Top 10 najbardziej tajemniczych miejsc na świecie otwartych dla turystów

image

Top 10 najbardziej tajemniczych miejsc na świecie, otwartych dla turystów

Pomysły na podróż /. Piękne miejsca Każdy podróżnik marzy o najbardziej pamiętnych wakacjach. Wędrowanie po znanych od dawna trasach, które są w każdym przewodniku, nie jest zbyt przyjemne. Ale gdzie szukać oryginalnych pomysłów na to, gdzie warto się wybrać? Tymczasem na świecie jest mnóstwo mistycznych i tajemniczych miejsc, które przyprawiają o gęsią skórkę. Nie dość, że wiele z nich jest pięknych i ciekawie zabytkowych, to jeszcze słyną z niewyjaśnionych zjawisk. Jeśli chcesz dotknąć tajemnicy, poczuć klimat i odwiedzić nietypowe nowe miejsce, przeczytaj nasz artykuł.

1. Devil's Tower, USAGdy patrzysz

na ten punkt orientacyjny Wyoming, możesz nie uwierzyć, że jest to naturalna formacja. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że został stworzony przez kosmitów lub jakąś wymarłą cywilizację. Ale wszystkie fakty nie czynią tego miejsca mniej tajemniczym. Naukowcy twierdzą, że góra ma co najmniej 200 milionów lat. Wiadomo też, że góra ma regularny kształt i jakby składała się z wielu kolumn o ostrych kątach. Szczyt góry wydaje się być pocięty czymś wyjątkowo ostrym, przynajmniej jeśli rzuci cię na niego helikopter, nie spadniesz i możesz nawet wygodnie biwakować.

Osoby zainteresowane obejrzeniem zjawiska przyrodniczego powinny kupić bilet lotniczy do Jackson, a do kanionu z anomalią można dostać się krótkim autobusem lub samochodem. Naukowcy wciąż badają górę i są zdania, że powstała ona w wyniku potężnej erupcji magmy. Miejscowi natomiast wierzą, że stworzył ją sam diabeł, a miejsce to jest granicą do świata podziemnego.
1/5 kosztów: lot dla dwóch osób będzie kosztował 1 600 dolarów.

patrz

2.

Piramidy w Yonaguni, JaponiaO ile

sama Japonia jest rajem dla turystów poszukujących niezwykłych miejsc, to w tym azjatyckim kraju znajduje się jedna bardzo nietypowa atrakcja. Od lasu umarłych do starożytnych zamków, jeśli jesteś fanem mistycznego, jest wiele opcji do wyboru. Ale to właśnie na miłośników nurkowania czeka nie lada gratka. Wyspa Yonaguni to piękne miejsce samo w sobie, ze stromymi klifami, ładnymi plażami i mnóstwem przytulnych potoków. Są hotele, które swoją drogą też są dość tajemnicze, oraz muzea i parki. Jest też mnóstwo firm, które oferują usługi nurkowe dla turystów. Kupując bilety lotnicze do Tokio, a stamtąd na wyspę, dostaniesz się do jednego z najbardziej tajemniczych miejsc na Ziemi.

Samodzielnie lub z przewodnikiem schodzimy w przyziemne głębiny, gdzie znajdują się tajemnicze piramidy Yonaguni. Te majestatyczne budowle wprawiają w zdumienie. Naukowcy twierdzą, że mają one co najmniej 10 tys. lat i nie wiadomo nawet, czy są to zabytki wykonane przez człowieka. Pokryte algami i pąklami, utkane w dziwaczne kształty, nie pozostawiają nikogo obojętnym. Geolodzy i archeolodzy wciąż walczą o tajemnicę piramid. Badania coraz wyraźniej wskazują, że nie mogły one zostać pozostawione przez żadną z dynastii o japońskim rodowodzie, ale kto mógł je wtedy pozostawić? Podobno nigdy się tego nie dowiemy, tym bardziej, że istnieje możliwość, że to tylko wierzchołek całego miasta ukrytego pod ziemią.
1/5Cena: 400 euro za dwa bilety do Tokio.

zobacz

3.

Geoglify Nazca, PeruKolejna

tajemnica, która od stu lat zastanawia naukowców. Muszę powiedzieć, że Peru to ogólnie piękne i niezbyt znane (może właśnie dlatego, bo nie znajdziecie tu tłumów turystów) miejsce, odpowiednie nawet na lot z dziećmi. Mnóstwo zabytków, niesamowita przyroda, klify i rzeki. Chociaż bilety lotnicze do Limy (główne lotnisko w Peru) nie są tanie, reszta tutaj będzie Cię kosztować zaledwie grosze.

Przede wszystkim turystów przyciągają geoglify z Nazca - ogromne rysunki wykonane bezpośrednio w ziemi lub skale. Mają one dziesiątki kilometrów długości. Wyraźne linie i brak odstępstw od harmonii rysunku sprawiają, że można się zastanawiać, jak zostały wykonane. I to pomimo tego, że naukowcy zapewniają, że geoglify nie mają tysiąca lat. Dowiedzieli się w ubiegłym wieku, kiedy rozwinęło się lotnictwo. Z powietrza niezrozumiałe bruzdy i zagłębienia w ziemi ukazały się ogromne rysunki. Geometryczne kształty, wzory, zwierzęta... zajmują ogromny obszar Peru. Naukowcy twierdzą, że mogą to być kalendarze księżycowe, ale dla kogo zostały wykonane, jak można było na nie patrzeć? W sumie to przyprawia mnie o gęsią skórkę.
1/5Cena: 1000 euro za dwie osoby.

zobacz

4.

Black Bamboo Hollow, ChinyNajbardziej

mistyczne miejsce w Chinach jak na ironię ma również niezwykłe piękno. Setki hektarów rzadkiego lasu czarnych bambusów to widok nie do opisania. Heizhu jest również głównym parkiem narodowym, ale miejscowi zwykle wahają się, aby tu chodzić i ogólnie określają las jako przeklęty. To potężna strefa anomalii, gdzie telefony komórkowe są rzadko odbierane, a ludzie nieustannie giną. Na biurko lokalnych władz cały czas trafia ogromna liczba zgłoszeń o zaginięciu osoby. Część z nich dotyczy dzieci i zwierząt, są one jakoś bardziej podatne na energię danego obszaru. Naukowcy próbują uspokoić turystów i Chińczyków, mówią, że powodem jest to, że strefa jest naprawdę nienormalna i nie ma w niej żadnego mistycyzmu, po prostu ma ciągłe wahania ciśnienia i klimat, który zmienia się drastycznie. Mając bilety lotnicze do Guangzhou (najbliższe lotnisko) należy umówić się z doświadczonym przewodnikiem, bo szlak bambusowy to poważna sprawa.

Ze względu na surowy klimat ziemia stale tu osiada, prowokując osuwiska, a nieprzenikniona mgła może nadejść w ciągu minuty. Nawet kompasy są często wytrącone z równowagi z powodu anomalii. A jednak jest w tym miejscu coś fascynującego. Niezwykły, czarny bambus aż do nieba i jego stukanie na wietrze, cisza, splątane tropiki na wzgórzach i górach, starożytne kapliczki i bóstwa na polanach - prawdziwa medytacja.
1/5Koszt: 300 euro dla dwóch osób na przelot do Chin.

patrz

5.

Giant's Causeway, IrlandiaTen

kraj to generalnie świetne miejsce do podróżowania i marzenie wielu turystów. Nie na darmo nowożeńcy mają tendencję do świętowania swojego miesiąca miodowego właśnie tutaj, pomimo Tajlandii i Turcji. Dlaczego? Ocean, niesamowite wzgórza, starożytne zamki, góry i wodospady, barwni lokalni mieszkańcy, wiele zabytków i oczywiście słynna na cały świat whisky i piwo. Ale potem są anomalie, a Irlandia jest także domem dla wielkiego cudu natury o poetyckiej nazwie - Giant's Causeway. Aby się tam dostać należy najpierw kupić bilet lotniczy do Dublina, a stamtąd udać się autobusem do północnej części kraju.

Wybrzeże, składające się z setek i tysięcy kamiennych filarów, powstało przed wiekami po potężnej erupcji wulkanu. Geolodzy twierdzą, że tych filarów jest 40 tysięcy, ułożonych jeden na drugim. Piękno zapiera dech w piersiach; niektóre wchodzą do wody, inne tworzą linię brzegową. Są one wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ciekawostka, która ekscytuje miłośników tajemnic: mimo wulkanicznego pochodzenia, wiele kolumn ma wyraźny sześciokątny kształt, jakby były rzeźbione ręcznie.
1/5 Pytanie: 200 euro za lot do Dublina dla dwóch osób.

zobacz

6.

Pomniki Moai, Wyspa WielkanocnaWiele osób

wie, z czego słynie Wyspa Wielkanocna, ponieważ stojące tu pomniki do dziś ekscytują umysły całego świata. Ogromne kamienne posągi zostały znalezione stosunkowo dawno temu, ale naukowcy nie doszli do zrozumienia, kto i kiedy je wykonał. Wiadomo, że są one bardzo starożytne i pierwotnie znajdowały się pod ziemią, dopiero później zostały odkopane. Ponadto niektóre z zabytków znajdują się pod wodą w pobliżu wyspy - można zarezerwować podwodną wycieczkę i jednocześnie spróbować nurkowania. Dobrą wiadomością jest to, że istnieją bezpośrednie bilety lotnicze na Wyspę Wielkanocną, ponieważ napływ turystów w tym miejscu jest zawsze duży.

W sumie tych zabytków jest blisko tysiąc. Ich waga i wysokość jest dość duża i nie wiadomo jak dokładnie powstały. Ponadto uważa się, że pierwotnie wszyscy oni stali w rzędach, ściśle zwróceni w stronę oceanu. Jak starożytna cywilizacja zdołała je wznieść, skoro nie było wtedy żadnych mechanizmów? Nie wiadomo też, w jakim celu zostały stworzone.
1/5Cena: 1500 euro za dwie osoby.

zobacz

7.

Oko Sahary, MauretaniaNa

pierwszy rzut oka, co może być ciekawego na pustyni? No właśnie, piasek i piasek, a do tego dochodzi upał i wieczne słońce. Ale tak naprawdę pustynia ma swój urok, niepowtarzalną florę i faunę, swoją własną czarującą moc. Zwłaszcza, jeśli jest to Sahara, największe na świecie połacie piasku. Jednak cały czas przejeżdżają tędy karawany turystów. A lwia część podróżników chce zobaczyć oko Sahary, rozległej formacji przyrodniczej o starożytnym charakterze. Tuż wśród wydm znajdują się warstwy skał różnych gatunków. Występują też rzadkie wulkaniczne kamienie niebieskie. Bilety lotnicze do Mauretanii pozwalają poczuć urok tego miejsca.

Najlepszym sposobem jest zarezerwowanie wycieczki helikopterem wokół obrzeży, ponieważ z powietrza naprawdę jesteś jak widząc ogromne oko, które śledzi cię z bliska. Jego rozmiar jest tak duży, że można go zobaczyć nawet z kosmosu. Trudno uwierzyć, że taka formacja jest zjawiskiem naturalnym, ale naukowcy przypuszczają, że pochodzi ona z okresu proterozoicznego, co oznacza, że oko ma co najmniej 500 milionów lat.
1/5