Sklep z kosmetykami, herbaciarnia i magazyn jabłek: 12 najbardziej niezwykłych muzeów w pobliżu Moskwy

image
Kosmetyczka

, herbaciarnia i magazyn jabłek: 12 najbardziej niezwykłych muzeów w pobliżu Moskwy

Pomysły na podróże Podróżowanie po Rosji Zwiedzanie muzeów rok po roku pozostaje jedną z głównych atrakcji zarówno dla turystów przyjeżdżających podziwiać piękno Moskwy, jak i dla mieszkańców miasta. Ta popularność jest łatwa do wytłumaczenia. Muzea to okno na historię, które łączy nas z przeszłością i wprowadza w przyszłość, a także świetny sposób na pożyteczne spędzenie czasu: zanurzenie się na kilka godzin w danej epoce, poznanie kultury danego kraju, dowiedzenie się ciekawych faktów z życia znanych postaci i podziwianie rzadkich eksponatów z prywatnych kolekcji.

O stołecznych muzeach opowiadaliśmy już nie raz (na przykład tutaj i tutaj), więc w tym artykule zwrócimy uwagę na muzea obwodu moskiewskiego. Przygotuj notatnik, aby zapisać adresy tych wyjątkowych obiektów, do których należą między innymi muzeum konstruktorów Lego, park bajek, dom słynnego pisarza, a nawet autentyczny sklep handlowy.

1. Muzeum rosyjskiego deseruAdres

: Zvenigorod, ulica Frunze, 23/2Gościnny dom kupiecki, stół zastawiony samowarem, rosyjski piec, duży bufet z gorącymi słodkościami... W tym niezwykłym miejscu czas jakby stanął w miejscu. Wystrój tego miejsca został odtworzony z tak niesamowitą precyzją, że trudno uwierzyć, iż jest to jedynie efekt żmudnej pracy pasjonatów, którzy są głęboko zakochani w swojej pracy. Każdy gość muzeum jest przede wszystkim mile widzianym gościem, który nie tylko dowie się wielu ciekawych informacji o historii kuchni rosyjskiej, ale także spróbuje pysznej herbaty z prawdziwego samowara, a także nauczy się piec rastegajski naleśnik, suszyć dżem i zwijać cienki aromatyzowany lewasz.

2. Vadim Zadorozhny Muzeum Techniki

Adres: powiat krasnogorski, wieś Archangielskoje, Iljinskoje szosse, strona 9.Od ponad dziesięciu lat niedaleko osiedla Archangielskoje znajduje się największe w Europie muzeum rekonstrukcji historycznej i sprzętu wojskowego. Ten wyjątkowy kompleks, nazwany tak na cześć swojego założyciela, posiada ponad 1000 wystawionych eksponatów. Pojazdy bojowe, samochody zabytkowe, obiekty kosmiczne i lotnicze, próbki motocykli i samolotów, broń krótka - wszystko to można dokładnie obejrzeć w obszernym budynku muzeum i na otaczających go ulicach. Większość eksponatów jest interaktywna i często bierze udział w paradach wojskowych i innych wydarzeniach kulturalnych w mieście i regionie.

3. muzeum życia chłopskiego "Dawno, dawno temu

Adres: Sergiev Posad, ul. Valovaya 22.Artysta z Siergijew Posad Wiktor Bagrow przez lata zbierał rzadkie przedmioty domowego użytku: meble, naczynia, żelazka, samowary, kamienie półszlachetne itp. Z czasem prywatna kolekcja osiągnęła takie rozmiary, że właściciel postanowił pokazać ją wszystkim. W 2006 roku w małym domu przy ulicy Valovaya zostało otwarte muzeum, które stało się prawdziwym skarbem nie tylko przedmieść, ale i całego regionu moskiewskiego. Oprócz wycieczek informacyjnych, "Once Upon a Time" oferuje zwiedzającym udział w różnych kursach mistrzowskich z zakresu witrażu, rzeźby w drewnie, malarstwa i innych.

4. Muzeum Bajek

Adres: 44 Km Kashirskoye Shosse, Domodedovo, Bldg. 1Na terenie Domodiedowa znajduje się park, w którym mieszkają postacie z ulubionych bajek dzieci (jest ich tu ponad dwieście!). Ogromne bramy parku są zawsze gościnne i przyjazne zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Przestrzeń artystyczna pełna jest atrakcji, od rzeźb znanych postaci z bajek po gigantycznego Chodaka i mały hotelik, w którym można wynająć pokój na jakiś czas. Sklep z pamiątkami, kawiarnia, zoo, plac zabaw dla dzieci i inne atrakcje znajdują się w alejce parkowej.

5. Muzeum "Soulful Joy".

Adres: ul. Zaitseva 18, miasto Kołomna.Kołomna to miasto z duszą. To może zaskoczyć każdego, kto tu przyjdzie. Jest tu ogromna liczba pięknych instytucji, wśród których jest wiele muzeów, uderzających swoją różnorodnością i oryginalnością. Jedno z takich muzeów pojawiło się na ulicy Zaitsev we wrześniu 2016 roku. "Muzeum jest podróżą w czasie. Po wejściu do środka zostajemy przeniesieni prosto do XIX-wiecznego sklepu. Zwiedzanie dwupiętrowego budynku uchyli rąbka tajemnicy przemysłowego świata imperialnej Rosji: opowie o wszystkich sekretach produkcji mydła, pokaże kolekcję przedrewolucyjnych przedmiotów kosmetycznych, a nawet umożliwi zakup pamiątkowych (unikatowych) próbek produktów na pamiątkę.

6. Muzeum "Kołomna Pastila".

Adres: ulica Posadskaja 13a, miasto Kołomna.W oficynie starego majątku Suranowów znajduje się jeszcze jedno ciekawe muzeum, które z pewnością ucieszy wszystkich miłośników słodkości. Pod łukiem małego domku żona kupca z Kołomny wita swoich gości i częstuje ich pyszną herbatą z aromatycznym marshmallow. Nie jest to tylko jeden rodzaj marshmallow, ale cała kolekcja "zaginionych smaków" odtworzonych przy użyciu unikalnych technik z przeszłości. Zwiedzający mogą poznać wiele legend i historii związanych z tym miejscem: o tajnym stowarzyszeniu masonów, które kiedyś rezydowało w muzeum, o leczniczych jabłkach arcybiskupa Nikity i skarbach ze zniszczonej szafy.

7. Muzeum-państwo "Dom Samowara"

Adres: Kołomna, ulica Posadskaja, 11Odwiedzając muzeum Pastila nie zapomnijcie odwiedzić Domu samowara, który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie. Największa prywatna kolekcja naczyń kuchennych (ponad 600 sztuk) należy do rodziny Burowów, którzy gromadzą ją sukcesywnie od dwóch dekad. Wśród eksponatów kolekcji można znaleźć zarówno przedmioty pospolite, typowe dla danego okresu historycznego, jak i bardzo rzadkie, takie jak: garnek chocholi, który nazywany jest przodkiem samowara, rosyjska kuchenka z lazanką, jedna z pierwszych maszynek do lodów, samowar tulski z XVIII wieku z elementami z kości słoniowej, a nawet samowar, który przetrwał blokadę Leningradu.

8. Muzeum LegoAdres

: Zvenigorod, 1C, Ratehinskoe sh.Każdy fan popularnego konstruktora Lego chciałby odwiedzić ogromny "Legoland", park rozrywki zbudowany z części słynnego konstruktora. "Legoland znajduje się w wielu miejscach na całym świecie, ale największy z nich ma siedzibę w duńskim mieście Billund. Będziecie zaskoczeni, ale w Zvenigorod, niedaleko Moskwy, również znajduje się muzeum Lego. Jej założycielem jest Timur Murtazin, wielki fan konstruktora. W pomieszczeniu o powierzchni 350 metrów kwadratowych można zobaczyć całe miasto złożone z części Lego. Są tu zarówno serie oparte na popularnych filmach ("Harry Potter", sitcom "Przyjaciele"), miniatury zabytków świata, jak i zupełnie wyjątkowe konstrukcje, np. kościół z ponad 20 tys. elementów.

9. Park "Patriot"

Adres: powiat odincowski, 55 km od autostrady mińskiejZ pewnością trudno znaleźć moskwiczanina lub mieszkańca regionu, który choć raz nie odwiedził tego fascynującego miejsca. Nazwa parku określa jego ukierunkowanie: wszystko jest tu przesiąknięte patriotyzmem, wojskowością, maszynerią i historią. "Patriota to ogromny obszar. Znajdują się tu różne strefy tematyczne: Centrum gier wojskowych, "Wioska partyzancka", która przybliża historię ruchu partyzanckiego, kompleks jeździecki, strefa rekonstrukcji historycznej, strefy muzealne z próbkami lotnictwa i sprzętu wojskowego itp. W parku stale odbywają się różnego rodzaju imprezy miejskie dostosowane do świąt o tematyce wojskowo-patriotycznej.

10. Muzeum Dom Priszwina

Adres: Dunino v. 2, Odintsovsky District, Moscow Region 11.Na przedmieściach Moskwy znajduje się wiele domów, w których mieszkali znani pisarze. Czechow od czasu do czasu spędzał wakacje w Muranowie i to właśnie tam stworzył słynną "Mewę" i "Wujaszka Wanię". Lermontow spędził dzieciństwo w Serednikowie, pod opieką ukochanej babci. Michaił Priszwin, "śpiewak natury", również całe życie marzył o odosobnieniu pod potężnym lasem. Szukał domu, w którym mógłby dożyć sędziwego wieku otoczony jedynie drzewami, polami, bezkresnym niebem i przyjaznymi mieszkańcami lasu. Zaraz po wojnie taki dom się znalazł: w 1946 r. Priszwin kupił dworek w Dunino, gdzie do końca życia cieszył się prywatnością.

11. Muzeum Choinek Klinskoje Podvorye

Adres: ul. Starojamskaja 4, miasto Klin.W okresie świąt noworocznych Klin staje się jednym z najbardziej popularnych ośrodków turystycznych. Wszystko dlatego, że w tym małym miasteczku znajduje się fabryka zabawek świątecznych, na których produkcję spieszą się dorośli i dzieci z całego kraju. "Klinskoje podvorye" to dwa warsztaty (miejsce pracy mistrzów nad malowaniem szklanych kul i unikalnych figur świątecznych) oraz Muzeum Zabawek Noworocznych, które prezentuje 12 sal! Po tak bogatej wycieczce dowiedzą się Państwo wszystkiego o rzemiośle szklarskim i o tworzeniu ulubionych bombek choinkowych.

12) Muzeum Sił Powietrznych

Adres: powiat Shchelkovsky, wieś Monino.Od ponad pięćdziesięciu lat w Monino pod Moskwą istnieje Centralne Muzeum Sił Powietrznych. Samoloty (helikoptery, samoloty cywilne i wojskowe) spokojnie odpoczywają na rozległym terenie 20 hektarów na bazie dawnego oddziału lotniczego. Oprócz wystawy w salach muzeum znajduje się wiele archiwalnych zdjęć i dokumentów. Jest ich ponad 30 tysięcy, więc jeśli interesujesz się tematem, masz sporo do zrobienia. Pracownicy muzeum są zakochani w swojej pracy, dlatego chętnie dzielą się z gośćmi ciekawymi informacjami i opowieściami o rzadkich eksponatach i bohaterach rosyjskiego lotnictwa.

Wokół znajduje się wiele ciekawych miejsc, które mogą nie tylko urozmaicić czas wolny, ale także znacznie poszerzyć perspektywy. Muzea w kraju ojczystym warto odwiedzić nie tylko dla nowości i inspiracji, ale także po to, by dowiedzieć się więcej o kraju, w którym się mieszka. Wiele z tych miejsc oferuje wycieczkę w głąb historii i łączy nas z przeszłością, którą każdy powinien znać. Inne, bardziej współczesne, ujawniają niesamowite talenty i nieograniczoną kreatywność ludzkiego umysłu.
Autor: Irina Garmash Omów artykuł
  • Moskiewskie zabytki
  • Wiadomości
Aby powiedzieć znajomym: zaprenumeruj magazyn:
  • Czytaj także
  • Uwagi Zaproponowane przez