Gry

WoW Classic Poradnik dla profesji inżyniera - łatwe i efektywne levelowanie

image

W wielu grach wideo o tematyce fantasy widzimy, jak "ludzie" radzili sobie w średniowieczu. Ponieważ technika nie jest na równi z rzeczywistym światem, rzeczy zawsze działają inaczej. Przede wszystkim, magia zawsze czyni rzeczy interesujące w tych "ciemnych" czasach. Z małym zaklęciem tu i tam, świat zaczyna się kręcić do tyłu.

W grach takich jak World of Warcraft sprawy przybierają nieco inny obrót. Z jednej strony mamy tych dzielnych rycerzy, którzy jadą ze swoim wiernym koniem i zmierzają prosto do zabicia smoków. Z drugiej jednak strony mamy te magiczne stworzenia, które wykorzystują kilka kryształów żywiołów i tworzą coś nowego i groźnego.

W związku z tym mamy do dyspozycji niniejszy WoW Classic Engineering Guide, który w głównej mierze obraca się wokół najbardziej niezwykłych wynalazków Gnomów i Goblinów. Ze względu na ich duże możliwości umysłowe przekształciły one Azeroth w lepsze miejsce, w którym technologia prowadzi swoich użytkowników do zwycięstwa. Ponieważ praktyka ta stała się bardziej efektywna na przestrzeni lat, ludzie z różnych ras mają tendencję do uczestniczenia w niej. Innymi słowy, nie ma znaczenia jaką rasę (Blood Elf czy Draenei) chcesz mieć na swojego bohatera, zawsze możesz zacząć praktykować Inżynierię.

Przygotuj swoje klucze i śruby do swoich możliwych nowych wynalazków i stwórz coś spektakularnego.

inżynier

WoW Klasyczny Przewodnik Inżynierii
W Azeroth ten zawód przynosi graczowi coś wyjątkowego i użytecznego. Po pierwsze masz możliwość dodania nowych "zdolności", które rozszerzą Twój arsenał. Po drugie, istnieją niesamowite wynalazki, które tworzą nowe mechaniki rozgrywki i zmieniają wszystko dookoła. I tak, możesz mieć wojownika walczącego w zwarciu (jak Paladyn) rzucającego bomby wokół pola. Jednocześnie możesz uczynić swojego Łowcę jeszcze bardziej zabójczym dzięki ciekawym dodatkom do broni dystansowej.

Dlatego też, jeśli chcesz dodać coś innego do swojej potężnej klasy lub zwiększyć jej efektywność w Dungeonach lub Raidach, to ten poradnik jest dla Ciebie. W tym WoW Classic Engineering Guide przedstawimy Ci jak działa ta profesja. Ponadto dowiesz się, jak wykorzystać narzędzia, które ona oferuje. Na koniec dowiesz się, jak ją ulepszyć za pomocą odpowiedniej klasy i połączyć ją z inną profesją.

Praca w WoW Classic Engineering
Bycie Inżynierem oznacza, że będziesz tworzyć chaos pomiędzy spotkaniami. W jednej chwili możesz rzucać bomby, które zadają obrażenia AOE (Area of Effect). Później, możesz użyć więcej swoich wynalazków, aby zmienić wynik każdej bitwy. Na przykład. Jeśli jesteś Łowcą i Twoja grupa zginie w środku lochu, możesz użyć umiejętności "Udawaj śmierć". Następnie, używając swoich zdolności Inżyniera, użyj Jumping Cables do faceta, który może wskrzeszać, i proszę bardzo, party jest z powrotem online.

Ogólnie rzecz biorąc, będziesz miał o wiele więcej umiejętności do wykorzystania w walce i nowe strategie do nauczenia się. Na początku może to wyglądać skomplikowanie, ale będziesz nie do zatrzymania, kiedy już wszystko sobie poukładasz. Co najważniejsze, dzięki tej profesji, dodajesz więcej narzędzi do swojego arsenału, tworząc "kompletną" postać. Rzeczywiście, aby osiągnąć to zadanie, będziesz potrzebował wszystkich swoich zasobów i narzędzi dostępnych do użycia.

WoW Classic Engineering Leveling
Zasada działania Inżynierii w WoW Classic jest praktycznie taka sama: kupujesz receptury od trenera Inżynierów i zwiększasz swoje postępy poprzez tworzenie przedmiotów. Na początku musisz osiągnąć poziom 5 i poprosić każdego strażnika o trenera inżynierów w każdym dużym mieście. Później, aby stworzyć te receptury, zdobywanie zasobów jest kluczem do sukcesu.

Każda rasa zaczyna od 0, z wyjątkiem Gnomów, które mają +15 punktów z cechy rasowej. Dlatego, jeśli chcesz zacząć z handicapem, wybranie Gnoma ułatwi sprawę Przyszłemu Inżynierowi. Mimo to, nawet z inną opcją, możesz osiągnąć maksymalny poziom jak zwykle.

Aby zwiększyć poziom Inżyniera, musisz zobaczyć kolor przepisu, który chcesz ukończyć:

Pomarańczowy: Zdobędziesz punkt za każdym razem, gdy ukończysz opcję z menu inżynierii.
Żółty: Jest większa szansa na zdobycie punktu z opcji z Menu Inżynierii.
Zielony: Szansa na zdobycie nowego punktu spada w miarę wykonywania opcji z menu inżynieryjnego.
Szary: Nie masz możliwości zdobycia kolejnego poziomu, jeśli chcesz ukończyć coś z tego koloru w Menu Inżynieryjnym.
Przede wszystkim, wykonuj wszystko "pomarańczowe", co widać w menu; może to wyglądać drogo, ale skraca czas osiągnięcia poziomu 300 (obecny klasyczny limit poziomu).

Najlepsze przepisy dla inżynierii
Tutaj masz kilka przykładów tego, co możesz wykorzystać jako Inżynier w World of Warcraft Classic:

AoE "Spells": Zamiast zwykłej zdolności żywiołów masz teraz możliwość rzucania materiałów wybuchowych na pole bitwy. Dzięki temu masz więcej możliwości, jeśli Twoja klasa nie posiada ataków zasięgowych lub masz cooldown swoich umiejętności.
Liczniki: Niektóre z twoich wynalazków dają ci możliwość odparcia każdego zaklęcia (jeśli jest to ogień, lód lub cień). W ten sposób możesz zakłócić działanie zaklęcia w konfrontacji PvP (Player versus Player) i zaskoczyć atakującego.
Dungeon Goodies: Ta profesja daje ci więcej narzędzi, aby pomóc każdej grupie w walce z potężnymi bossami. Z jednej strony, masz wynalazki, które wskrzeszają graczy. Z drugiej strony masz boty naprawcze, które odnawiają sprzęt.
Dodanie kolejnej profesji do Twojej postaci
Nawet jeśli ten WoW Classic Engineering Guide koncentruje się głównie na Inżynierii, to i tak ważne jest, abyś rozważył swoje możliwości dla dodatkowej profesji. Oto nasze rekomendacje:

Ponieważ będziesz potrzebował wielu zasobów, zaleca się, abyś wybrał Górnictwo jako drugą opcję. Możesz jednak rozszerzyć możliwości swojego bohatera, dodając zamiast tego Alchemię. Dlatego też potrzebujesz jednego alter-ego (alternatywnej postaci), który skupi się na zbieraniu składników.

Często zadawane pytania na temat WoW Classic Engineering
Jakie są wymagania, aby rozpocząć zawód inżyniera?
Twoja postać musi osiągnąć poziom 5. Następnie udaj się do każdego dużego miasta i zapytaj strażnika o miejsce, w którym znajduje się trener.

Jaki jest level cap dla zawodu inżyniera?
W chwili obecnej masz możliwość zdobycia 300 poziomu dla zawodu inżyniera.

Czy są jakieś specjalizacje inżynieryjne?
Tak, kiedy osiągniesz poziom Inżynierii 200 i poziom postaci 30, możesz wybrać pomiędzy Inżynierią Gnomów i Inżynierią Goblinów.