Tajlandia znów otwarta dla turystów: 5 magicznych miejsc na wakacje

image

Tajlandia ponownie otwarta dla turystów: 5 magicznych miejsc na pobyt

Pomysły na podróże / Azja Od 1 listopada Tajlandia jest ponownie otwarta dla rosyjskich turystów. Tęsknisz za gorącym latem i imprezami na plaży nad morzem? Następnie zanurz się w magiczny świat tropików i przygód w kurorcie. Teraz nie musisz przebywać w kwarantannie, jak to było wymagane wcześniej. Jedyne co pozostaje do zrobienia, to zdecydować się na trasę podróży, zanim pobiegniecie kupić bilety. Możemy Ci w tym pomóc! 5 najbardziej niezwykłych miejsc na wakacje już czeka na Ciebie w naszym artykule.

Aktualne wymagania: być zaszczepionym przeciwko COVID-19 i przestrzegać środków ostrożności (nosić maskę ochronną, rękawiczki i zachować dystans społeczny).

1. Ko LantaMasz dość hałasu na zewnątrz i drapaczy chmur zasłaniających światło słoneczne? Ta wyspa na zachodnim wybrzeżu będzie Twoim wybawcą. Nie znajdziesz tu żadnych klubów, nawet w głównym mieście. Ale są tu też spokojne bary plażowe, gdzie można sączyć zimne piwo i podziwiać zachód słońca. Rozsiądź się wygodnie na leżaku lub wybierz się na spacer wzdłuż długiej plaży Lanta Yai. Na czym polega magia Koh Lanta? Mistyczna cisza i wyważony styl życia jej mieszkańców.

2. Icon Siam1/2 Dla miłośników azjatyckiego jedzenia i niezwykłych zakupów dodaliśmy najbardziej imponujące centrum handlowe w Bangkoku - Icon Siam. Są to sklepy ze straganami z jedzeniem i wystawami, które prezentują różnorodność kulturową 77 prowincji Tajlandii. Dostępne są produkty każdego rodzaju i na każdą kieszeń. Miłośnicy luksusu mogą udać się do Icon Luxe, gdzie można zobaczyć największą na świecie szklaną ścianę! A ci, którzy chcą poznać kulturę miejscowych, mogą udać się na magiczny targ wodny i spróbować tradycyjnej kuchni.

3. Podwodny ŚwiatJedną

z

najpiękniejszych atrakcji w Pattayi jest Podwodny Świat

.

Jest to pierwsze nowoczesne oceanarium w Tajlandii, które pozwala na zapoznanie się z 4500 stworzeniami morskimi. Według miejscowych, oceanarium jest jednym z najbardziej popularnych miejsc na randki i spotkania w Tajlandii. Magia tego obiektu szczególnie przyciąga turystów. W końcu możesz karmić karpie i spełnić każde ich życzenie.

4. Koh PhanganPrzyjęciePhul Moon

Partyodbywa się w Tajlandii raz w miesiącu i ma szczególną historię

.

Legenda głosi, że w 1985 roku grupa turystów przybyła na Koh Phangan około północy i do wczesnych godzin rannych nie mogła oderwać się od widoku wybrzeża morskiego w pełni księżyca. Od tego czasu imprezowicze zbierają się tam w nocy i urządzają najgłośniejsze imprezy. W ciągu dnia turyści zwiedzają zalesioną część wyspy, podziwiając piękne wodospady, które kaskadowo spływają do naturalnych basenów. Kiedy słońce znów zajdzie, goście udają się do barów i klubów na plaży, gdzie międzynarodowi DJ-e organizują huczne imprezy z tańcami do białego rana.

5. Wat Rong KhunCzykiedykolwiek czułeś się jakbyś wszedł prosto do bajki? Ta futurystyczna, śnieżnobiała świątynia jest uosobieniem czystości i ducha świętego. Stworzył ją artysta wizualny, który urodził się w Chiang Mai. Miejsce to jest przepełnione buddyjską symboliką, od układu i architektury po ozdobne płaskorzeźby i lustrzane dekoracje.

Kierując się w stronę świątyni, nie będziesz mógł uwierzyć, że Wat Rong Khun jest prawdziwa: kunsztowne wykonanie dużej liczby alabastrowych rzeźb jest dla Tajów niemal jednym z cudów świata. Tutaj można nie tylko poczuć magię, ale także stać się częścią nieziemskiego świata, odmawiając modlitwy w sali świątynnej.

Mamy nadzieję, że zainteresowałeś się kulturą azjatycką i zapragnąłeś odwiedzić Tajlandię w najbliższym czasie. Choć i w Rosji jest wiele ciekawych miejsc, w których można się zatrzymać. Podróżuj z przyjemnością, a przede wszystkim dbaj o siebie i swoich bliskich. Życzymy Wam wielu wrażeń i miliona żywych zdjęć!
Omów artykuł
  • Porady dla podróżnikówPowiedz
znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze