Wycieczka terapeutyczna: 5 regionów Rosji, gdzie można odpocząć i zregenerować siły

image

Wycieczka terapeutyczna: 5 regionów Rosji, gdzie można odpocząć i poprawić swoje zdrowie

Pomysły na podróżowanie / Podróże po Rosji Podróżowanie w celach terapeutycznych jest wspaniałą okazją do odpoczynku i poprawy stanu zdrowia. Przedstawiamy Państwu przegląd pięciu regionów Rosji, w których można nabrać energii na cały rok.

KamczatkaŹródła termalne Paratun są głównym ośrodkiem balneologicznym Kamczatki. Azot molekularny i algi termalne pomagają leczyć stawy, serce, naczynia krwionośne, a także choroby płuc i skóry. Źródła termalne Apache w będą korzystne dla osób cierpiących na schorzenia ginekologiczne, zakrzepowe zapalenie żył oraz choroby stawów i mięśni. Bogate w siarkowodór i wodę radonową źródło Zelenovskie Ozerki pomoże wzmocnić serce, poprawić przemianę materii i wzmocnić odporność.

TyumenW Tiumeniu szczególnie popularne jest źródło Sosnovy Bor we wsi Vinzily. Można tu oddychać żywicznym powietrzem nasyconym tlenem, kąpać się w leczniczej wodzie, aktywować siły witalne i odtruwać organizm. Ponadto w miejscowości Yar i w ośrodku rekreacyjnym Górny Bór można popływać w basenie, w którym woda jest bogata w jod i brom. Zabieg taki ma pozytywny wpływ na układ nerwowy i sercowo-naczyniowy.

Terytorium KrasnodarskieKubańskie źródła należą do kategorii gorących źródeł (40-50 stopni Celsjusza). Woda w basenach dzielnicy Mostovsky jest wzbogacona o chlor, jod, potas i brom. Jest przydatny w chorobach przewodu pokarmowego, kręgosłupa, a także pomaga w walce z łysieniem i bliznami na skórze.

BaikalBajkał słynie z termalnego źródła Dzelinda, które wypływa wprost spod ziemi. Kąpiel w nim będzie dobra dla osób cierpiących na zaburzenia hormonalne, choroby układu mięśniowo-szkieletowego i stany zapalne skóry. Turyści z nadwagą mogą udać się na Hakusy. Można tu również leczyć choroby kobiece i stawy. Ponadto, czyste, iglaste powietrze Bajkału ma korzystny wpływ na Państwa zdrowie.

Kabardyno-BałkariaNajpopularniejsze w Rosji uzdrowisko Auschiger jest otwarte przez cały rok. Jego źródła wypływają z głębokości 4.000 metrów. Ich woda ma właściwości lecznicze i pozytywnie wpływa na układ nerwowy i aparat ruchu, a także pomaga przy chorobach skóry. Kolejną sprężyną jest sprężyna bursztynowa. Jego wody będą przydatne dla osób cierpiących na choroby tarczycy i serca.

Rosja słynie z szerokiego wyboru wysokiej jakości miejsc urlopowych. Przystępne ceny, różnorodność atrakcji, możliwość połączenia urlopu z wypoczynkiem sprawią, że Państwa wakacje będą naprawdę niezapomniane. Jeśli odwiedziłeś już wszystkie te kurorty i szukasz wakacji w SPA za granicą, zapoznaj się z naszym artykułem, w którym znajdziesz przegląd najlepszych specjalistycznych wycieczek.
Omów artykuł
  • Porady dla podróżnikówNewsPowiedz
znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze