Nierealna rzeczywistość: 10 najbardziej surrealistycznych miejsc na naszej planecie

image

Rzeczywistość: 10 najbardziej surrealistycznych miejsc na świecie

Piękne miejsca

Niektóre z pięknych miejsc na Ziemi mogą czasami wydawać się surrealistyczne. Dowiedzieliśmy się, jakie miejsca na naszej planecie potrafią zaskoczyć i zawładnąć wyobraźnią swoimi surrealistycznymi widokami.


Widok różnorodności przyrody na naszej ojczystej planecie może zapierać dech w piersiach. Niesamowite wodospady, kolorowe góry i jeziora, bujne lasy, te cuda natury są czasami połączone z ludzką kreatywnością w najbardziej skomplikowany sposób. Zobaczcie nasze propozycje najbardziej oszałamiających miejsc na Ziemi!

1. Wodospady Quang-Si (Laos)Miłośnicy wody zakochają się w cudownym pięknie wodospadu Kuang-Si już od pierwszych zdjęć. Ten urzekający cud natury znajduje się w prowincji Luang Prabang w Laosie. Znajdują się tu cztery kaskady, z których największa ma 54 metry wysokości! Aby doświadczyć piękna jednego z najpiękniejszych wodospadów na świecie, trzeba odbyć długą podróż do Parku Narodowego Tam Quang-Si.

2. Jaskinia ognistych much (Nowa Zelandia)Świetliki są jednym z najbardziej niesamowitych stworzeń królestwa owadów. Jakże oryginalnym tworem jest natura, która tworzy świetliste organizmy żywe! Światła tych maleńkich stworzeń można podziwiać w jaskini Waitomo w Nowej Zelandii.

3. Park Zhangjiajie (Chiny)W Chinach znajduje się wiele zadziwiających zabytków, zarówno tych stworzonych przez człowieka, jak i tych stworzonych przez samą Matkę Naturę. Jednym z nich jest fascynujący Park Narodowy Lasu Zhangjiajie położony w prowincji Hunan. W parku tym znajduje się wiele rzadkich gatunków flory i fauny, ale to nie kwiaty i zwierzęta są tym, co przede wszystkim przyciąga tu turystów i fotografów.

Wyjątkowość parku tkwi w zachwycających formacjach skalnych. Jeśli jesteś miłośnikiem gór, będziesz zachwycony tymi wspaniałymi skalnymi filarami rozciągającymi się wysoko w niebo. Spowite gęstą mgłą góry Zhangjiajie przypominają obrazy z książek fantasy. Czasami gęste kłęby mgły sprawiają wrażenie, jakby góry unosiły się na niebie. Nawiasem mówiąc, to właśnie góry Zhangjiajie były inspiracją do stworzenia wyjątkowych krajobrazów w kultowym filmie Avatar.

4. Marmurowe Jaskinie (Patagonia)Patagonia była kiedyś uważana za kraniec ziemi, miejsce, poza którym nic nie istnieje. Z czasem ten mit został obalony. Jednak ten zakątek świata wciąż przyciąga wielu turystów, spragnionych zobaczenia czegoś bajecznego i nie z tego świata. Jeśli kiedykolwiek odwiedzisz Patagonię, koniecznie odwiedź zapierające dech w piersiach piękne jaskinie, zwane Marmurowymi Jaskiniami. Łagodne turkusowe wody są oszałamiające, otoczone misternie wzorzystymi jaskiniami.

5. Jezioro Tekapo (Nowa Zelandia)Jezioro znajduje się na Wyspie Południowej i jest uważane za jedno z najpiękniejszych miejsc w Nowej Zelandii. Oprócz przepięknej tafli wody i spektakularnych wzgórz, wzrok przyciągają również bajecznie piękne łany łubinu, nadające zielono-niebieskiemu krajobrazowi wszystkie odcienie lila i mauve.

6. Podwodne miasto Shicheng (Chiny)Nasza selekcja prezentuje tylko naturalne piękno, które nie zostało dotknięte ręką człowieka. Postanowiłem jednak urozmaicić wybór o ten cud świata. Zatopione miasta to niesamowite miejsca, które skłaniają do refleksji nad znikomością ludzkiej egzystencji i faktem, że natura (którą tak namiętnie ratujemy, jakby człowiek był królem wszystkiego), zawsze znajdzie sposób, by postawić na swoim miejscu ludzi, zabierając im to, co do niej należy.


7. Jezioro Natron (Afryka)Afryka jest piękna, ale jest też śmiertelnie niebezpieczna, a hipnotyzujące jezioro Natron jest tego dobitnym dowodem. Jego krwistoczerwone wody przynoszą jednym życie, a innym śmierć. Ze względu na dużą zawartość minerałów i soli, zwierzęta, które dostaną się do wód jeziora, mogą zamienić się żywcem w mumie. Zabójcze miejsce.

8. Jeziora Gispland (Australia)Czy widziałeś kiedyś wodę świecącą w nocy? Ten niesamowity spektakl powstaje dzięki maleńkim mieszkańcom wody, którzy włączają swoisty alarm, gdy zetkną się z jakimkolwiek przedmiotem. Podobne zjawisko można zaobserwować w wodach Morza Czarnego. Ale niestety plankton Morza Czarnego nie rozświetla zbyt jasno zmierzchu nocy. Co do lśniących jezior Gisplandu! Ich ciemne wody emitują w nocy magiczną niebieską poświatę.

9. Most Gigantów (Irlandia Północna)Jest tam wiele innych irlandzkich piękności, ale to, co naprawdę mnie uderzyło, to uderzające bazaltowe kolumny, sprytnie nazwane The Giant's Causeway i The Giant's Causeway. Aż trudno uwierzyć, że te misterne kamienie nie zostały wyrzeźbione przez ludzkie ręce, ale przez naturę!

10. Wielka Wiosna Pryzmatyczna (USA)Dla tych z Was, którzy uwielbiają czytać o naturalnym pięknie świata, zapewne słyszeliście o Yellowstone Preserve, znajdującym się w Wyoming, USA. Ludzie oszczędzają latami, aby odwiedzić Yellowstone, ponieważ atrakcje są niezliczone i urzekające. Jednym z obowiązkowych cudów natury jest Wielka Wiosna Pryzmatyczna, największa w USA i trzecia co do wielkości na naszej planecie. Wiosna fascynuje żywymi kolorami tworzonymi przez życie bakterii. Patrząc na tę malowniczą scenerię, można odnieść wrażenie, że w myślach przenosimy się na inne planety poza Układem Słonecznym.

Wszystkie te miejsca oferują najbardziej niezapomniane wrażenia z podróży. Każde z tych miejsc znajduje się na liście "muszę tam pojechać" każdego zapalonego podróżnika. Oby życie dało Ci możliwość zobaczenia tych piękności na własne oczy! Autor: Mira Kirov Omów artykuł
  • Porady dla podróżnych
  • Porady dla podróżnych
Powiedz znajomym: Zaprenumeruj magazyn:
  • Czytaj także
  • Comments Off on