Top 20 festiwali muzycznych na Ukrainie 2017 r.

image

Top 20 festiwali muzycznych na Ukrainie 2017

Pomysły na podróż /. Ukraina W poszczególnych krajach widoczne są różnice w organizacji i gospodarzach, przy czym ton nadają imprezy europejskie i amerykańskie. Ale ukraińscy organizatorzy starają się nadążyć i aktywnie uczą się z doświadczeń sąsiadów, jak i własnych. Obecnie na Ukrainie istnieje szereg festiwali, które mogą pochwalić się międzynarodowym uznaniem. Ale oprócz nich są nie mniej ciekawe spotkania na mniejszą skalę, ale z obiecującymi perspektywami.

Jeśli kochasz muzykę, taniec i wszechobecną zabawę, a mimo to nigdy nie byłeś na festiwalu muzycznym, to trzeba to pilnie naprawić! Rok 2017 zapowiada się bardzo bogato w wydarzenia muzyczne i należy się mocno postarać, aby mieć czas na zaplanowanie wszystkich nadchodzących wydarzeń w osobistym terminarzu. A nasz wybór ukraińskich festiwali pomoże wam poradzić sobie z poszukiwaniami i wybrać najbardziej zapalczywe festiwale.


1. "Odessa Classics"

Kiedy: 7-13 czerwca
Gdzie: Odessa
Koszt: od 100 UAH

Po raz trzeci w chwalebnym mieście Odessie spotykają się miłośnicy muzyki klasycznej dawnej i współczesnej. Mimo krótkiego istnienia festiwal nabiera rozpędu - w 2016 roku odwiedziło go ponad 8 tysięcy osób. Czego można się spodziewać na imprezie? Ponad 10 godzin klasyki od dzisiejszych mistrzów, nie tylko z Ukrainy, ale i z całego świata. Ponadto zaproszeni są współcześni artyści, poeci, twórcy filmów i etiud filmowych, którzy zaprezentują swoje najnowsze odkrycia w dziedzinie piękna. Organizatorzy starają się jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń w mieście i wykorzystać jej miejsca: muzea, teatry, plenery. Misją festiwalu jest wyniesienie Odessy i jej muzyków na poważny poziom w dziedzinie muzyki akademickiej i kultury w ogóle. I według wszelkich przypuszczeń będzie to w bardzo niedalekiej przyszłości.


2.

"Alfa Jazz Fest"

Kiedy: 23-27 czerwca
Gdzie: Lwów
Koszt: od 800 UAH

Sukces tego festiwalu przekroczył jego granice i rozprzestrzenił się na całą Europę - The Guardian umieścił go w pierwszej dziesiątce najlepszych europejskich imprez jazzowych.I to jest kolejny powód do jej odwiedzenia, ale bynajmniej nie główny. Impreza odbywa się co roku od pięciu lat i przyciąga ponad 40 tysięcy widzów oraz gwiazdy światowego jazzu. Muzycy odprawiają swoje czary na trzech scenach, z których dwie są ze wstępem wolnym (scena w centrum miasta i scena na dziedzińcu Zamku Potockich), a jedna z biletami (scena w Parku im. B.Chmielnickiego). Oprócz zaplanowanych koncertów można posłuchać jam session, nauczyć się czegoś nowego na różnych master classes i porozmawiać z gwiazdami jazzu na autografach. Muzycy mają swoją specjalną zachętę: nagrody Alfa Jazz Fest, przyznawane najlepszym z najlepszych za szczególny wkład w muzykę jazzową, a kandydatów wybiera ścisłe jury złożone z ekspertów i krytyków.


3.

"Weekend z Atlasem"

Kiedy: 28 czerwca-2 lipca
Gdzie: Kij
ów

Koszt: od 900 UAH

Duży kijowski festiwal, który co roku cieszy różnorodnością lokalizacji i doskonałym line-upem.Nie ma zobowiązania gatunkowego, ale jest grana różnorodna muzyka. W 2016 roku wśród wykonawców znaleźli się Apocalyptica, Aquarium, Splin, Ivan Dorn, Druha Rika, Riapoboi, 5'nizza, Jamala, Valentin Strykalo i wielu innych. Na terenie znajduje się pole namiotowe, ale nie ma konieczności nocowania - nie ma limitów na wjazd i wyjazd z festiwalu. Jest tu również wiele miejsc do zabawy, w tym targi, lokale gastronomiczne, teatr, przedstawienia artystyczne, tereny sportowe i wiele terenów na zewnątrz, gdzie zarówno dorośli, jak i dzieci mogą się bawić.

4.

"Ostrov"

Kiedy: 30 czerwca-2 lipca
Gdzie: Kijów
Koszt: od 800 UAH

Twórcą tego festiwalu jest firma Qiev Dance, która ma 12-letnią historię organizowania masowych imprez muzycznych.Festiwal "Ostrov" odbędzie się w Kijowie już po raz piąty i należy oczekiwać, że organizatorzy dadzą z siebie 100%. Na festiwalu dominuje muzyka elektroniczna, a wykonawcy pochodzą z tajemniczych, obcych krain. Festiwal nie zapomina jednak o lokalnych artystach, a do line-upu organicznie dołączają ukraińscy dj-e. Bilety z wyprzedzeniem zostały wyprzedane, ale nowa partia pojawi się w sprzedaży już wkrótce - nie przegapcie ich!


5.

"Krajina Mriy"

Kiedy: czerwiec/lipiec
Gdzie: Kijów
Koszt: od 200 UAH

Najpopularniejszy ukraiński festiwal etno założony przez lidera zespołu "Vopli Vidoplyasova" Olega Skripkę.Impreza odbywa się co roku i zbiega się z obchodami Iwana Kupały. Główną misją imprezy jest przedstawienie światu ukraińskiej kultury tradycyjnej, zaangażowanie w nią młodzieży, wspieranie etnomuzyki i rozwoju rzemiosła nie tylko ukraińskiego, ale i innych grup etnicznych. W szczególności, w ramach zapoznania społeczeństwa ukraińskiego z innymi kulturami, zapraszane są tam grupy twórcze z różnych krajów: z Białorusi, Rosji, Gruzji, Mołdawii, Polski, Czech, USA, Norwegii, Wielkiej Brytanii i wielu innych. Muzycy przez kilka dni dają koncerty, rzemieślnicy prezentują swoje umiejętności w postaci produkcji i kursów mistrzowskich, miejsca dla dzieci i rozrywki, kuchnia etniczna i wiele innych.

6.

"Bandershtat"

Kiedy: 4-6 sierpnia
Gdzie: Łuck
Koszt: od 450 UAH

"Bandershtat" to festiwal, który stał się jedną z największych imprez plenerowych na Ukrainie, a zaczął się jako małe spotkanie fanów muzyki alternatywnej.W 2017 roku będzie obchodził 11-lecie istnienia i będzie relacjonował swój rozwój przez ten długi czas. Sądząc po 2016 roku, gości czeka coś wielkiego: świetny line-up, sceny sportowe, scena literacka, strefa jedzenia i tradycyjne miasteczko dla dzieci. Festiwal pozycjonuje się jako szczególne zjawisko w kulturze ukraińskiej. Uczy odwiedzających o przeszłości Ukrainy, a także dzieli się swoimi przemyśleniami na temat drogi rozwoju i możliwości na przyszłość. Wszyscy rozsądni goście, którzy szanują historię i kulturę są tu mile widziani.


7.

"UPark Festival

"Kiedy: lipiec
Gdzie: Kijów
Koszt: od 1000 UAH

"UPark Festival" zadebiutował w sferze festiwalowej w 2016 roku i od razu zagrał z rozmachem: na jego scenie w ciągu 2 dni wystąpili Red Hot Chili Peppers, Muse, Poets of the Fall, The Kills, Hurts i ukraiński zespół The Hardkiss.To było wielkie wydarzenie dla Ukraińców i gości z Kijowa! Należy wziąć pod uwagę, że szanse na sprowadzenie Muse na Ukrainę nie były zbyt duże, dyrektor festiwalu w jednym z wywiadów przyznał, że negocjacje z muzykami trwały cały rok. Mimo to wszystko się udało i na scenie było prawdziwe show i święto muzyki na żywo. Póki co, wydarzenie z 2017 roku nie zostało ogłoszone i pojawiają się uporczywe plotki, że się nie odbędzie. Ale w oficjalnej grupie na Facebooku organizatorzy ustawili baner z nazwą i jednoznacznymi numerami roku oraz obiecali nowości. Z niecierpliwością czekamy więc na to, czym UPark Festival może nas uraczyć w nadchodzącym roku.


8.

"Fine Misto"

Kiedy: 21-23 lipca
Gdzie: Tarn
opol

Koszt: od 600 UAH

2017 będzie rokiem jubileuszowym dla tego festiwalu.Tradycyjnie odbywa się w Tarnopolu, gdyż jego nazwa pochodzi od piosenki "Fine Misto Ternopil" zespołu "Brati Gadyukini". W stosunkowo krótkim czasie festiwal dość mocno się rozrósł, a w 2016 roku mógł zadowolić swoją publiczność występami takich zespołów jak Lordi, Pain czy Rocky Leon. Finowie Korpiklaani zostali już ogłoszeni jako headlinerzy jubileuszu, a co będzie dalej, trudno zgadnąć. Oczywiście nie tylko muzyka będzie towarzyszyć wydarzeniu tej skali: strefy sztuki, sportu i jedzenia, wypożyczalnie rowerów, pokazy filmowe, karaoke, jarmarki i inne. Noclegi dostępne są w miasteczku namiotowym na terenie festiwalu, co gwarantuje Wam całkowite zanurzenie się w atmosferze i kochających zabawę sąsiadów.


9.

"Carpathian Alliance Metal Festival Open Air"

Kiedy: 28-30 lipca
Gdzie: Skole, obwód lwowski
.

Koszt: od 600 UAH

"Karpacki Sojusz" to festiwal dla brutalnych mężczyzn i zgranych kobiet

.

Z takimi cechami oczywiście można różnie wyglądać, ale twardość jest ważnym atrybutem. Bo na tej imprezie grana jest wyjątkowo ciężka muzyka i po prostu nie da się tu trafić przypadkiem. Przez wiele lat festiwal odbywał się w malowniczych Karpatach, ale w 2016 roku odbył się w Kijowie na otwartej przestrzeni. Zanim kibice zdążyli się zasmucić, organizatorzy załatwili wszystkie sprawy i przenieśli się z powrotem w góry, na pole namiotowe. Oprócz programu muzycznego nie zabraknie miejsc do zabawy: rekonstrukcje średniowiecznych bitew, mistrzostwa w takich bitwach, dawne tańce i przedstawienia teatralne, jarmarki, mistrzowie rzemiosła, strzelanie z łuku, kuszy i wiele innych autentycznych miejsc.


10.

"Kiedy: sierpień
Gdzie: Lwów
Koszt: wstęp wolny

Charytatywny festiwal w Polsce,Przystanek Woodstock, wywodzi się z podobnego ukraińskiego festiwalu.Festiwal ma bardzo szlachetną misję: zrzeszać ludzi, którym zależy na pomocy potrzebującym i popularyzować wolontariat. Wszyscy artyści, goście i organizatorzy biorą udział za darmo, a inspiracja pochodzi od Fundacji "Serdeczni do Serca". Program muzyczny jest bardzo zróżnicowany, jest okazja do odkrycia nowych nazwisk lub usłyszenia dotychczasowych ulubieńców. Skład na rok 2017 nie został jeszcze ogłoszony, nie ma też dokładnych dat, ale już teraz przyjmowane są zgłoszenia i zainteresowane zespoły. Więc stay tuned do oficjalnych źródeł dla aktualizacji.


11.

"Impulse Fest"

Kiedy: 28-30 lipca
Gdzie: Charków
Koszt: od 500 UAH

Ten festiwal odbywa się w Charkowie od 2008 roku i w ciągu swojej długiej historii zmienił wiele miejsc.Wcześniej odbywał się w klubach i lokalach zamkniętych, ale w 2016 roku rozrósł się do formatu plenerowego, a w 2017 roku odbędzie się w najciekawszym miejscu w mieście - fabryce sztuki "Mechanika". Będą dwie sceny, jedna w części parkowej fabryki, a druga we wnętrzach. Będą też miejsca inne niż muzyka, takie jak strefa gastronomiczna i bary. W ofercie znajdą się różne wykłady i lekcje mistrzowskie, sesje autografów z ukochanymi artystami oraz konkursy. Bilety są już w sprzedaży!


12.

"Stopudovka

" Kiedy: sierpień
Gdzie: Dniepr
Koszt: od 300 UAH

Festiwal Stopudovka odbędzie się po raz 5 w dawnym Dniepropietrowsku.Na tym festiwalu występują zespoły ukraińskie, które grają różne gatunki muzyki, ale głównie rock. W 2016 roku na lokalizację wybrano malownicze miejsce - Wyspę Monastyrską, ale nie wiadomo jeszcze, gdzie odbędą się uroczystości rocznicowe. W ramach imprezy odbędą się wycieczki po mieście oraz strefy rozrywki takie jak: sportowa, gastronomiczna, sesje fotograficzne, dziecięca i place zabaw. Zeszłego lata pamiętano o Festiwalu Kolorów Holly i jest nadzieja, że w przyszłym roku odbędzie się on ponownie. Więcej szczegółów szukajcie na oficjalnej stronie festiwalu.


13.

"Zaxidfest

Kiedy: 18-20 sierpnia
Gdzie: Rodatychi, obwód lwowski
.

Koszt: od 800 UAH

Co roku do Lwowa przyjeżdża ogromna liczba turystów z całego świata

.

Ale w sierpniu tłumy stają się szczególnie nieformalne, a wszyscy mieszkańcy miasta i pasażerowie pociągów, pociągów i autobusów rozumieją, że rozpoczyna się główna impreza - "Zaxidfest". Ten festiwal przyciąga ogromne tłumy i prezentuje mocny line-up. W 2016 roku organizatorzy sprowadzili Oomph!, IAMX, Enter Shikari i wielu innych godnych wykonawców z całego świata. Pod względem rozrywki festiwal również trzyma poziom: wyloty, strefa gastronomiczna, sport i gry, loty balonem na gorące powietrze i wiele innych. Jest to na pewno najlepszy festiwal na Ukrainie i trzeba go odwiedzić przynajmniej raz!


14.

"Skidrock"

Kiedy: 25-26 sierpnia
Gdzie: Trostyanets, region Sumy
.

Koszt: od 350 UAH

Kiedy festiwal wystartował w 2013 roku, rada miejska i burmistrz osobiście uczestniczyli w jego organizacji

.

Zresztą festiwal został przez nich zainicjowany. Miejscem wydarzenia jest starożytna twierdza i amfiteatr, w tym okrągły dziedziniec. Można śmiało powiedzieć, że lokalizacja festiwalu się nie zmieni, bo w logo wykorzystano wizerunek Okrągłego Stoczni. Muzycznie nastąpił zauważalny rozwój - w zeszłym roku oprócz ukraińskich zespołów wystąpili goście z zagranicy. Powstało również pole namiotowe w malowniczym Parku Trostyaniec. W jeziorach odbywają się również zawody sportowe i kąpiele ludowe.

15.

"Z-Games

Kiedy: 21-27 sierpnia
Gdzie: Odessa
Koszt: od 400 UAH

Jeśli chcecie nie tylko posłuchać dobrej muzyki, ale także dołączyć do ruchu sportowego i pobujać się na drive party, to "Z-Games" na pewno wam się spodoba.Muzyka jest tu bardzo zróżnicowana: jest tu wszystko, od rocka po utwory elektroniczne. Wykonawcy też są bardzo różni, zarówno ukraińscy, jak i zagraniczni goście. Ale to wydarzenie oferuje również wiele wydarzeń sportowych i ekstremalnych wyzwań: jazda na deskorolce, slackline, wspinaczka, parkour, breakdance i wiele innych. Można nie tylko oglądać sportowców, ale także brać czynny udział, dla których przewidziane są konkursy z nagrodami. Muzyka i sport spotykają się na wybrzeżu Morza Czarnego!


16.

"Jazz Koktebel"

Kiedy: sierpień
Gdzie: Odessa
Koszt: od 250 UAH

Legendarny festiwal z długą historią i z nieodłącznym prawdziwym duchem jazzu - "Jazz Koktebel".Raz odbywał się na Krymie, potem przeniósł się do Odessy i odbywa się nad brzegiem Morza Czarnego. Co roku festiwal gromadzi najjaśniejszych przedstawicieli muzyki jazzowej, a także ich fanów. Ale na letniej imprezie występują nie tylko jazzmani weterani, mile widziani są tu różnorodni artyści. W ubiegłym roku Jazz Koktebel gościł festiwal sztuki ARTISHOCK, na którym współcześni artyści dzielili się swoją twórczością. Co czeka widzów w przyszłym roku trudno przewidzieć, ale na pewno będzie to coś ciekawego!


17.

"Rzeczpospolita"

Kiedy: 1-3 września
Gdzie: Kamyanets-Podilsky
Koszt: od 350 UAH

Organizatorzy festiwalu za cel swojego dzieła uważają popularyzację sztuki ulicznej, zrzeszanie kreatywnych młodych ludzi, przekształcanie nieestetycznych części miasta w pomniki sztuki i promowanie wolontariatu.Poza tym festiwal pozycjonuje się jako impreza non-profit, a jego głównym celem jest zwrócenie uwagi na problemy małych miast. Jest to jedyny festiwal sztuki ulicznej na Ukrainie, a dochody z niego są przekierowywane na wsparcie sztuki ulicznej. Biorą w nim udział artyści i muzycy z różnych krajów, a stare zamki i zabytki miasta nadają mu niepowtarzalny klimat.


18.

"Polyana Music Festival"

Kiedy: 8-10 września
Gdzie: wieś Polyana, rejon Zakarpacia.
Koszt: od 300 UAH

Po raz pierwszy festiwal odbył się w 2016 roku i był bardzo udany: nowe miejsce festiwalowe, nowy plener i nowe nazwisko w przestrzeni kulturalnej

.

Organizatorzy postawili na malowniczą scenerię Karpat i miejscowość Polyana, która jest uzdrowiskiem. Sądząc po wstępnej liście wykonawców, festiwal jest wielogatunkowy, ale z naciskiem na muzykę elektroniczną. A od pierwszego roku trwania imprezy na scenach występowały już zespoły zagraniczne, co jest tylko dobrą wiadomością. Miejmy nadzieję, że nowy festiwal będzie kontynuował swój chwalebny marsz i zaoferuje nowy ciekawy line-up na kolejną jesień.


19.

"Odessa

JazzFest

" Kiedy: wrzesień
Gdzie: Od
essa

Koszt: od 100 UAH

Odessa to wyjątkowe miasto, które może pochwalić się swoją wielokulturowością.A Odessa JazzFest, odbywający się tu od 2001 roku, jest tego dowodem. Przez lata coroczna impreza ewoluowała od ulicznego karnawału do klasycznego festiwalu pod dachem. Organizatorzy postawili na muzykę i od 2011 roku rendez-vous gromadzi znanych muzyków jazzowych i ich fanów. Występy odbywają się w obiektach zamkniętych o dużej pojemności, a także w klubach. To wydarzenie będzie przełomowe dla tych, którzy chcą doświadczyć wyjątkowej muzyki w wyjątkowym mieście!


20.

"GogolFest

" Kiedy: wrzesień
Gdzie: Kijów
Koszt: od 150 UAH

GogolFest stał się fenomenem kulturowym i międzynarodowym, który łączy różne rodzaje sztuki.Można tu obejrzeć spektakle teatralne, muzykę, pokazy filmowe, galerie sztuk wizualnych i odczyty literackie. Przychodzą tu ludzie kreatywni, gotowi tworzyć i rozwijać kulturę, a GogolFest staje się dla nich platformą i katalizatorem. Dla Ukrainy jest to główne wydarzenie, na którym można zobaczyć najnowsze trendy w sztuce międzynarodowej. Możliwe, że na tym żyznym gruncie wyrośnie szczególne pokolenie twórców, którzy będą w stanie wpłynąć na świat i pozostawić jasny ślad w historii.


Mimo oczywistych liderów, ukraińska kultura festiwalowa przeżywa swój rozkwit i oczywiście organizatorzy mają co robić. Ale poziom festiwali systematycznie rośnie i przyciągają one słuchaczy z różnych stron świata. Koniecznie dołącz do tego ruchu aktywnych i pozytywnych ludzi!
Autor: Julia Licht Omów
  • nagrody muzyczne i festiwale
Powiedz znajomym: Subskrybuj:
  • Czytaj także


  • Komentarze