Srebrny naszyjnik Rosji: 5 miast, do których warto pojechać tego lata

image

Srebrny Naszyjnik Rosji: 5 miast, do których warto pojechać tego lata

Pomysły na podróże / Podróże po Rosji Nadchodząca wiosna i szybko zbliżające się lato obiecują nam wiele radosnych chwil i szczęśliwych wspomnień, które zapewnią nam dalekie i nie tak dalekie podróże.Proponujemy nie czekać, aż popularne kurorty otworzą swoje granice, ale już teraz zacząć dawać sobie i swoim bliskim "turystyczne" prezenty - wybierzcie się z nami w podróż szlakiem Srebrnego Naszyjnika Rosji - starożytnych miast rosyjskiej Północy.Przy okazji warto poprosić o "Paszport Turystyczny" w Centrach Informacji Turystycznej - jest on wydawany bezpłatnie dla wszystkich i zawiera nie tylko listę zabytków, ale także cenne informacje i miłe niespodzianki!

Treść

1. Petersburg
2. Vyborg
3. Kaliningrad
4. Psków
5
.
Wołogda

1.

Petersburg jest nadal ulubionym miejscem dla wielu Rosjan i zagranicznych turystów - niedawno informowaliśmy, że Pałac Zimowy jest jednym z trzech najbardziej popularnych pałaców na świecie, ale podróżni przyjeżdżają do Petersburga nie tylko dla pałaców, mostów, fontann i wycieczek po dachach, z których słynie na całym świecie.Północny wiatr, pachnący świeżo parzoną kawą, ma w sobie magię, która motywuje ludzi do powrotu do miasta: pocztówkowe widoki Ogrodu Letniego, Ermitażu, Katedry św. Izaaka, Twierdzy Piotra i Pawła, Wyspy Wasiljewskiej i porywające festiwale muzyczne stanowią terapię, która wielu turystom pozwala oderwać się od codzienności.Polecamy wizytę na luksusowych przedmieściach pałacowego miasta: Peterhof, Pawłowsk, Carskie Sioło i inne skanseny są nie tylko same w sobie cudownie piękne, ale mogą też zastąpić wycieczkę do Francji czy Austrii, obecnie niedostępną z powodu pandemii. Podróżując z dziećmi po Północnej Palmyrze nie zapomnijcie odwiedzić magicznych zakątków Sankt Petersburga, gdzie znajdziecie niezwykłe posągi i dzieła architektury, które wyglądają jak wyjęte z książki z bajkami dla dzieci.

Jeśli chcesz podnieść poziom adrenaliny, udaj się do Kronsztadu - forty tego romantycznego wyspiarskiego miasteczka przypominają słynny Fort Boyard i są obietnicą przygody!Pamiątka do zapamiętania. Proszę nie myśleć, że nie znaleźliśmy innych godnych pamiątek w Petersburgu, ale kolejny miesiąc w mieście nad Newą przypada na sezon na stynki.Polecamy więc sobie i swoim towarzyszom obfite obiady lub kolacje z chrupiącą bałtycką rybą i szklanką mocnego trunku na stole!

2. WyborgBardzo

blisko Północnej Stolicy w obwodzie leningradzkim znajduje się przepiękne bałtyckie miasto z rycerskimi zamkami, lirycznymi sylwetkami strzelistych iglic i malowniczymi średniowiecznymi uliczkami odziedziczonymi po Szwedach.Jeśli więc tęsknicie za podróżami do Szwecji czy Finlandii, wybierzcie się na skandynawskie wakacje do Wyborga.Olafa, zatoka i park krajobrazowy Monrepo, Ratusz Staromiejski oraz drakkary, czyli olbrzymie gawrony wikingów.

Pamiątka do zapamiętania. Miasto, owiane wieloma legendami o rycerzach, obfituje w pamiątki w postaci starożytnych zbroi, szkatułek i kielichów.


3. KaliningradZobacz

niezwykle eleganckie miasto Kaliningrad, a efekt wycieczki do Niemiec gwarantowany. To cudowne miejsce słusznie znalazło się w naszym przeglądzie najlepszych miast na niezwykłe wakacje w Rosji.Założone przez niemieckich templariuszy miasto kryje w sobie milion legend i tajemnic, z których część można poznać podczas zwiedzania katedry z przewodnikiem, spaceru pod pomnik barona Munchausena czy sesji zdjęciowej przy Bramie Brandenburskiej.Atmosfera Magicznego Królestwa jest od dawna znana wszystkim, którzy odwiedzają Kaliningrad - to właśnie tutaj urodził się i przeżył większość swojego życia niemiecki pisarz Ernst Theodor Wilhelm Hoffmann, autor Dziadka do orzechów.

Koniecznie potrzyj Ptaka Fortuny na tarasie widokowym wieży w Wiosce Rybnej, aby zapewnić sobie szczęście.A potem od razu ruszaj na łono natury - wycieczka na Mierzeję Kurońską, która bez wątpienia jest jednym z cudów natury, które każdy musi zobaczyć, dostarczy Ci morza niekończących się wrażeń.Znajomość z roztańczonym lasem i złotymi wydmami polecamy kontynuować beztroską promenadą wzdłuż nadbrzeża Swietłogorska, a wycieczkę zakończyć na tarasie nadmorskiej restauracji rybnej przy lampce wina musującego i przyjemnym szmerze kapryśnych bałtyckich fal.Pamiątka. Podróżując po Mierzei Kurońskiej, z pewnością poznacie Państwo w restauracjach całą "rybną mapę" Obwodu Kaliningradzkiego: dorsz, okoń, gładzica, sandacz, sum i inne apetyczne gatunki mieszkańców głębin przyrządzane są tu wyłącznie według lokalnych, sekretnych receptur.Jeśli chodzi o estetyczne pamiątki, to główną atrakcją jest biżuteria z bursztynu, który jest tu nie tylko pomarańczowy, ale także mlecznobiały (najdroższy), a nawet szmaragdowozielony.

4. PskówStarożytne

miasto-twierdza, ozdobione rozproszonymi złotogłowymi katedrami i śnieżnobiałymi komnatami bojarów, słynie z majestatycznego Pskowa, który został włączony do dziesięciu oficjalnych symboli Rosji.Można również odwiedzić muzea rzemiosła artystycznego "Kuźnia" i "Medovy hutorok", które wiernie zachowują tradycje dawnych mistrzów. Bardzo blisko Pskowa znajduje się dawny majątek szlachecki, obecnie muzeum-rezerwat "Michajłowskoje", gdzie często przyjeżdżał i mieszkał przez prawie dwa lata wielki poeta rosyjski Aleksander Siergiejewicz Puszkin. To właśnie tutaj poznał Annę Kern.Pamiątka. Oprócz unikalnych rybnych snaków z jeziora i złotej maliny moroszki, ziemia pskowska słynie z niedawno odrodzonej tradycji wypieku drukowanych pierników izborskich, które uwielbiają zarówno dzieci, jak i dorośli.


5. Wołogda

Miasto-ogród z rzeźbionymi palisadami sprawi, że zakochasz się w nim raz na zawsze. Wędrując wśród srebrzystego dźwięku dzwonów wież kremlowskich Wołogdy, zanurz się w uroczej prowincjonalnej nieśpieszności z dala od metropolii i po prostu odpocznij.Dla poprawienia nastroju polecamy zrobić sobie selfie przy najpiękniejszych drewnianych domkach z ażurowymi okiennicami oraz przy zabawnym pomniku litery "O". A potem usiądźcie i odświeżcie się lemoniadą na oryginalnej ławce o zabawnej nazwie "Usiądźmy i porozmawiajmy".Głównym skarbem regionu Wołogdy jest zespół krystalicznie czystych jezior: największe z nich - Onega, Biełoje, Kubenskoje, Wozie i Kowieskoje, na brzegach których znajdują się nowoczesne hotele, kompleksy rozrywkowe i klasztory z niesamowitymi freskami.Pamiątka do zapamiętania. Podczas gdy smakosze polują na wzorzyste beczki ze słynnym wiejskim masłem, miodem i naturalną marmoladą jagodową, modne młode damy wybierają się na zakupy luksusowych koronek z Wołogdy, tym bardziej, że koronki znów są w modzie.Mamy nadzieję, że przynajmniej jedna z zaproponowanych przez nas tras stanie się Waszą kolejną rodzinną podróżą wiosną lub latem 2021 roku i na nowo odkryjecie całe cenne piękno Rosji!

Autor: Diana Mitskevich Omów artykuł
  • Porady dla podróżnikówPowiedz
znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze