10 najlepszych tematycznych parków rozrywki, o których nigdy nie słyszałeś

image

10 najlepszych parków rozrywki, o których nigdy

nie słyszałeś Pomysły na podróż / Piękne miejsca Chcesz poczuć się jak bohater westernu? Zobaczyć sztuczny wulkan? A może odwiedzić najstarszy park rozrywki na świecie? To fajniejsze niż Disneyland!

1

.

Popeye Village (Anchor Bay, Malta)Park rozrywki to grupa drewnianych domów w Anchor Bay, które zostały pierwotnie zbudowane na potrzeby kręcenia komedii muzycznej "Popeye" z Robinem Williamsem w roli głównej. Odwiedzający mogą spacerować ulicami tego bajkowego miasteczka, spotkać postacie z filmu i wybierać spośród ogromnej gamy atrakcji (nie zapomnij odwiedzić muzeum komiksów Popeye the Sailor). Możesz wybrać się na przyjemną wycieczkę łodzią i pójść z dziećmi do teatru lalek lub kina. Wstęp jest bezpłatny.

Więcej informacji: popeyemalta.com

2.

Park rozrywki Efteling (Kaatsheuvel, Holandia)Jedno z ulubionych miejsc wakacyjnych Holendrów i... paradoksalnie praktycznie nie odwiedzane przez obcokrajowców (według statystyk 94% odwiedzających to Holendrzy). "Efteling" - ogromny park rozrywki, nie ustępujący amerykańskiemu "Disneylandowi" - został otwarty w 1952 roku i jest uważany za jeden z najstarszych parków rozrywki na świecie (jego amerykański odpowiednik został otwarty w USA trzy lata później). Mówi się, że to właśnie Efteling zainspirował Walta Disneya do zbudowania własnego parku, a twórcy Disneyland Paris konsultowali się z Holendrami, jak uczynić park bardziej atrakcyjnym dla Europejczyków. Jedną z najbardziej ekscytujących atrakcji jest fantastyczna drewniana kolejka górska "Joris de Draak", która charakteryzuje się dwoma wagonikami, które biegną równolegle do siebie z dużą prędkością w kierunku zawrotnych zakrętów i zjazdów. Spacerując po parku, można natknąć się na ładne rzeźby postaci z baśni braci Grimm. Cena biletu: od 34 €, bezpłatnie dla dzieci poniżej 3 lat. Godziny otwarcia: lipiec-sierpień - 10:00-20:00, wrzesień-czerwiec - 10:00-18:00.

Więcej informacji: efteling.com

3.

Park "Vulcania" (Owernia, Francja)Warto uczyć się od Francuzów, jak łączyć przyjemne z pożytecznym: to oni najlepiej specjalizują się w tworzeniu tematycznych parków edukacyjno-rozrywkowych. Miłośnikom historii polecamy wyścigi rydwanów i spektakularne bitwy kawalerii w historycznym parku Puy du Fou, natomiast Vulcania przypadnie do gustu fanom nauk przyrodniczych. Główną koncepcją tego parku tematycznego są wulkany i wszystko, co z nimi związane. Czeka Cię fascynująca wycieczka do muzeum, w którym każdy z eksponatów poświęcony jest jednemu z najbardziej majestatycznych i niszczycielskich zjawisk natury, fantastycznym atrakcjom (kolejka górska "Dragon Ride" rozpędza się do oszałamiających prędkości) i przedmiotom. Volcanology Park został zaprojektowany przez austriackiego architekta Hansa Hollena z myślą o ogólnej koncepcji: w centrum parku stoi 28-metrowy stożek, którego dwie trzecie jest ukryte pod ziemią, a powierzchnia pokryta jest wulkaniczną skałą, imitującą skamieniałe strumienie lawy. Cena biletu dla dorosłych: 24 €, dla dzieci: (6-16 lat) 17 €.

Więcej informacji: vulcania.com

4. Grutas

Park (Litwa)Prawdopodobnie byłeś lub słyszałeś o parkach rozrywki z dinozaurami, gdzie spacerując po lesie natrafiasz na gigantyczne posągi tych wymarłych jaszczurów? Grutas Park jest zbudowany na tej samej zasadzie, tylko zamiast tyranozaurów i diplodoków natkniesz się na nie mniej imponujące pomniki Lenina, Marksa i Stalina. Nieoficjalna nazwa tego retro parku to "Świat Stalina". Główną ideą stworzenia parku było zachowanie tego, co pozostało po Litewskiej Socjalistycznej Republice Radzieckiej, która przestała istnieć w 1991 roku. Oprócz kolekcji 86 rzeźb rozrzuconych po całym terenie, można tu również zobaczyć mroczniejsze pamiątki po totalitarnym reżimie - wieże strażnicze i fragmenty różnych obiektów z obozów koncentracyjnych. Ale nawet w tak ponurym miejscu twórcy zorganizowali miejsce do rekreacji dla dzieci - typowy radziecki Luna Park z przejażdżkami rozrywkowymi i małym zoo. Bilety dla dorosłych: £4.35, dla dzieci: (6-16 lat) £2.20. Godziny otwarcia: zimą od 09:00 do 17:00, latem od 09:00 do 22:00.

Więcej informacji: grutoparkas.lt

5.

Siam Park (Teneryfa, Hiszpania)
Jeśli nie masz okazji odwiedzić Tajlandii, nie rozpaczaj. Możesz zapoznać się z kulturą tego kraju odwiedzając... Teneryfę! Ogromny wodny park rozrywki "Siam", zbudowany w 2008 roku, zaoferuje Ci niesamowite wodne przejażdżki, które podniosą poziom adrenaliny we krwi do punktu krytycznego - co jest warte tylko 28-metrowej prawie pionowej zjeżdżalni "Tower of Power"! Ci, którzy nie mają ochoty na ryzyko, mogą wybrać się na przejażdżkę łodzią po rzece lub poopalać się na plaży. Cena biletu dla dorosłych: 34 €, dla dzieci: (3-11 lat) 23 €. Godziny otwarcia: maj-październik 10:00-18:00, listopad-kwiecień 10:00-17:00.

Więcej informacji: siampark.net

6.

Park rozrywki Minitalia Leolandia (Lombardia, Włochy)Jeśli czujesz, że zwiedzanie zabytków Mediolanu spędza Ci sen z powiek, a dzieci nudzą się niemiłosiernie, w odległości zaledwie godziny jazdy od miasta znajduje się świetne miejsce, które pomoże Ci się rozruszać. Park rozrywki dla dzieci został w ostatnich latach kilkakrotnie przebudowany i zaktualizowany, z oddzielnym obszarem poświęconym postaciom z kreskówek Świnka Peppa i Cowboy Town, gdzie młodzi fani westernów mogą się świetnie bawić. Park oferuje również szeroką gamę rozrywek na każdy gust: przejażdżki rozrywkowe, mini zoo i różne występy z postaciami z bajek. Cena biletu dla dorosłych: 13,50 €, ulgowy: 12,50 €. Godziny otwarcia: codziennie od 10:00 do 18:00.

Więcej informacji: leolandia.it

7.

Park rozrywki Bakken (Klampenborg, Dania)Założę się, że nie wiedziałeś, że Bakken jest najstarszym parkiem rozrywki na świecie? Na początku byliśmy zaskoczeni. Położony zaledwie 10 minut na północ od Kopenhagi park zachwyci odwiedzających swoim niezwykłym wyglądem i wiekiem - można się założyć, że istnieje od 1583 roku! Niestety, niewiele osób spoza Danii o nim wie, więc liczba zagranicznych turystów jest wyjątkowo niska w porównaniu do Duńczyków. I chociaż trudno byłoby parkowi konkurować z nowoczesnymi atrakcjami "high-tech" z ich oszałamiającymi przejażdżkami i rozrywkami, Bakken ma wiele do zaoferowania: ogromna kolejka górska o nazwie Rutschebanen, zbudowana w 1932 roku, zapewni wiele emocji i wrażeń. Park jest idealny dla rodzin: spokój i przytulność w połączeniu z urokliwą scenerią zachwycą zarówno Ciebie, jak i Twoje dzieci. Bilety dla dorosłych: £24, dla dzieci: £17. Godziny otwarcia: od 26 marca do 30 sierpnia (sprawdź godziny na stronie internetowej).

Więcej informacji: bakken.dk

8.

Park rozrywki

Tripsdrill

(Niemcy)Otwarty w 1929 roku park rozrywki Tripsdrill jest najstarszym parkiem rozrywki w Niemczech i, co najbardziej zaskakujące, przez cały ten czas pozostaje własnością rodziny Fischer. Ogromny park szczyci się najnowocześniejszą drewnianą kolejką górską Mammut o długości 860 metrów, a także zjeżdżalniami wodnymi. Warto również odwiedzić park dzikich zwierząt, w którym około 130 gatunków, w tym dzikie konie, wilki arktyczne, niedźwiedzie i ptaki drapieżne, trzymane są w warunkach jak najbardziej zbliżonych do naturalnych. Bilety dla dorosłych i dzieci od 12 lat: 28,50 €, dzieci 4-11 lat: 24,50 €, dzieci poniżej 4 lat: bezpłatnie. Godziny otwarcia: od 28 marca do 8 listopada - 09:00-18:00 (od listopada do marca park dzikich zwierząt jest otwarty tylko w weekendy od 09:00-17:00).

Więcej informacji: tripsdrill.de

9. Area

47 Sports Complex (Tyrol, Austria)Area 47 to ogromny kompleks sportowo-rekreacyjny nad brzegiem rzeki Otzaler Ahe i prawdziwa mekka sportowców ekstremalnych - nie ma tu nic do roboty dla tych, którzy oczekują spokojnej drzemki w cieniu. Park oferuje odwiedzającym wiele atrakcji, które zapierają dech w piersiach: ogromne 30-metrowe huśtawki, park linowy pod mostem, ściankę wspinaczkową, park wodny, narty wodne i różne zjeżdżalnie. Fani blobbingu, raftingu, canyoningu, carvingu i ekstremalnej jazdy na rowerze również znajdą coś dla siebie.

Więcej informacji: area47.at

10. High Chapparal Park (Szwecja)Zbudowany w stylu Dzikiego Zachodu, High Chapparal zaskoczy Cię od pierwszej sekundy swoim uderzającym podobieństwem do któregokolwiek z planów filmowych słynnych amerykańskich westernów. Co więcej, przez to zaimprowizowane miasteczko kursuje nawet pociąg parowy! W miasteczku odbędą się różne przedstawienia, w pełni utrzymane w duchu kowbojskiego romansu - z eksplozjami, strzelaninami i ludźmi wypadającymi z okien saloonów. Bilety (dzienne) od £16.50.Godziny otwarcia: 10:00-16:00 (30 maja-16 sierpnia, 21-23 sierpnia, 28-30 sierpnia).

Więcej informacji: highchaparral.se


Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj również
  • Komentarze