Podróż przez południową Rosję: estetyka na równi z malowniczymi Włochami

image

Podróżowanie po południu Rosji: estetyka nie gorsza niż malownicze Włochy

Pomysły na podróże / Podróżowanie po Rosji W obecnych warunkach epidemiologicznych podróżowanie za granicę jest dość problematyczne, ale mimo to chcesz poczuć coś innego niż rodzima kultura. Można cieszyć się otaczającym pięknem bez konieczności opuszczania Rosji. Dzięki naszemu artykułowi sam się o tym przekonasz. Zobacz wybór najlepszych miejsc na rosyjskim południu, które są równie malownicze jak Włochy.

Rezerwat Erzy

Gdzie: Republika Inguska, okręgi Jeyrakh i Sunzhensky

Z obszarem obejmującym dwie całe dzielnice, można docenić ogrom tego cudownego miejsca, które rozciąga się na ponad 35.000 hektarów. Głównym celem rezerwatów przyrody było zawsze zachowanie przyrody, zabytków kultury i różnorodności życia. A Erzy z powodzeniem radzi sobie z tym zadaniem od 2000 roku.

Główną atrakcją tego zielonego terenu, gdzie można poczuć się częścią czegoś pięknego, jest kompleks wieżowy. Średniowieczna architektura jest uderzająco monumentalna, a niektóre z fortyfikacji osiągają wysokość do trzydziestu metrów. Kiedy już się tam znajdziesz, zostaniesz przeniesiony w zadziwiający świat, zupełnie niepodobny do rzeczywistości, do której jesteś przyzwyczajony. Kontrast między efektami działalności człowieka a pierwotną naturą jest źródłem wielkiego zachwytu. Nie ma szans na odwiedzenie Inguszetii? Na przedmieściach Moskwy można podziwiać piękno unikalnych miejsc przyrodniczych.


Jezioro Abrau

Gdzie: Kraj Krasnodarski

Piękny zbiornik wodny z lazurową wodą znajduje się piętnaście kilometrów od Noworosyjska. Kolor jeziora wynika z obecności w nim wapieni. Kto chce, może się kąpać - do tego celu zarezerwowana jest nawet specjalna plaża, przyjemnie wyróżniająca się czystością. Ale uważaj: dno jest pełne ostrych skał. Kolejną aktywnością, której nie należy odrzucać jest przejażdżka łodzią lub katamaranem. Do jeziora przylega piękna promenada i park, gdzie w upalny dzień można schronić się pod drzewami.


Kanion Sulak

Gdzie: wieś Dubki, Republika Dagestanu

Od pięknych krajobrazów tych miejsc zapiera dech w piersiach! Czy to nie jest powód, aby wybrać wakacje w Rosji? Na obrzeżach cichej i przytulnej wioski znajduje się taras widokowy, z którego roztacza się widok na błękitną rzekę płynącą szumnie wśród stromych klifów. Kanion Sulak jest jednym z największych na świecie, jego głębokość wynosi prawie dwa tysiące metrów. Z jednej strony brak ogrodzenia stwarza poczucie zagrożenia, ale z drugiej strony nie przeszkadza w cieszeniu się widokiem. Dla turystów istnieje możliwość odbycia wycieczki statkiem.


Jezioro Kezenoiam

Gdzie: Republika Czeczeńska, okręg Vedeno

Dokładniej rzecz ujmując, jezioro znajduje się na granicy dwóch republik: Czeczeńskiej i Dagestańskiej. Kiedyś w okolicy było trzęsienie ziemi i rzeki Kharsum i Kaukha zostały zablokowane. W ten sposób powstało górskie jezioro Kezenoiam. Wodę można podziwiać jedynie z boku, gdyż temperatura najczęściej nie przekracza dziesięciu stopni. Na brzegu znajduje się kompleks turystyczny o tej samej nazwie, więc wypoczynek z całą rodziną jest więcej niż przyjemny.


Sudak

Gdzie: Krym

To przytulne miasteczko, porównywalne do spokojnego raju, znajduje się w południowo-wschodniej części półwyspu. Jest uważany za centralne miejsce produkcji wina na Krymie, a goście, którzy tam byli, zwracają uwagę na doskonałą jakość napoju. Główną atrakcją Sudaku, oprócz uznanej zatoki, jest genueńska forteca, której budowa datowana jest na koniec XVII wieku. Warto tam zajrzeć, jestem pewna, że będziecie pod wrażeniem zachowania tych murów i poczujecie ducha historii. Na szczególną uwagę zasługują zachody słońca na wybrzeżu Morza Czarnego, które są tu naprawdę piękne.


Ai-Petri

Gdzie: Krym

Kolejne miejsce, które przyciąga ludzi z wielu regionów, którzy chcą podziwiać krajobrazy na wysokości chmur. Co ciekawe, miejsce to jest prawie zawsze spowite mgłą, ale w połączeniu z błękitnym niebem nie sprawia wrażenia ponurego. Na szczyt można dostać się na trzy proste sposoby: samochodem, kolejką linową lub ścieżką zdrowia. Podczas podejścia napotkamy wodospad Uchan-Su i urocze jeziorko żółwiowe. Częściej jednak turyści przyjeżdżają do Ai-Petri dla dreszczyku emocji, dla spaceru po wiszącym moście (oczywiście z ubezpieczeniem).


Rezerwat przyrody Utrish

Gdzie: Kraj Krasnodarski

Na obszarze ponad dziesięciu tysięcy hektarów pomiędzy Anapą a Noworosyjskiem rozciąga się ten rezerwat. Należy pamiętać, że można tam dotrzeć tylko z grupą wycieczkową. Jeśli nie masz nic przeciwko, to wybierz którąś z trzech tras (z których jedna, nawiasem mówiąc, jest wodna) i idź podziwiać piękno przyrody. Spacer jest nie tylko przyjemny, ale także pouczający, ponieważ na tym terenie żyje wiele zwierząt wpisanych na czerwoną listę, a w krajobrazie rosną różne rzadkie rośliny.


Czytaj więcej
  • Porady dla podróżnych
  • Wiadomości
Powiedz znajomym: zaprenumeruj magazyn:
  • Czytaj także
  • Uwagi