Ośrodki narciarskie w Rosji: wybór najlepszych 4

image

Ośrodki narciarskie w Rosji: wybór spośród 4 najlepszych

pomysłów na podróż / Pomysły na podróż Dlaczego trzeba pokonywać tysiące kilometrów do zagranicznej destynacji, aby cieszyć się zimową scenerią i windsurfingiem na ośnieżonym stoku? Rosja - rozległy kraj, a jeśli chcesz, możesz odebrać na wakacje narciarskie dopuszczalne opcje ośrodków. Choć może nie są tak popularne, to nie są mniej atrakcyjne dla turystów.

Jakie ośrodki narciarskie znajdują się w Rosji?

Krajobraz naturalny Federacji Rosyjskiej jest bardzo zróżnicowany. Z tego powodu w naszym kraju jest wiele miejsc o idealnych warunkach klimatycznych dla ośrodków narciarskich. A wraz z rozwojem nowoczesnych technologii, sztuczne stoki powstały nawet tam, gdzie warunki naturalne nie pozwalają na śnieżną zabawę w naturalnym środowisku.

ElbrusSytuacja

u podnóża najwyższej góry Europy, góry Elbrus, to Elbrus Resort. Warto tam pojechać choćby dla samego piękna przyrody, z którego słynie Kaukaz. Klimat w tym regionie jest bardzo łagodny jak na zimę, co sprawia, że spacery na świeżym powietrzu są wygodne i przyjemne.


Podobnie

korzystny klimat panuje w kurortach wokół Soczi. Gdy szukasz idealnego miejsca do podziwiania naturalnego piękna i zabawy na śniegu, nie szukaj dalej niż Krasnaya Polyana. W przeciwieństwie do rejonu kurortu Elbrus, to miejsce jest bardziej odpowiednie dla tych, którzy dopiero zaczynają opanowywać jazdę na nartach i nie są całkiem pewni siebie na stromych stokach. To właśnie na stokach Krasnaya Polyana jest najlepsze miejsce do rozpoczęcia pierwszych kroków na nartach lub zapoznania się ze snowboardem. Lawiny są tu bardzo rzadkim zjawiskiem, więc pod względem bezpieczeństwa ten ośrodek jest jednym z najlepszych.


Baza narciarska

AbzakovoAbsakovo

na Uralu to kolejna doskonała opcja zimowego wypoczynku. Ten ośrodek uważany jest za najbardziej zeuropeizowany i spełniający najwyższe wymagania i standardy.


SheregeshNie można

pominąć regionu syberyjskiego w przeglądzie rosyjskich ośrodków narciarskich. Od 2000 roku aktywnie rozwija się tu infrastruktura i wyposażenie techniczne baz narciarskich, wybudowanych w czasach radzieckich w regionie Kemerowa. Osoby, które lubią sporty ekstremalne i nie boją się niskich temperatur, z pewnością zainteresuje miejscowość wypoczynkowa Sheregesh.W centralnej części kraju znajdują się również stoki narciarskie. Region moskiewski, oczywiście, nie może pochwalić się pasmami górskimi, więc dla zwolenników aktywnego wypoczynku zimowego zbudowano specjalne konstrukcje lub wykorzystano naturalne wzniesienia (pagórki).

Ferie narciarskie to niekoniecznie Courchevel czy Szwajcaria, można się świetnie bawić nie opuszczając Rosji. Odwiedzając krajowe ośrodki wypoczynkowe, zaoszczędzisz pieniądze i czas na podróż. W ten sposób otrzymacie Państwo gwarantowaną przyjemność, zachwycające krajobrazy i godną obsługę na europejskim poziomie.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze