Wiedeńskie zabytki

image

Wiedeńskie zabytki

Pomysły na podróże / Europa Wiedeń to piękne miasto, gotowe zaskoczyć turystów starożytną architekturą harmonijnie łączącą się z nowoczesnym stylem życia mieszkańców. W stolicy Austrii jest tak wiele zabytków, że nie sposób objąć ich wszystkich w jeden dzień, dlatego skup się na głównych atrakcjach, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Pałac Schönbrunn

Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji Wiednia, oszałamiająca wielkością i pięknem. Pałac powstał w 1712 roku na wzór słynnego Wersalu. W budynku znajduje się około 1440 pokoi. Bardziej imponujące niż jego wygląd zewnętrzny jest dopiero wnętrze zamku. Złote dekoracje i oszałamiające krajobrazy z licznymi i różnorodnymi fontannami, alejkami i rzeźbami zrobią wrażenie nawet na najbardziej wymagającym podróżniku.


Belweder

Ten pałac jest nie mniej zadziwiający niż Schönbrunn. Jego skala architektoniczna jest imponująca. Zespół zamkowy składa się z górnej i dolnej rezydencji, skomunikowanych pięknym ogrodem. Stawy, posągi i wspaniałe barokowe fontanny tworzą prawdziwie królewską atmosferę. We wnętrzu pałacu można podziwiać arcydzieła Van Gogha, Moneta i Klimta - zachwyt dla miłośników sztuki.


Ratusz

Wiedeński ratusz, siedziba władz miasta, jest w stylu neogotyckim. Na ten twór architektoniczny można gapić się godzinami. Odwiedzający Wiedeń są pod szczególnym wrażeniem jego wielkości, arkad, kolumn i wież. Najwyższa wieża ma ponad 100 metrów wysokości. Jest to najwyższa wieża w mieście, na której znajduje się kamienny strażnik i główny zegar. Jest tam niesamowite oświetlenie, dzięki czemu wieczorem jest szczególnie klimatycznie.


Katedra św. Szczepana

- nie tylko najważniejsza atrakcja Wiednia, ale i całej Austrii - jest obowiązkowym punktem zwiedzania. Od czasu wybudowania w XII wieku ten obiekt architektoniczny przechodził liczne rozbiórki, remonty i przebudowy. Budynek, który można oglądać do dziś, nabrał kształtów w 1523 roku.

W kościele katolickim nadal odbywają się nabożeństwa. Turyści mogą go zwiedzać korzystając z tarasu widokowego oraz kolekcji bezcennych dzieł sztuki i artefaktów religijnych.


OperaŚwiatowa

sława zarezerwowana jest dla Opery Wiedeńskiej. Teatr jest uznawany za jeden z najlepszych na świecie. Odbywa się tam coroczny bal wiedeński, na który niesamowicie trudno się dostać. Opera nie tylko spełnia swoją podstawową funkcję, ale jest również architektonicznym zabytkiem Austrii.


Dzielnica muzealna

Wszystkie główne skarby stolicy Austrii znajdują się na tak zwanym starym mieście. Cały tamtejszy kwartał nosi nazwę Dzielnicy Muzealnej. Miasto otoczone jest z trzech stron bulwarem Ringstrasse. Po czwartej stronie rozciąga się Kanał Dunajski. Centrum dzielnicy stanowi główny plac Stefanplatz. Zawsze jest pełna bawiących się ludzi, ulicznych muzyków i amatorów sztuki wszelakiej. Można tam spotkać turystów z całego świata i każdy z nich znajdzie coś, co go zainteresuje.W pobliżu placu znajduje się zespół architektoniczny składający się ze szklano-betonowego budynku Haas-Haus, domu Adolfa Loosa i budynku na

Michaelerplatz

. Muzeum Żydowskie znajduje się niedaleko i można je znaleźć na tej samej ulicy. Tam też można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z barokową Kolumną Zarazy.


Kościół św. Michała

Jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji Wiednia jest starożytny kościół św. Michała. Odwiedzają go nie tylko miejscowi parafianie, ale wszyscy miłośnicy muzyki organowej. Niektórzy pokonują tysiące kilometrów, by posłuchać koncertu.

Tutaj można również odwiedzić muzeum rzeźby, w którym znajduje się wiele eksponatów godnych uwagi dla najbardziej wymagających estetów. Prawdziwą relikwią świątyni jest unikatowy ołtarz z płaskorzeźbami z XIII wieku. Potrzeba koneserów na całym świecie, aby zobaczyć relief Upadku Aniołów.


Fundamenty Wiednia

Jeśli wybierzesz się na wycieczkę po lewej górnej części miasta, jest to jeden z najważniejszych obszarów historycznych w całym Wiedniu. Tutaj, w czasach Legionistów, zbudowali oni starożytną twierdzę, która była fundamentem miasta.

Do zabytków należy tu słynny zegar Anker oraz gotycki kościół Marien am Gestad. Nie powinniśmy pominąć ratusza, w którym znajduje się przepiękna fontanna Andromedy.


Plac Freyung

Wchodząc na Plac Freyung zwróć uwagę na XIX-wieczną fontannę. Można tu również podziwiać halę wystawową Kunstforum oraz odwiedzić Klasztor Szkocki. Turyści przybywają do tej części miasta, aby zwiedzić pałace i pospacerować po ich wewnętrznych dziedzińcach, gdzie na gości czekają kolorowe kawiarnie i restauracje.Każde z tych miejsc ma swój wyjątkowy urok i historię. Wiedeń można zwiedzać z każdej części miasta, gdyż jest on piękny i fascynujący z każdej strony. Słynna stolica Austrii, Wiedeń to piękne i malownicze miasto, które można zwiedzać z każdej strony.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj:
  • Czytaj także
  • Komentarze