3 górskie kurorty w Austrii na letnie podróże

image

3 górskie kurorty w Austrii na letnie

podróże Pomysły na podróże / Europa Europa Jeśli znudziły Ci się wakacje nad morzem lub w lesie, zawsze mile widziane są góry - majestatyczne i nieprzewidywalne. Zimą są tak samo zabawne jak latem. A propos, alpejskie ośrodki narciarskie przyjmują gości nawet w gorącym sezonie. Odwiedzający mogą korzystać z szerokiego wachlarza zajęć i cieszyć się pięknymi krajobrazami.

1.

Zell am See Ten przytulny

ośrodek spa położony jest pośrodku pasma górskiego, a u jego podnóża znajduje się jezioro. Zaletą letniego wypoczynku w tym miejscu jest brak napływu fanów narciarstwa i snowboardu. Można popluskać się w wodach jeziora Celje, jednego z najczystszych w Europie, wspiąć się na szczyt Schmittenhöhe i podziwiać piękno stałego lodu. Nie będą się tu nudzić także miłośnicy spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nurkowanie, wędkarstwo, golf, tenis, jazda konna i wiele innych atrakcji. Wieczorem w gościnnym miasteczku Zell am See można zapoznać się z austriacką kulturą i rozrywką.


2.

Saalbach-HinterglemmTo

kurort dla miłośników ekstremalnych aktywności. Jeśli lubisz piesze wędrówki, specjalnie utwardzone szlaki pozwolą Ci odkryć całe piękno alpejskich stoków. Rowerzyści górscy i freeriderzy mogą wziąć udział w zawodach i zaprezentować swoje talenty i umiejętności sportowe. Miłośnicy spędzania czasu na świeżym powietrzu mogą wybrać się na spacer trasą po wiszących mostkach w pobliżu pni drzew. Park linowy nie pozostawi Cię obojętnym. Jeśli poziom adrenaliny nie jest dla Ciebie wystarczająco wysoki, odwiedź park rozrywki Jump & Slide, gdzie możesz skakać na trampolinach, wspinać się po ściance wspinaczkowej itp. Kiedy zmęczy Cię wędrówka po górach i wspinaczka po drzewach, odwiedź odkryty basen, który oferuje mnóstwo wodnych rozrywek.


3.

Bad GasteinBad Gastein

to stare arystokratyczne miasteczko, które oferuje wypoczynek o każdej porze roku. Można tu spacerować po lesie i górach. W pobliżu znajduje się krystaliczne jezioro Geishtahn, w którym można się kąpać w upalne dni. Kurort słynie nie tylko ze źródeł radonowych i leczniczej wody mineralnej, ale także z wiedzy i umiejętności miejscowych specjalistów, którzy służą radą i fachową pomocą. Mieszkańcy są przekonani, że ruch na świeżym powietrzu jest niezbędny dla zachowania zdrowia i leczenia chorób, dlatego oprócz wędrówek można uprawiać jazdę konną, jazdę na rowerze, grę w golfa i zwiedzanie starych krajobrazów miasta.Jeśli jesteś zmęczony zgiełkiem metropolii i nie masz ochoty na tłumy, nie szukaj dalej, tylko w odległych rejonach górskich. Tutejsze ośrodki są tak samo dobre, a energia, zdrowie i adrenalina są jeszcze lepsze.
Omów artykuł
  • Porady dla podróżujących
Powiadom znajomych: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze