Pałac Zimowy został uznany za jeden z trzech najbardziej popularnych pałaców na świecie

image

Pałac Zimowy został nazwany jednym z trzech najbardziej popularnych miejsc na świecie

Pomysły na podróże / Petersburg podbija piękno milionów turystów na całym świecie, a nowy ranking z międzynarodowego zniknął Homedit po raz kolejny dowodzi tego faktu: na pierwszym miejscu wśród ulubionych pałaców współczesnych podróżników jest Buckingham Palace w Londynie, drugi jest niemiecki zamek Neuschwanstein, a trzecie miejsce jest dzielone przez nasz Pałac Zimowy i francuski Wersal. Te architektoniczne arcydzieła zdobyły odpowiednio 80, 78 i 69 punktów na 100 możliwych.Ocena ta opiera się na liczbie wyszukiwań w internecie, liczbie hashtagów używanych w mediach społecznościowych oraz pozytywnych opiniach na TripAdvisor, szanowanej i niezależnej stronie internetowej.Nie mamy wątpliwości, że najpiękniejszy zespół architektoniczny Rosji, zbudowany przez włoskiego architekta Francesco Bartolomeo Rastrelli w połowie XVIII wieku na polecenie cesarzowej Elizawety Pietrowny - córki Piotra Wielkiego, od dawna fascynuje serca i dusze turystów na całym świecie.Tym bardziej, że w murach tego wykwintnego barokowego arcydzieła znajduje się Państwowe Muzeum Ermitażu, które jest miejscem spotkań miłośników piękna, którzy przyjeżdżają do Petersburga z całego świata, aby jeszcze raz zobaczyć obrazy Leonarda da Vinci, Rembrandta, Renoira, Picassa i koniecznie zrobić sobie selfie z wielkim złotym Pawim Zegarem.
W pierwszej dziesiątce Homedit znalazły się również Pałac Królewski w Madrycie i Alhambra w Granadzie (wspominaliśmy o nich w naszym przeglądzie najpiękniejszych miejsc w Hiszpanii), Schönbrunn w Wiedniu, Austria, Zakazane Miasto w Pekinie, Chiny, Topkapi w Stambule, Turcja i Amba Vilas w Mysore, Indie.
Już niedługo granice zostaną otwarte i będziemy mogli odwiedzić każdą z tych atrakcji. Czy jesteś gotowy spakować wymyślną, inteligentną walizkę i wyruszyć na spotkanie z przygodą?
Podczas gdy świat jeszcze nie do końca pożegnał się z pandemią, my polecamy zarezerwować Sapsana (lub samolot, a może po prostu wsiąść w samochód?) i spędzić majowe święta w Petersburgu, rozpływając się w niezapomnianej atmosferze mostów, wałów, wysp, ogrodów, kawiarni, posiadłości, teatrów i odwiedzić jeden z najpiękniejszych pałaców na świecie.
Przy okazji, jakie są Twoje ulubione miejsca w Petersburgu? A powiedz mi, czy kiedykolwiek uderzyłeś monetą w piedestał figurki Sneezy-Pyzhika?

Autor: Diane Miscavige Według: rg.ru Dyskusja
  • Wiadomości na
Powiedz znajomym: Zaprenumeruj magazyn
  • Czytaj także
  • Comments Off on