Wyjazd na Mistrzostwa Świata 2018: top 10 hoteli dla fanów piłki nożnej

image

Wyjazd na Mistrzostwa Świata FIFA 2018: top 10 hoteli dla fanów piłki nożnej

Pomysły na podróż /. Najlepsze hotele i restauracje

Latem 2018 roku fani piłki nożnej będą mogli cieszyć się XXI Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej, które odbędą się w największych rosyjskich miastach. Niektóre stadiony są budowane specjalnie na mistrzostwa świata, a część z nich zmieni nazwy po ich zakończeniu. Choć na zewnątrz panuje zima, najlepiej zarezerwować miejsca z wyprzedzeniem. Latem bardzo trudno będzie znaleźć wolne pokoje, a ceny mogą gwałtownie wzrosnąć.

Według najnowszych oficjalnych zapowiedzi, rozgrywki FIFA odbędą się w 11 miastach. Oprócz Moskwy mile widziani będą fani piłki nożnej:

1. Petersburg
2. Jekaterynburg
3. Wołgograd
4. Soczi
5
.
Rostów nad Donem
6. Kaliningrad
7
.
Niżny Nowogród
8
.
Samara
9
.
Kazan
10
.
Saransk


Dobrą wiadomością dla fanów piłki nożnej jest to, że Rostourism umieścił na czarnej liście hotele, które pobierają opłaty w wysokości 260% lub więcej w czasie trwania Mistrzostw Świata. Federalna Agencja Turystyki obiecuje, że listy zostaną opublikowane w najbliższych dniach, dzięki czemu fani piłki nożnej będą mogli uniknąć dodatkowych kosztów przy wyborze zakwaterowania.

Postanowiliśmy sprawdzić, które hotele znajdują się w pobliżu stadionów (na których odbędą się mecze Mistrzostw Świata FIFA 2018). Warto je sprawdzić, jeśli lubisz chodzić, boisz się zgubić w nieznanym mieście lub po prostu chcesz zaoszczędzić na taksówkach. Moskwa oferuje mnóstwo opcji, więc w tym artykule skupimy się na pozostałych miastach-gospodarzach.

1. Hotel Park Krestovsky (St. Petersburg)W

St. Petersburgu mecze będą rozgrywane na stadionie im. Pierwszy mecz w Północnej Palmyrze odbędzie się 15 czerwca, kiedy to spotkają się drużyny Maroka i Iranu. Stadion znajduje się przy Alei Futbolowej 1, a bardzo blisko (przy Severnaya Doroga 12) znajduje się trzygwiazdkowy hotel Park Krestovsky. Oprócz bliskiej odległości od stadionu (krzyżują się Aleja Piłkarska i Severnaya Doroga), hotel ma również inne zalety (parking, restauracja, kawiarnia i bar, Wi-fi, pralnia itp.) Obsługa mówi po angielsku, co jest bardzo pomocne, jeśli podróżuje się w towarzystwie zagranicznych fanów.


obejrzeć
2. Hotel Guru (Jekaterynburg)

Rozgrywki w Jekaterynburgu rozpoczną się 15 czerwca, począwszy od meczu Egipt - Urugwaj. Miasto będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2018 roku na stadionie Tsentralniy (przemianowanym na Jekaterynburską Arenę na czas Mistrzostw Świata). Stadion mieści się przy Repina Street 5, a hotel Guru znajduje się zaledwie półtora bloku dalej (przy Repina Street 22).

obejrzeć
3.

Volgograd

Hotel (Wołgograd)Mistrzostwa Świata FIFA 2018

rozpoczynają się w Wołgogradzie 18 czerwca meczem Tunezji z Anglią. Mecze odbędą się w Wołgogradzkiej Arenie, znajdującej się przy Alei Lenina w Wołgogradzie. Aleja Lenina, 76. Pojawiają się doniesienia, że po mundialu stadion zmieni nazwę na Pobeda. Wygodnie jest się tam dostać z hotelu Volgograd, 12 Mira Street. Dodatkowym atutem hotelu jest bliskość dworca kolejowego (dotarcie tam pieszo zajmie niecałe 10 minut).


obejrzeć4. Hotel Bogatyr (Soczi

) Na Stadionie Olimpijskim Fisht (wybudowanym w 2013 roku w Adlerze) 15 czerwca rozpoczną się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, a pierwszy mecz w gorącym Soczi zapowiada się tak samo jak miasto! Spotkają się tu drużyny Portugalii i Hiszpanii. Stadion będzie znajdował się przy Alei Olimpijskiej 21, a nieco dalej (Aleja Olimpijska 21) znajdziemy nowoczesny kompleks hotelowy Bogatyr.


obejrzeć
5.

Gospodarzem rozgrywek będzie zupełnie nowy stadion "Rostov Arena" na lewym brzegu rzeki Don, w

Rostowie nad

Donem, przy ulicy "Levoberezhnaya". Pierwszy mecz (17 czerwca) zapowiada się niezwykle rozrywkowo, bo spotkają się w nim reprezentacje silnych piłkarskich nacji - Brazylii i Szwajcarii.

Hotele w Rostowie nad Donem są obfite i jeśli chcesz, możesz znaleźć sporo wygodnych mieszkań na brzegu rzeki, ale my wybraliśmy miejsce zwane park-hotel "Zhardin", ponieważ znajduje się na 50, Levoberezhnaya str. - bardzo blisko stadionu!


obejrzeć
6. Kaiserhof Hotel (Kaliningrad)

Kaliningrad to kolejne miasto, w którym na czas międzynarodowych zawodów zostanie otwarty nowy stadion. Na razie oficjalna nazwa kompleksu to Stadion Kaliningrad, jednak po zakończeniu turnieju prawdopodobnie zostanie on przemianowany. Pierwszy mecz FIFA zostanie rozegrany tutaj 16 czerwca, kiedy to spotkają się drużyny Chorwacji i Nigerii. Arena znajduje się przy ulicy Solnechny Blvd. Około kilometra od stadionu znajduje się hotel Kaiserhof (ul. Oktyabrskaya, 6).


obejrzeć7. "Marins Park Hotel (Nizhny Novgorod)

To starożytne miasto będzie gościć gości Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 na stadionie Nizhny Novgorod, zbudowanym na słynnej Strelce przy ulicy Dolzhanskaya 2Ak1. Pierwszy mecz odbędzie się tu 18 czerwca - podczas spotkania Szwecji z Koreą Południową. Półtora kilometra od stadionu (ul. Sovetskaya 12) znajduje się Marins Park Hotel. Aby dostać się na stadion, należy przejść ulicą Sowiecką do ulicy Samarkand, a stamtąd do ulicy Dołżańskiej.


obejrzeć
8. Samara

Arena to kolejny zupełnie nowy stadion zbudowany specjalnie na Mistrzostwa Świata 2018. W związku z jej budową w mieście pojawiły się dwie nowe ulice - Arena 2018 i Dal'naya. Po Mistrzostwach Świata stadion ma zmienić nazwę na Cosmos Arena. Stadion znajduje się w sąsiedztwie wsi Sorokina Khutora. Sorokiny Khutora. Prawdopodobnie najbliżej stadionu znajduje się Hotel Dubki, zlokalizowany przy ulicy Demokratycznej 45a, budynek 1. Mimo, że na mapie zaznaczono niewielką odległość hotelu od stadionu, nie będzie można się tam dostać bezpośrednio. Trzeba przejść z Dokratnej do Dolinnej, a następnie do Paradnej prowadzącej do ulicy Dalnej.


obejrzeć
9. Riviera Hotel (Kazań)

Miasto będzie gościć swoich gości na stadionie Kazan Arena znajdującym się na 115a Prospekt Khusain Yamashev. Jeden z najbliższych hoteli ("Riviera") znajduje się około kilometra od Areny, przy 1 Fatih Amirkhan Ave. Aleja przecina ulicę Jamaszewa, więc nie zgubicie się w drodze na stadion.


obejrzeć10.

Sarańsk

(Saransk)W

Sarańsku mecze Mistrzostw Świata 2018 odbędą się na Mordovia Arena. Pierwszy mecz odbędzie się 16 czerwca, podczas rywalizacji Peru z Danią. Gdy mistrzostwa dobiegną końca, stadion zmieni nazwę na Jubileuszowy. Znajduje się on przy ulicy Wołgogradzkiej 11 (na prawym brzegu rzeki Insar). Niedaleko stadionu znajdziecie Hotel Saransk (ul. Kommunisticheskaya 35). Ulica Kommunisticheskaya kończy się na skrzyżowaniu z ulicą Rabochaya, zaraz za nią jest ulica Volgogradskaya. Po przejściu czterech przecznic od hotelu, przekroczysz rzekę i znajdziesz się na prawym brzegu.


obejrzeć
Życzymy Wam wspaniałego świętowania nadchodzącego mundialu i cieszenia się z niezrównanej gry Waszych ulubionych drużyn. Ole' ole' ole'!
Autor: Mira Kirov Omówienie artykułu
  • Hotellook
Powiedz znajomym: zaprenumeruj magazyn:
  • Czytaj także
  • Comments Off on