Przewodnik dla początkujących po zdrowych jelitach dla promiennej skóry

image

The Beauty Chef, znana również jako Carla Oates, lubi powtarzać, że piękno zaczyna się w brzuchu - to nawet hasło przewodnie jej najlepiej sprzedającej się marki. Od momentu powstania w 2009 roku, The Beauty Chef (zarówno kobieta, jak i marka) poświęcona jest zdrowiu od wewnątrz, które można dostrzec dzięki takim korzyściom, jak promienna, pełna blasku skóra. Jednak dla wielu osób, w tym dla mnie, pomysł"zaczynania od jelit" może wydawać się trochę jak remont domu lub próba zorganizowania kolacji w grupie: wspaniały w teorii, ale trudny logistycznie.

Jeśli jesteś nowicjuszem jak ja i ledwo potrafisz rozszyfrować różnicę między prebiotykiem a przedtreningówką, możesz potrzebować czegoś w rodzaju arkusza informacyjnego.

Na szczęście Oates jest fantastycznym nauczycielem, któremu zależy na stworzeniu najprostszej możliwej mapy drogowej do zdrowia wewnętrznego i zewnętrznego. "Rozpoczęcie zmiany stylu życia może być tak zniechęcającym zadaniem, a dla niektórych może być ogromnym wyzwaniem" - wyjaśnia Oates. Jeśli nie jesteś pewien, od czego zacząć wewnętrzną podróż w kierunku zdrowia jelit, Oates ułatwia Ci to, dzieląc się swoimi najważniejszymi wskazówkami, jak poczuć się najlepiej.

 

Zacznij od tego, co wchodzi do twojego organizmu

Praktyka unikania przetworzonej, przepełnionej cukrem żywności nie jest rewolucyjna, ale podejście Oates jest odświeżające. Zamiast koncentrować się na kaloriach, wadze i moralności żywności, skupia się na tym, jak żywność biologicznie zachowuje się w ekosystemie twojego ciała. Wyjaśnia, że pokarmy takie jak białe pieczywo, lody i pizza mogą powodować stany zapalne, a nawet naruszać ściany jelit. "Cukier karmi bakterie chorobotwórcze, a nabiał i gluten są trudne do strawienia" - mówi. "Jeśli masz w zwyczaju regularnie spożywać cukrową, przetworzoną żywność, twój mikrobiom prawdopodobnie nie jest zrównoważony i możesz cierpieć z powodu nieszczelnego jelita". To pozwala antygenom pokarmowym i endotoksynom przeciekać do krwiobiegu, powodując stan zapalny w organizmie, kontynuuje Oates.

jelita

Kiedy już jesteś świadomy minusów niektórych pokarmów, możesz przejść do tego, co faktycznie jest korzystne do jedzenia, jak żywność wypełniona błonnikiem. "Twoje robaki jelitowe uwielbiają błonnik" - mówi Oates. "Żywią się błonnikiem i tworzą, aby te przeciwzapalne związki zwane krótkołańcuchowymi kwasami tłuszczowymi, które są naprawdę niezbędne dla naszego metabolicznego mózgu, jelit i naszego zdrowia immunologicznego". Ona zaleca dodanie całych ziaren, plus dużo owoców i warzyw, dla lepszej odporności. Ale Oates sugeruje również włączenie sfermentowanej żywności, takiej jak kiszona kapusta, kombucha, kimchi i kefir, "które są naprawdę niezbędne do tworzenia różnorodności bakterii", wyjaśnia.

Sen to najwyższy priorytet

Wszyscy wiemy, że dobry sen jest często nieodłączną częścią każdego zalecenia zdrowotnego, ale istnieje kilka solidnych powodów, dla których nocne osiem godzin snu jest kluczowe dla zdrowia jelit. Według kilku prób i badań przedklinicznych, przerwa w cyklu snu może zaburzyć zdolność organizmu do utrzymania zdrowego i zróżnicowanego mikrobiomu. "Powodem jest to, że twoje bakterie jelitowe zaczynają wypompowywać toksyny, gdy organizmowi brakuje snu, co powoduje zmęczenie, nieszczelne jelita, mgłę mózgową i stany zapalne" - mówi Oates.

 

Brak różnorodności mikrobiomu nie tylko wpływa na produkcję serotoniny - tego słynnego hormonu dobrego samopoczucia - ale także może zmniejszyć produkcję melatoniny, co jeszcze bardziej utrudnia zasypianie. Oates podkreśla również, że 90% serotoniny wytwarzane jest w jelitach, więc brak snu bezpośrednio przekłada się na mniejszą ilość serotoniny.

 

Nie zapominaj o witaminach i suplementach

Suplementy mogą pomóc w dostarczeniu składników odżywczych, zdrowych bakterii i błonnika, których potrzebujesz - podobnie jak nawóz do gleby może przyspieszyć i wzmocnić wzrost ogrodu. GLOW Inner Beauty Powder (65$), własny suplement The Beauty Chef ( i charakterystyczny produkt jej linii) , dostarcza biofermentowanej żywności, prebiotyków, probiotyków, postbiotyków, błonnika i antyoksydantów. To dużo do śledzenia, ale ich mieszalne, proszek o smaku jagodowym można dodać do praktycznie każdego napoju, dzięki czemu łatwo dać jelita, czego potrzebuje.

Proszek zawiera również dodatkową korzyść w postaci witaminy C, która pomaga zwiększyć produkcję kolagenu oraz cynku, który wspiera zdrowe paznokcie i włosy. Smak naprawdę odróżnia go od innych suplementów, co, jak mówi Oates, jest kluczem do rozwoju produktu. "Podczas tworzenia produktów, przechodzimy przez wiele rund degustacji, aby upewnić się, że udało nam się dobrać odpowiedni smak", mówi nam. "Smaki zazwyczaj pochodzą z prawdziwego smaku biofermentowanych produktów pełnoziarnistych, a następnie uzupełniamy smak biofermentowanej mieszanki niewielkimi ilościami naturalnego aromatu, jeśli jest to konieczne".

 

Usuń wstyd z pobłażliwości

Bez względu na to, ile cytatów ekspertów lub infografik zobaczysz na temat stanów zapalnych, czasami masz ochotę na pyszną, tłustą pizzę. Jesteśmy tylko ludźmi, a jaki człowiek mógłby oprzeć się dobrym rzeczom w życiu, takim jak chwalebne połączenie sera i chleba? Nie bij się. "Po okresie przesytu zawsze dobrze jest wziąć jeden dzień na raz, zrelaksować się i odmłodzić" - mówi Oates.

W międzyczasie jednak zwalczaj uczucie ospałości następnego dnia, pijąc dużo wody i ćwicząc, nawet jeśli jest to tylko okrążenie lub dwa wokół bloku. Co najważniejsze, wybacz sobie. Nie chcę zabrzmieć jak czujący plakat motywacyjny, ale zdrowie nie jest celem, do którego się dociera; to trwająca całe życie podróż, której towarzyszą wzloty, upadki i triumfy. Postaraj się nie czuć winnym, jeśli odszedłeś od swoich celów. Zawsze jest jeszcze jutro.

 

Upewnij się, że jesz dużo pokarmów korzystnych dla jelit

A skoro mowa o jutrze... Jeśli masz wrażenie, że zdrowie twoich jelit poszło w zapomnienie, Oates mówi, że oczyszczenie organizmu może być kluczem do powrotu w siodło. Jeśli słowo "oczyszczanie" daje ci wizje ustach ssania 15 dolarów i głodu, nie martw się. Oates mówi, że wszystko, co musisz zrobić, to zachować świadomość tych wyzwalających stany zapalne pokarmów, takich jak słodkie przekąski, alkohol i kofeina oraz przyjmować dużo zieleniny i gorzkich ziół. "Kiedy oczyszczasz, przede wszystkim oczyszczasz wątrobę, nerki i skórę", wyjaśnia, "ponieważ te narządy są odpowiedzialne za eliminację odpadów metabolicznych z organizmu".

"Zaopatrz się również w swoje warzywa krzyżowe, w tym kapustę, brokuły i jarmuż, ponieważ są one bogate w oczyszczające, zawierające siarkę związki", instruuje Oates. Jeśli chcesz wziąć swój oczyścić krok dalej, Oates zaleca dodanie suplementu, jak The Beauty Chef Cleanse Inner Beauty Powder (65 $). "Zawiera zioła oczyszczające, witaminy, minerały, błonnik oraz naturalne prebiotyki i probiotyki, które wspierają zarówno wątrobę, jak i zdrowie immunologiczne, odżywiają organizm od wewnątrz i wprowadzają cię na drogę do promiennej skóry".