przed Tobą swoje drzwi.


3.

KusadasiJak dotąd

nie jest to popularne miejsce na wakacje. Turystów urzeka jednak i przyciąga infrastruktura, niezwykle piękna przyroda i bardzo łagodny klimat. Jest to miejsce, w którym każdy podróżnik, a zwłaszcza pary, znajdzie nocleg i rozrywkę. Nurkowanie, surfing, wędkarstwo i rejsy wycieczkowe zapewnią Ci zajęcie w ciągu dnia. Wieczorem można pospacerować po mieście, spotkać się z mieszkańcami, zjeść kolację w przytulnej restauracji.


4.

MarmarisTo

magiczne miejsce ukryte w zatoce, która znajduje się na terenie górzystym. Półwysep ten leży na granicy Morza Egejskiego i Morza Śródziemnego. Ze względu na to, że teren kurortu jest ze wszystkich stron osłonięty górami, morze jest bardzo spokojne, a woda przejrzysta i czysta. Każdy hotel lub ośrodek wypoczynkowy ma program rozrywkowy dla swoich gości. Animatorzy, dyskoteki, kluby jachtowe - a to jeszcze nie wszystko, co jest możliwe.Oczywiście to tylko niewielka część kurortów, którymi może się pochwalić Turcja. Jeśli jednak Cię one zainteresują, przestań siedzieć przed ekranem komputera. Raczej spakuj walizkę i jedź w kierunku słońca, morza i europejskiej obsługi w systemie "all inclusive". To wakacje, o jakich można tylko marzyć, a marzenia się spełniają.
Omów artykuł
  • Wskazówki dla podróżujących
Powiadom znajomych: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze