Top 5 atrakcji w Austrii

image

Top 5 atrakcji w Austrii

Pomysły na podróż / Nie bez powodu Austria jest tak popularna i kochana przez turystów: tutaj każdy znajdzie ciekawe miejsca, atrakcje i sposoby na spędzenie niezapomnianego czasu. Dziś kraj ten jest synonimem zimowych kurortów, królewskich pałaców, muzyki dawnej i croissantów. Jeśli do wakacji jeszcze daleko, wybierz się w wirtualną podróż do tego wspaniałego regionu i poznaj niektóre z jego największych atrakcji.

1. Stolica, Wiedeń,

zachwyca bogactwem i szlachetną starożytnością w architekturze miasta. Nawet odbudowane po wojnie budynki wyglądają jak przed zniszczeniem, bez krzty secesji. Odwiedzającym stolicę polecamy wizytę w kompleksie pałacowym Habsburgów, członków rodziny cesarskiej. Przez pięć wieków budowy i renowacji, jest teraz prawdziwym muzeum historii, sztuki i architektury, z autentycznymi kawałkami na wystawie, gdzie legendy i fascynujące historie o dynastii królewskiej są opowiedziane na ścianach.W dzielnicy muzealnej mieści się kilka muzeów, w tym Leopold Museum, Museum of Modern Art, Kunsthalle i Zoom Kindermuseum. Katedra św. Szczepana jest uważana za wizytówkę zarówno miasta, jak i republiki. Na szczególną uwagę zasługuje światowej sławy Opera Wiedeńska oraz Muzeum Freuda.

2. Schloss Hohensalzburg

jest dumą Salzburga i rozciąga się na trzydziestu metrach kwadratowych podwyższonego terenu. Aż trudno uwierzyć, że budynek ma ponad 900 lat. Czas jednak nie zmienił go zbytnio, więc jest on sporą atrakcją dla turystów. Mogą oni poznać smak średniowiecza i odwiedzić muzeum poświęcone życiu mieszkańców zamku i jego długiej historii. Mamy też niezłą kolekcję starożytnej broni, zwłaszcza armat.Na terenie zamku znajduje się łącznie 20 budynków, w tym kościół i więzienie. Warto zauważyć, że w 1500 roku użyto pierwszej kolejki linowej do wnoszenia żywności na szczyt.

3.

Jaskinia lodowa

Eissrizenvelt

Ta wyjątkowa jaskinia o długości 42 metrów uważana jest za największą jaskinię lodową na świecie! Znajduje się on na obrzeżach Salzburga. Można go zwiedzać od maja do listopada, przez resztę roku jest zamknięty dla turystów. Trasa zwiedzania obejmuje tylko jeden kilometr. Nawet latem temperatura jest tu zerowa, więc trzeba będzie się ciepło ubrać, by podziwiać piękno lodowego cudu. Jaskinia została odkryta w 1879 roku, ale nie była eksplorowana aż do 1920 roku.


4. Park Narodowy High Tauern

Największy w Alpach i najstarszy w Austrii park obfituje w niesamowicie piękne górskie krajobrazy. Miłośnicy górskich szczytów, czystych jezior i szybkich rzek pokochają panoramiczne widoki. Na szczególną uwagę zasługuje droga wysokogórska Großglockner, szczyt Großglockner oraz wodospady Krimmler i Golling.


5. Ośrodki narciarskie

W Austrii jest około tysiąca miejsc, w których można ćwiczyć swoje umiejętności narciarskie. W sezonie zimowym przyciąga miłośników aktywności na świeżym powietrzu z całego świata. Są kurorty, które przyjmują turystów nawet latem, jak Zell am See czy Bad Gastein. Dla początkujących, którzy zamierzają po raz pierwszy rozpocząć jazdę na nartach, odpowiednie są ośrodki narciarskie Lech i Mayrhofen, natomiast profesjonaliści rywalizują w St. Anton i Bad Gastein.Austria jest różnorodna i wspaniała. Warto odwiedzić go o każdej porze roku. Wpisz więc Austrię na swoją listę miejsc obowiązkowych i zobacz widoki, które Cię urzekną.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze