Sam na sam z naturą: 10 magicznych miejsc w pobliżu Moskwy, które zadziwią Cię swoim pięknem

image

Sam na sam z naturą: 10 magicznych miejsc w regionie moskiewskim, które zachwycą Cię swoim pięknem

Pomysły na podróże Podróżowanie po Rosji Nie ma lepszej pory roku na ucieczkę od zgiełku miasta niż lato. Uciec na łono natury, do miejsca, gdzie błękitne jeziora wabią swym blaskiem, a po bezkresnych zielonych polach spokojnie wędrują stada swobodnie kochających koni... Takie wakacje to nie tylko marzenie, ale z łatwością można je zrealizować.

Pomimo szybkiej urbanizacji, w regionie moskiewskim jest wiele miejsc, w których można zrelaksować ciało i duszę. Znajduje się tam jezioro w kształcie serca, rezerwat biosfery, unikalna ścieżka zdrowia, a nawet cała zielona wyspa niedaleko Moskwy! Oto 10 powodów, aby nie pozostawać w dusznym mieszkaniu, ale przenieść się na wieś i wtopić się w naturę.

1. Jezioro Senezh Gdzie

znaleźć: rejon Solnechnogorsky, 49 km na północ od obwodnicy MoskwyPiękne jezioro



Senezh jest największym jeziorem regionu moskiewskiego



.



Powstał w 1826 roku, aby służyć jako kanał do transportu kamienia do stolicy na budowę Katedry Chrystusa Zbawiciela. Budowa kolei przyspieszyła ten proces, po czym sztuczny zbiornik stał się po prostu pięknym jeziorem, odbijającym piękno bezdennego nieba. Istnieje kilka plaż na brzegach Seneszu, a także wiele działań i rozrywek. Rybacy również chętnie przyjeżdżają tutaj, aby spokojnie zdrzemnąć się nad wodą z wędką w ręku i wrócić do domu z dużym połowem.

2. Wodospad "Gremyachy Klyuch "

Gdzie się znajduje: Sergiev Posad, 500 m od wsi Vzglyadnevo



Niesamowity 20-metrowy wodospad, o którym mówi się, że ma moc uzdrawiania, znajduje się w pobliżu Sergiev Posad



.



Mówi się, że jest on związany z imieniem Sergiusza z Radoneża. Mówi się, że dzięki niestrudzonej modlitwie świętego z kamiennego głazu wytrysnęło prawdziwe źródło. Wiele wieków temu ten cud stał się symbolem wyzwolenia narodu rosyjskiego spod jarzma wroga. Dziś wodospad Gremyachy jest miejscem pielgrzymek dla tych, którzy wierzą w leczniczą moc źródła, jak również dla tych, którzy po prostu chcą odpocząć z dala od hałasu i ruchliwego życia metropolii.

3. Czerwone jezioroGdzie

sięznajduje: Stacja Żeleznodorożnaja,



BałaszikJedno wyglądające jezioro, które łatwo znaleźć w Bałaszikach, jest w rzeczywistości niesamowitym obiektem przyrodniczym: z lotu ptaka w samym środku zielonego buszu znajduje się ogromne niebieskie serce



.



Gęsty las, obramowujący linię brzegową, tylko potęguje to wrażenie. Oczywiście miłośnicy nietypowych lokalizacji od razu zakochali się w tak cudownym miejscu do zdjęć. Jezioro Czerwone nazywane jest często Jeziorem Torfowym, a dawniej nazywane było "Dwoma Źródłami", ponieważ pojawiło się w miejscu dwóch źródeł wykopanych po pożarach w 1972 roku.

4. Yaropolets HPPGdzie

to jest zlokalizowane: miasto/region Volokolamsk, v.Fantastyczna



wizja czeka na każdego, kto odwiedzi małą elektrownię wodną na rzece Lama we wsi Yaropolets



.



Jeszcze lustrzana powierzchnia wody nagle zamienia się w sztuczny wodospad i przechodzi w burzliwe strumienie, które ostro kontrastują ze spokojnym otoczeniem. Elektrownia została stworzona w 1918 roku przez grupę entuzjastów i nauczyciela. Dziś funkcjonuje jako muzeum: budynek został odnowiony, a tama zrekonstruowana. Zwiedzający mogą nie tylko wejść do elektrowni wodnej i dowiedzieć się, jak ona działa, ale także spróbować samemu zakręcić turbiną i zobaczyć, jak świeci żarówka Iljicza.

5.

Małe



jezioro o nienagannie okrągłym kształcie, ukryte w lasach w pobliżu Solnechnogorska, wyróżnia się na tle innych akwenów nie tylko niesamowitym krajobrazem, ale także aurą tajemniczości i mistycznymi legendami, które opowiadane są o tym miejscu od dziesięcioleci



.



Mówi się, że nie bez powodu jezioro to nazywane jest Jeziorem Bez dna. Wszelkie próby zmierzenia jego głębokości nie powiodły się. W pewnym momencie nawet Mendelejew zainteresował się tajemnicą przyrody. Uzbrojony w stumetrową linę wypłynął łodzią na środek stawu, mając nadzieję, że uda mu się dotrzeć do prawdy. W efekcie głaz przywiązany do liny nigdy nie dotknął dna, więc rozczarowany chemik musiał zrezygnować z przedsięwzięcia.

6. Wyspa ŁochinGdzie

znaleźć: Krasnogorsk, GlukhovoNiedaleko



osiedla Archangielskoje znajduje się prawdziwa wyspa otoczona wodą



.



Droga do niego prowadzi przez mały mostek, który kończy się... szlabanem. A to dlatego, że ten teren jest specjalnie chronionym rezerwatem przyrody o znaczeniu regionalnym. Nie wolno tu jeździć samochodem, ale można chodzić pieszo lub jeździć rowerem. Wyspa Lochin jest prawdziwą zieloną oazą: nietknięta przyroda jest reprezentowana przez ponad 30 gatunków roślin, z których niektóre są zawarte w Czerwonej Księdze Rosji. Można tu spotkać wiele zwierząt: od gronostaja, łasicy po dzika, a nawet łosia.

7. Ścieżka na bosakaGdzie

to znajdziesz: Bałaszikha, Szczelkowskoje Szczelkowskoje Szosse, 2



Na początku sezonu letniego Park Narodowy "Losiny Ostrov" zyskał wyjątkową nowość: Ścieżkę na bosaka w Centrum Ekologicznym Arboretum



.



Teraz spacer na świeżym powietrzu przy akompaniamencie śpiewu ptaków i kontemplacji spokojnego krajobrazu można połączyć z aktywnym działaniem na rzecz poprawy zdrowia całego organizmu. Czterokilometrowa trasa składa się z 43 różnych rodzajów podłoża (kamyczki, kora sosnowa, keramzyt, szyszki, trociny itp.), które trzeba pokonać boso. Taka oryginalna wędrówka nie tylko urozmaici Państwa czas wolny, ale również wytrenuje wytrzymałość i pobudzi aktywne punkty ciała.

8. Błękitne jezioroGdzie

szukać: Mozhaisky, Novye SychikiNa



świecie



nie ma tak



wielu miejsc, gdzie można pływać, które słyną z wody o głębokim niebieskim kolorze: Jezioro Pięciu Kwiatów w Chinach, Jeziora Plitwickie w Chorwacji, Jezioro Kraterowe w USA itd



.



Blue Lake w pobliżu Mozhaisk, oczywiście, nie jest tak popularny, jak jego słynnych "kolegów", ale może również zaoferować gościom i czyste, czyste wody szlachetny niebieski kolor, i piękne krajobrazy, i wiele zabawy na wspaniałe wakacje (zarówno w wodzie i na lądzie). Na brzegu jeziora znajduje się centrum nurkowe, hotel, restauracja, pawilony z grillem i boiska sportowe. Miłośnicy aktywności mogą pojeździć konno lub wybrać się na wycieczkę do tamy bobrów.

9. Rezerwat Prioksko-TerrasnyGdzie

sięznajduje: Serpuchow, DankiJeden



z najlepszych rezerwatów przyrody w Rosji został założony już w 1945 roku



.



Dużą część obszaru pokrywają lasy, w których rośnie około 1000 różnych roślin. Nie znajduje się jednak na trasie zwiedzania z powodu obfitości żurawin i borówek, ani z powodu jeleni, rysi i saren, które można łatwo spotkać na tym obszarze przyrodniczym. Główną atrakcją rezerwatu Prioksko-Terrasny jest szkółka żubrów. Około pięćdziesięciu ogromnych zwierząt codziennie spokojnie pasie się na zielonych pastwiskach opiekując się swoim potomstwem i jedząc niespieszny obiad. Turyści z całego kraju przyjeżdżają tutaj, aby oglądać te cuda natury.

10. Art Manor VeretievoGdzie

tojest zlokalizowane: Taldomsky District, v. VeretievoDla tych,



którzy nie lubią wędrować wzdłuż wąskich ścieżek leśnych, ciesząc się samotnością wokół, a którzy chcą połączyć wypoczynek w przyrodzie z aktywną rozrywką, na pewno spodoba się w Veretievo



.



Kiedyś na tym terenie znajdował się obóz pionierów. Nowi właściciele zagrody nie pozbyli się wielu pamiątek z tamtych czasów, ale sprawili, że niektóre z nich stały się częścią ogólnego projektu. W miejscowości Veretievo jest piękna przyroda i wiele możliwości spędzania wolnego czasu w różnorodny sposób. Spokojna rzeka Dubna i rozciągający się wokół niej gęsty las pozwolą odpocząć od miejskiego zgiełku, poddając się pogodnej refleksji.

Mieszkańcy Moskwy i regionu moskiewskiego mają milion możliwości, jak spędzić wspaniały czas na łonie natury. Po opuszczeniu wielkiego miasta przed oczami otwierają się liczne tereny leśne, malownicze zbiorniki wodne i bezkresne pola. Niezależnie od tego, jaki rodzaj wakacji wybierzesz (wycieczka samochodowa, rowerowa czy piesza), nie zapomnij o zwolnieniu pamięci telefonu, abyś mógł nieustannie utrwalać piękno otaczającego Cię świata.

Autor: Irina Garmash Omów artykuł
  • Moscow Sightseeing NewsPowiedz
znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj również
  • Komentarze