Pogodni Meksykanie, czyli jak się z nimi dogadać

image
Pogodni

Meksykanie, czyli jak się z nimi dogadać

Pomysły na podróże Ameryka Meksyk to taki odległy, ale wesoły kraj. Dlaczego warto umieścić ją na swojej top liście i jak zaprzyjaźnić się z mieszkańcami. Obiecujemy - nie będziesz chciał wyjść!
Żywy

Meksyk i jego mieszkańcyMyślę, że

wiele słyszeliście o brazylijskim karnawale. Ale czy wiesz, że każdej zimy Meksyk ma swój własny karnawał. Oczywiście nie jest on tak duży jak jego bardziej znany odpowiednik. Ale jeśli chodzi o widowiskowość, to trzyma poziom. Przyciąga też widzów z całego świata.

Czy słyszałeś o Meksyku i jego ciekawych mieszkańcach? Można powiedzieć "kraj jak kraj; ludzie jak ludzie". Ale to nie jest takie proste. Meksykanie to jeden z najbardziej lubiących zabawę i radosnych narodów na świecie.


Jeśli zdecydujecie się odwiedzić ten kraj, to musicie być przygotowani na to, że zaraz po wyjściu z samolotu dacie się porwać zgiełkowi, wrzawie i niekończącemu się hałasowi. Ludzie ci uwielbiają śpiewać, tańczyć i głośno rozmawiać. Jeśli Meksykanin nie zaśpiewa jednej piosenki w ciągu godziny rozmowy, to nie jest prawdziwy.

Meksykanie to wesołe żartownisieMeksykanie

to zazwyczaj wesołe żartownisie, a ludzie w ich otoczeniu czują się komfortowo i swobodnie, ale warto pamiętać, że naród ten jest nieco drażliwy. Twoje żarty lub niewinne komentarze mogą zostać odebrane w innym kontekście i zamienić się w głęboką obrazę. Ale nawet jeśli tak się stanie, trzeba będzie szczerze przeprosić, choć kilka razy.

Czy próbowałeś kiedyś prawdziwej meksykańskiej tequili? Otóż mieszkaniec tego kraju w każdym wieku opowie Ci historię tego napoju, jak go prawidłowo pić, jak wybrać limonkę i jaka sól jest najlepsza. Ci faceci to zawsze królowie imprez. Na parkiecie czują się pewnie i bez skrępowania. I uwierzcie mi, tak szczerego tańca jeszcze nie widzieliście. To, co dla nas jest już traktowane jako prywatny taniec, u nich to dopiero początek numeru.

Impreza w Meksyku - niezapomniane widowisko - myślę, że

w roli toastmastera każdy Meksykanin byłby świetny i "nawinął" tłum. Swoją drogą, wszystkie nasze tradycje na weselach są dla nich obce. Gdy w rozmowie podzielimy się osobliwościami świąt ich narodów, będą zaskoczeni naszą zabawą. Podobnie jak w Meksyku wolą po prostu jeść, pić i tańczyć. Nie, nawet nie to.
Dużo do picia, dużo do jedzenia i dużo do tańczenia.
Nie spiesz się z wyobrażeniem tego pijackiego spektaklu. Albo alkohol działa na nich inaczej, albo wyrobili sobie odporność, ale ich imprezy aż kuszą. Na pewno będziesz chciał się przyłączyć i cieszyć się emocjami.

W Meksyku odbywają się dość ekstrawaganckie uroczystości. Jedno z nich obchodzone jest na początku listopada i nosi nazwę Święta Zmarłych. Dorośli i dzieci malują twarze w kształcie czaszek, zakładają jaskrawe ubrania i gromadzą się na placu. Kolejnym ciekawym świętem jest Noc Rzodkiewki. Podczas gdy w Ameryce wybierają straszne kostiumy i wystawiają dynie na Halloween, w Meksyku robią figurki z rzodkiewek i wystawiają je wszystkie w centrum miasta.


Szczerość i życzliwość to cechy wrodzoneMeksykanie

to bardzo towarzyscy ludzie. Po pięciu minutach rozmowy będziesz wiedziała, jak nazywa się jego najlepszy przyjaciel i jak wygląda jego praca w szkole. Ale od razu poczujesz się komfortowo. Jeśli zauważą, że czegoś nie rozumiesz lub jesteś trochę zagubiony, od razu Ci pomogą i nie będą prosić o nic w zamian. Meksykanie nie zostawią cię w trudnej sytuacji i przez następne dziesięć dni będą pytać: czy wszystko w porządku i czy nie potrzebujesz ratunku. Jeśli na przykład Twoja przyjaciółka piecze ciasta i placki, a Ty raz spróbowałaś i Ci smakowało, możesz być pewna, że będzie Cię karmić jak najczęściej. Są gotowi zrobić to bezinteresownie, ale jeśli zobaczą od Ciebie zwrot, pomogą Ci dwa razy bardziej.

Hiszpański jest jednym z najpiękniejszych języków używanych w Meksyku. Każde słowo brzmi uduchowione i w jakiś sposób proste. A sami Meksykanie starają się wypowiadać takie słowa jak: "dziękuję", "dziękuję bardzo", "proszę", "przepraszam". Nie są skąpi w komplementach i powiedzą je tak często, jak to tylko możliwe. Swoją drogą, nagłych odmów i słowa "nie" - starają się unikać.

Jeśli jesteś umówiony, wiedz, że nikt nie przyjdzie do Ciebie na czas. A rozmowę biznesową rozpoczniemy, gdy wszystkie obce tematy zostaną już kilkakrotnie omówione. Życzliwość to wrodzona cecha u Meksykanów. Jeśli chcesz być lubiany w tym kraju, musisz być równie szczery i otwarty. Gburowate twarze są bardzo rzadkie w Meksyku i oddają obcokrajowca.

Meksykanie i ich małe idiosynkrazjeJeśli

zdecydujesz się na zakupy na targu, nie patrz w górę. Jeśli spojrzysz w oczy sprzedawcy, to znaczy, że już kupiłeś towar. Kontakt wzrokowy oznacza Twoją zgodę. A jak może pamiętasz, odrzucenie nie jest lubiane w Meksyku.

W Meksyku panuje kult macierzyństwa. Matka to w tym kraju pojęcie święte. Również Meksykanie są zdecydowanie przeciwni aborcji. Dlatego rodziny są zazwyczaj duże i mają co najmniej trójkę dzieci. Dzieci są tu kochane i rozpieszczane. W ogóle nie stawia się im żadnych ograniczeń. Wszystko im wolno. Dlatego dzieci mogą krzyczeć tak głośno, jak chcą i biegać tak szybko, jak chcą. To jest dobre dla przyszłości dzieci, bo wyrastają na wolnych ludzi, którzy nie boją się innych. Taki problem jak "strach przed występem przed dużą publicznością" jest w Meksyku zupełnie nieznany.


Jeśli nadal zastanawiasz się czy jechać do Meksyku czy nie. Zatem zdecyduj się i wsiadaj do samolotu! Tu można "złapać" uśmiech i umiejętność cieszenia się życiem. Meksykanie są przyzwyczajeni do uśmiechania się i lekkiego traktowania wszystkich problemów, czego powinniśmy się od nich uczyć. Nie daj się też zastraszyć transportowi. To normalne, że wchodzisz do autobusu, witasz się z ludźmi, których nie znasz i głośno z nimi rozmawiasz. Nawet nie zauważysz, jak szybko wszyscy obecni, łącznie z kierowcą, włączają się do rozmowy.

Miłej podróży!
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze