Tom Felton chce wystąpić w kolejnym filmie o Harrym Potterze: "Jeśli naprawdę chcesz, zagram dziecko Draco!".

image

Tom Felton nie powiedziałby "Expelliarmus!", gdyby otrzymał możliwość ponownego wcielenia się w swoją czarną rolę w uniwersum Harry'ego Pottera.

Przemawiając podczas promocji otwarcia flagowego sklepu Harry'ego Pottera w Nowym Jorku, 33-letni aktor ujawnił, że nie tylko skoczyłby na szansę ponownego sportretowania Draco, ale każdego Malfoya - na przykład ojca Draco, Lucjusza (oryginalnie granego przez Jasona Isaacsa) lub syna Draco, Scorpiusa.

"Jeśli pytasz mnie, czy przefarbuję włosy na blond, żeby być Draco, to abso-bloody-lutely. Albo [on, albo Lucjusz]. Zagram dziecko Draco, jeśli naprawdę tego chcecie!" wykrzykuje Felton. "Każda szansa na ponowne bycie Malfoyem będzie bardzo mile widziana".

Aktor Rise of the Planet of the Apes przyznaje, że czuje "trochę własności" nad postacią Draco, który służy jako wielowarstwowa folia w całej serii do Harry'ego Pottera Daniela Radcliffe'a.

"Czuję, że gdyby ktoś inny grał Draco, byłbym nieco zaborczy, mówiąc: 'Trzymaj się'", mówi Felton.

Nigdy nie przegapisz żadnej historii - zapisz się na bezpłatny, codzienny newsletter PEOPLE, aby być na bieżąco z tym, co PEOPLE ma do zaoferowania, od soczystych wiadomości o gwiazdach po fascynujące historie o ludziach.

Felton wystąpił jako Draco we wszystkich ośmiu filmach o Harrym Potterze, opartych na serii książek o tym samym tytule autorstwa J.K. Rowling. Seria trwała w sumie prawie 10 lat, a pierwszy film - Harry Potter i Kamień Czarodzieja - obchodzi w listopadzie swoją 20 rocznicę.

"Rozmawiałem ostatnio osobno z Rupertem [Grintem], Danielem i Emmą [Watson] i [powiedziałem], 'Dwadzieścia lat, możecie to sobie wyobrazić?'. " wspomina. "Po pierwsze, oni wszyscy wyglądają cholernie tak samo, dosłownie. Rupert wygląda dokładnie tak samo".

"Również, wszyscy jesteśmy jakby trochę oszołomieni, że to jest [nawet] bardziej popularne [teraz]," dodaje Felton o franczyzie fantasy. "Wszyscy jesteśmy tym trochę zaskoczeni. Z pewnością jesteśmy podekscytowani i czujemy się staro, kiedy zdajemy sobie sprawę, że to było 20 lat temu, kiedy nakręciliśmy pierwszy film."

Aktor i muzyk mówi nam, że regularnie utrzymuje kontakt z wieloma ze swoich byłych kolegów z obsady Pottera, w tym Isaacs, 57, Matthew Lewis (Neville Longbottom) oraz James i Oliver Phelps (Fred i George Weasley) - ci ostatni dwaj "pokonują" Feltona w golfa "dość często".

harry potter

"To rodzaj bardzo nie połączonej rodziny, naprawdę, gdzie wszyscy jakby czujemy, że jesteśmy częścią czegoś, z czym właściwie nie mamy szansy rozmawiać o wiele", mówi. "Ale kiedy to robimy, w ciągu minuty Rupert już mówi o swoim najnowszym samochodzie, który chce kupić, czy o czymkolwiek innym. Zawsze fajnie jest nadrobić zaległości".

Położony w samym sercu Wielkiego Jabłka, Harry Potter New York jest pierwszym oficjalnym sklepem o tematyce Pottera w stanie i znajduje się obok miejskiego ikonicznego budynku Flatiron przy 935 Broadway. Sklep rozciąga się na trzech piętrach i zajmuje ponad 21 000 stóp kwadratowych.

Felton żartuje: "Czuję, że powinienem mieć własne krzesło przy barze z piwem".

Poważnie mówiąc, aktor jest zdumiony "skalą" i "dbałością o szczegóły" wewnątrz ekspansywnej przestrzeni handlowej, i zachwyca się "rozszerzonym zakresem swagów Slytherinu, w które mogę teraz wyposażyć moje biuro, oraz nieograniczonym źródłem butterbeera".

I tak jak w innych atrakcjach związanych z Potterem w całym kraju - takich jak The Wizarding World of Harry Potter w Universal Studios w Orlando na Florydzie i Hollywood w Kalifornii - mniej chodzi o dreszczyk emocji związany z jazdą, a bardziej o "doświadczenie dla fanów, którzy mają szansę zatracić się w Czarodziejskim Świecie".

"Powiedziałbym, że i czekam z niecierpliwością na wytłoczenie mojego własnego imienia na mojej własnej różdżce. To jedna z moich pierwszych próśb" - żartuje Felton. 

Czytaj również: Klaudia El Dursi Playboy u Wojewódzkiego.