11 miejsc, w których można zobaczyć zorze polarne

image

11 miejsc, gdzie można zobaczyć z

orze polarne Pomysły na podróże / Europa Europa Niebo wygląda jak akwarela zielonych, niebieskich, fioletowych, a czasem czerwonych lub różowych świateł na ciemnym tle. Zorze polarne to zimowy widok, który każdy powinien zobaczyć przynajmniej raz.Światła północne to wyjątkowe zjawisko wśród najbardziej niesamowitych zjawisk przyrodniczych. Aby podziwiać to piękno, wielu ludzi jest gotowych ścigać się przez pół globu na drugi koniec świata - do miejsca, gdzie magiczne błyski tańczą na niebie... Jedziemy na polowanie na północne światła?

Spis treści
1. legendy o zorzy północnej2
. Kiedy można zobaczyć zorze północne3
. Gdzie zobaczyć zorze północne za granicą4
. Gdzie zobaczyć zorze polarne w RosjiLegendy o północnych światłachWikingowie

wierzyli, że światła są światłem z mieczy Walkirii, dziewcząt, które eskortowały chwalebnych wojowników, którzy zginęli w bitwie, ze świata ziemskiego do świata niebieskiego. Łunę nazwano "tańcem duchów".W Kanadzie uważano, że na niebie rozpalono wielki ogień, a zorza polarna to światło od niego. Uważano również, że północne światła to błyszczące ogony lisów fruwających po niebie. Starożytni podziwiali północne światła tak bardzo, że ich wizerunki można znaleźć nawet na malowidłach jaskiniowych.Również ludzie w dawnych czasach wierzyli, że w ten sposób zmarli przodkowie komunikują się z potomkami na Ziemi. Swoją drogą, legenda "komunikacji" nie powstała bez powodu. I to prawda, czasami światła wydają dźwięk - mały szum lub trzask. Nie każdy to słyszy, ale jeśli ma się doskonałe ucho, a pogoda jest bezwietrzna, wszystko jest możliwe.Aurora Borealis jest w rzeczywistości produkowana przez energetyczne cząstki słoneczne, które wchodzą w atmosferę. Im większa aktywność słoneczna tym jaśniejsza będzie zorza polarna. Stąd zorza polarna często nazywana jest "wiatrem słonecznym". Więc nawet burze magnetyczne są korzystne i to jest piękne.


Kiedy można zobaczyć zorze północneKiedy

można spodziewać się cudu natury? Niestety, nie da się dokładnie określić, kiedy pojawiają się zorze polarne. Miesiące, w których występuje najczęściej to grudzień i styczeń. Najlepszy czas na polowanie na północne światła to dwa tygodnie. Wtedy jest szansa na zobaczenie nawet kilku zórz. Generalnie okresy możliwego występowania zorzy północnej trwają od września do marca.Ale na pytanie "o której godzinie" jest dokładniejsza odpowiedź: od 21:00 do 00:00. Nie można zobaczyć zorzy północnej w ciągu dnia, ale zapraszamy do tego w nocy. Jedynym warunkiem jest jazda daleko od miasta, bo miejskie światła nie pozwolą cieszyć się świecącym niebem.Najpiękniejszy widok na zorze północne jest z kosmosu...Najjaśniejsze światła płoną na... Jupiter. Od czasu do czasu astronauci NASA dzielą się oszałamiającymi materiałami wideo przedstawiającymi piękno Ziemi. A wśród nich jest widok zorzy północnej z kosmosu. Wygląda to po prostu magicznie!
Jeśli weź

miemy naszą planetę to najlepszym miejscem do zobaczenia północnych świateł jest biegun północny. A także - w północnej Europie.

1.

Finlandia

Jeśli nie lubisz ryzykować i na pewno chcesz zobaczyć zorzę polarną, Finlandia jest najlepszym wyborem. Rovaniemi, wioska Kilpisjärvi i gmina Sodankylä doświadczają zorzy polarnej prawie każdego dnia. Idź na całość, a nic nie stracisz!W Finlandii są pensjonaty ze szklanymi sufitami. Wymieniliśmy je nawet w naszym przeglądzie najbardziej romantycznych hoteli świata. Leżąc na swoim łóżku, możesz wpatrywać się w sufit i kontemplować niebo. Pomimo ilości szkła, są one bardzo ciepłe w środku, co oznacza, że można się oderwać od podziwiania widoków.


2.

NorwegiaJeśli

pogoda sprzyja słonecznej pogodzie, w Norwegii zdarza się to nawet kilka razy dziennie. Już od godziny 18.00 do nawet północy. Turystyka zimowa jest w Norwegii dobrze rozwinięta - opowiedzą Ci wszystko o zorzy polarnej, zabiorą na wystawy, zaproszą na rejs statkiem wycieczkowym pod północnym niebem. A miłośnicy outdooru mogą wyruszyć na wyprawę w surowe plenery.


3.

SzwecjaW każdym

mieście lub wsi w Szwecji można zobaczyć zorze polarne. Dla zainteresowanych można dowiedzieć się, jak przetrwać zimno w dziczy, pójść na narty lub zaprzęg z psami i nauczyć się rozpalać ogień, który zapewni ciepło podczas podziwiania nieba.Noworoczne niebo w Sztokholmie jest kolorowe, nawet bez łuny. A kiedy jest pomalowany na różne kolory...


4.

Islandia

Na polowaniu na północne zorze można odwiedzić Reykjavik, stolicę Islandii. A także miasteczko Stokeseiri, gdzie najczęściej można zobaczyć zorze polarne.


5.

Szkocja

Jeśli pogoda w Szkocji jest mroźna i ogólnie przejrzysta, masz duże szanse na zobaczenie zorzy polarnej. Podróż na północ Szkocji - szansa na zobaczenie wielobarwnego nieba wzrasta.Nie zapominaj również o Orkadach. Pola na wyspach wydają się stworzone do obserwowania nieba.


6.

KanadaWspominając

legendy o północnych zniczach, wspominaliśmy o Kanadzie. Samo położenie kraju na północy sprawia, że wszystko jest dobre do obserwacji świateł niebieskich, ale i tak najlepiej szukać miejsc najbardziej wysuniętych na północ. Na przykład Jukon, słynący ze złóż złota, byłby dobrym wyborem do polowania na aurora borealis.7.

Nowa ZelandiaOprócz

świateł północnych są jeszcze światła południowe. Od zorzy północnej różni się tylko nazwą. Więc jeśli chcesz odwiedzić Nową Zelandię nie zapomnij odwiedzić półwyspu Otago z jego kolorami nieba.Niebo nad jeziorem Moke w Otago może wyglądać tak:w stolicy, Wellington, możnazobaczyć różowe światła i podświetlone chmury:Oprócz Nowej Zelandii można zobaczyć Światła Południowe w Australii i Ameryce Południowej.
Czytaj dalej artykuł
  • Porady dla podróżników
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze