Najpiękniejsze miasta świata z lotu ptaka. VIDEO

image

Najpiękniejsze miasta świata z lotu ptaka. VIDEO

Pomysły na podróże / Piękne miejsca W 2015 roku moda na ekstremalne selfie została stopniowo zastąpiona przez nowy trend, który z dnia na dzień zyskuje coraz większą popularność. Jest nim robienie zdjęć krajobrazów miejskich z lotu ptaka, dzięki małym maszynom latającym. Wielu entuzjastów na całym świecie podchwyciło to interesujące zajęcie i przekształciło kręcenie filmów z drona w prawdziwą sztukę fotograficzną.





Tak więc w Internecie pojawił się zasób Travelbydrone.com, stworzony przez prawdziwego fana nowoczesnego trendu ze Szwajcarii. Na stronie głównej witryny można wybrać kraj, miasto, a nawet konkretną lokalizację, w której wykonano zdjęcia z drona i obejrzeć fascynujące wideo. W chwili obecnej odwiedzający mogą wybrać się na lotniczą wycieczkę po wszystkich miastach w Europie, Stanach Zjednoczonych, a także głównych metropoliach w Chinach, Indiach, Wietnamie, Malezji i niektórych godnych uwagi lokalizacjach w Afryce i Ameryce Południowej. Każdy może przeobrazić się ze zwykłego widza w filmowca i dodać swój własny film do serwisu, który musi spełniać tylko dwa kryteria - wysoką jakość i brak reklam.





"To prawie jak materiał z filmu... naprawdę fajna perspektywa, której nie można zobaczyć bez helikoptera" - mówi Matt Setell, najpopularniejszy operator dronów w Filadelfii.





Coraz więcej entuzjastów tej niezwykłej formy sztuki wizualnej, ponieważ technologia dronów staje się coraz mniejsza z każdym rokiem. Przykładowo, najnowszym osiągnięciem chińskiej firmy jest dron DJI Phantom 2 Vision Quadcopter z wbudowaną wysokiej jakości kamerą wideo i elementami sterującymi, które synchronizują się bezpośrednio z telefonem komórkowym właściciela. Taki dron może robić zdjęcia i nagrywać wideo, a także zdalnie przesyłać materiały do komputera i innych gadżetów elektronicznych. Cena drona wynosi 1000 dolarów. To bardzo tanio, biorąc pod uwagę, że minimalny dochód w Ameryce lub Europie wynosi około 2000 USD.





Dostępność technologii dronów otworzyła drzwi dla wielu: zarówno fotografów amatorów, jak i profesjonalistów w dziedzinie sztuk wizualnych. Internetowa społeczność entuzjastów fotografii lotniczej przyciągnęła nawet fotografa National Geographic Kike Calvo.





Podczas gdy FAA ściśle reguluje komercyjne wykorzystanie dronów, amatorzy mogą obsługiwać małe drony, ściśle przestrzegając restrykcyjnych wytycznych: nie przekraczaj 400 stóp nad ziemią i unikaj lotnisk.





Pilotowanie drona i obserwowanie miasta z góry wpływa na codzienne życie na ziemi. "Naprawdę nie widzisz skali miasta i jego ogromu, dopóki nie znajdziesz się kilkaset stóp nad ziemią. Latanie na wysokościach zmienia postrzeganie miejsca, w którym się znajdujesz i tego, jak czujesz się w mieście" - mówi Matt Setell.





Z lotu ptaka najtrudniej jest uzyskać dobre ujęcia ruchliwych głównych ulic ze względu na wysokie budynki i inne duże konstrukcje. Operatorzy dronów czują się znacznie pewniej nad otwartymi przestrzeniami, takimi jak parki, alejki i inne naturalne krajobrazy. Od tego zaczynają wszyscy entuzjaści, doskonaląc swoje umiejętności i stopniowo przenosząc się do obszarów metropolitalnych.





Zarówno w kraju, jak i za granicą, małe drony zawsze przyciągają zainteresowanie tłumów. W naszym kraju są one coraz częściej wykorzystywane w telewizji, do filmowania wydarzeń publicznych, koncertów i meczów sportowych. Ale ludzie, dla których sterowanie dronami stało się prawdziwym hobby, twierdzą, że taka nowa technologia jest najlepszym sposobem na "ucieczkę" z kajdan codzienności.

Jaka część świata z lotu ptaka zrobiła na Tobie największe wrażenie?
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn
  • Czytaj także
  • Comments Off on