Sezon na aksamit: czego można się spodziewać w najpopularniejszych kurortach Rosji

image

"Aksamitny sezon": czego można się spodziewać po najpopularniejszych kurortach Rosji

Pomysły na podróże /... Podróż przez Rosję

Wiele osób od początku lata czekało na tak zwany "sezon aksamitny". Turyści stopniowo wyjeżdżają do pracy i na studia, coraz mniej wczasowiczów ustawia się w kolejkach na plaży, fala upałów zanika, a morze jest jeszcze ciepłe i łagodne. Wspaniałe! Można wybrać się na wybrzeże Morza Czarnego, wspinać się po górach lub jaskiniach, zwiedzać fascynujące pałace i muzea, zanurzyć się w świecie sportów ekstremalnych i nabrać energii na nadchodzący rok. A to przecież nie jest cała lista!


Jakie są najbardziej poszukiwane kurorty w Rosji? Gdzie się udać, aby uzyskać najbardziej żywe wrażenia? Czego można się spodziewać po sezonie 2021 Velvet? Przekonajmy się o tym razem!

1.

Słoneczny Półwysep rzeczywiście zachwyci Cię swoją pogodą

we

wrześniu. Temperatura powietrza do końca miesiąca będzie komfortowa - +22-25 stopni Celsjusza. Noce mogą być chłodne - do +12 stopni: należy zaopatrzyć się w lekką kurtkę i ciepłe skarpety. Obfitość owoców i warzyw przyniesie przyjemność wraz z niższymi cenami. Wolna przestrzeń na krymskich plazach stanie się bardziej (wreszcie!). Na koniec można wybrać się na szczyt Ai-Petri lub odwiedzić Marmurowe Jaskinie. A w międzyczasie wyślijcie swoje dzieci na obozy i do uzdrowisk, aby mieć wystarczająco dużo czasu na cieszenie się wakacjami.


2.

Soczi

Miłośnikom wygodnej rozrywki polecamy wycieczkę do słynnego miasta Soczi. Na początku miesiąca spodziewana jest prawdziwa letnia temperatura +26 stopni w ciągu dnia i +18 w nocy. Pod koniec miesiąca Soczi uraczy Was chłodniejszą pogodą - skala termometru wzrośnie do 21 stopni w ciągu dnia i do +15 w nocy. Jednocześnie przez cały wrzesień woda w morzu będzie się nadawała do kąpieli. Więc weź swój nowy kostium kąpielowy i ruszaj na plażę! Jeśli jeszcze go nie wyciągnąłeś, masz wielką szansę. A dla wczasowiczów z rodziną radzimy odwiedzić parki rozrywki i parki wodne. Dzieci nie pozostaną obojętne!


3.

Dombai

to miejsce, do którego chętnie docierają miłośnicy ośrodków narciarskich. Jednak we wrześniu nie mają oni co robić, więc w Dombai nie ma zbyt wielu turystów. Pogoda jest tylko dla tych, którzy w końcu zdecydowali się zostać w górach. I nie na darmo! Po wejściu na wysokość 3168 m n.p.m. nie będziesz mógł przejść obojętnie obok hipnotyzującej i potężnej scenerii. Wyobraź sobie, jak Twój profil na Instagramie rozbłyśnie nowymi kolorami po takiej sesji zdjęciowej! Nie zapomnijcie jednak o cieple, bo w Dombaju zazwyczaj nie jest wcale gorąco - w tym miesiącu spodziewajcie się +16-18 stopni w ciągu dnia i do 7 stopni ciepła w nocy.


4.

Bajkał

To miejsce jest przeznaczone dla osób, które szukają aktywnego wypoczynku i masy nowych wrażeń. I to właśnie czyni "sezon aksamitny" atrakcyjnym dla turystów nad słynnym jeziorem. Tutaj można wybrać się na wycieczkę statkiem z przepięknym widokiem i zobaczyć kolej Circum-Baikal. Zatrzymaj się na wyspie Olkhon, aby obejrzeć szamańskie rytuały lub obejrzeć fokę bajkalską. Pogoda będzie idealna do takich działań. Temperatura latem będzie przyjemna w pierwszej części miesiąca: do 25 stopni, ale pod koniec września można spodziewać się spadku temperatury do +5 stopni Celsjusza. Nie zapominaj więc o ubraniach na każdą okazję!


5.

Kaliningrad

Tym, którzy od dawna chcieli odwiedzić Europę, polecamy wizytę w najbardziej wysuniętym na zachód mieście Rosji. Nie bez powodu umieściliśmy je w naszym zestawieniu najlepszych miast Federacji Rosyjskiej na nietypowe wakacje! Jesienią jest on szczególnie urokliwy. Chłód spotka turystów już od samego progu - na początku miesiąca temperatury mają osiągnąć +21 stopni, a wkrótce nawet +16. Noce w Kaliningradzie również sprawią, że będzie Wam ciepło (+11 do +6). Bałtyk zaskoczy silnym wiatrem i burzami. Nie zapomnijcie o jesiennym nastroju: w połowie września miasto przybierze kolor purpury i złota. Wycieczka z przewodnikiem po najbardziej starożytnych i historycznych miejscach Kaliningradu, w tym wizyta na grobowcu wielkiego filozofa Immanuela Kanta.


6.

Kavkaz Mineralnye Vody

Ta miejscowość wypoczynkowa zawsze cieszyła się popularnością we wrześniu. Komfortowe temperatury i przyjemna pogoda przyciągają coraz więcej wczasowiczów. Kislovodsk jest idealnym miejscem dla tych, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Miasto zaskoczy różnorodnymi szlakami turystycznymi, dostępnością sanatoriów i ośrodków wypoczynkowych, a górska dzielnica zachwyci krajobrazami. Przygotuj aparat!


7.

Złoty Pierścień Rosji

Co wiesz o tych pięknych miastach, które należą do Złotego Pierścienia Rosji? We wrześniu 2021 roku można odwiedzić 5 regionów: Moskwę, Jarosław, Władimir, Kostromę i Iwanowo. Na podróż polecamy zabrać dużo ciepłych ubrań - najpierw temperatura będzie utrzymywać się na poziomie około +25 stopni, a pod koniec miesiąca słupek termometru spadnie do +10 stopni. Będzie pochmurno, ale nie będziesz chciał przegapić wycieczek i atrakcji, które na Ciebie czekają. Nie pożałujesz tego!Jest tu wiele miejsc do zwiedzania. Ośrodki wypoczynkowe w Rosji przypadną do gustu każdemu, zarówno miłośnikom aktywności na świeżym powietrzu, jak i koneserom komfortu i relaksu. "Sezon Velvet zachwyci Cię niższymi cenami i przyjemną pogodą. Miej czas na regenerację i naładowanie baterii przed kolejnym latem.
Autor: Aleksandra Kiełbasa Omów artykuł
  • Porady dla podróżnikówPowiedz
znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze