Miejsca, które warto odwiedzić w Kaliningradzie w weekend

image

Miejsca, które warto zobaczyć w Kaliningradzie w weekend

Pomysły na podróże / Podróże do Rosji - Kaliningrad Podróżowanie po Rosji Kaliningrad jest popularnym celem krajowych wakacji. Przede wszystkim ludzie wybierają to miasto ze względu na jego niezwykłe położenie, gdyż jest to najbardziej wysunięty na zachód skrawek Rosji. Po drugie, Zatoka Kaliningradzka i Zatoka Primorska są atrakcyjne zarówno dla mieszkańców, jak i turystów.

Jednak planując weekendową wycieczkę, może być trudno opracować dobry plan podróży ze względu na duży wybór miejsc do zobaczenia. Wspólnie postaramy się stworzyć listę zabytków, które warto zobaczyć w mieście nad morzem w ciągu zaledwie dwóch dni.


Katedra, której historia sięga 1333 roku, znajduje się na wyspie Kant i jest głównym punktem orientacyjnym miasta

.

Wokół tego architektonicznego arcydzieła znajduje się park rzeźb, a niedaleko grób Kanta. Obecnie katedra nie pełni funkcji religijnych, lecz jest wielofunkcyjnym centrum kulturalnym z salą koncertową, największą salą organową w Rosji oraz Muzeum Immanuela Kanta, w którym znajdują się różne eksponaty związane z historią Królewca-Kaliningradu.
1/2

Wioska rybna

Kompleks etnograficzny znajduje się w pobliżu Wyspy Kanta i jest bryłą w stylu wschodniopruskim. Swoją nazwę zawdzięcza targowi rybnemu, który istniał tu jeszcze za czasów pruskich. Wioska rybna jest nowa, ale nie należy jej od razu spisywać na straty jako atrakcji turystycznej tylko z tego powodu. Obszar ten jest dobrze zintegrowany z miastem i posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę, wiele restauracji i kawiarni. Warto odwiedzić również latarnię morską. Nie będziesz tego żałować.
1/2

Forty

W całym Kaliningradzie znajduje się 12

fortów

, wszystkie w różnym stanie technicznym i o różnym stopniu dostępności. Wiele z nich oferuje zwiedzanie z przewodnikiem. Na przykład Fort 11 wygląda wspaniale i do niedawna był jednostką wojskową, ale teraz można tam przyjechać w ramach grupy wycieczkowej do 10 osób, bez wcześniejszego umówienia się. Z opinii zwiedzających wynika, że przewodnicy są entuzjastyczni i energiczni, można dotknąć prawie wszystkiego, o czym opowiadają.
1/3Muzea Najwyżej oceniane z muzeów tematycznych to Muzeum Oceanu Światowego i Muzeum Łodzi Podwodnych B-413. W pierwszym z nich znajduje się jedyny w kraju historyczny wał morski, ciągnący się aż do Sankt Petersburga. Ogromny teren, różne ekspozycje, statki i łodzie podwodne, które można zwiedzić w środku, a za opłatą także przenocować w jednej z kabin - na pewno będziecie zachwyceni.Okręt podwodny B-413 został zacumowany w 2000 roku przy nabrzeżu i do dnia dzisiejszego zachował się w oryginalnej formie. Teraz możesz być wewnątrz muzeum, zarówno prywatnie, jak i z przewodnikiem. To świetna okazja, by poczuć się jak podwodniak.


Ponad tuzin historycznych

bram

wkomponowało się płynnie w nowoczesny krajobraz miasta. Niektórzy ludzie tworzą trasy spacerowe, aby obejść wszystkie zabytki, podczas gdy inni po prostu chodzą po mieście i zatrzymują się przy gotyckich budynkach, które przypadkiem napotkają. Brama Brandenburska (jedyna brama spełniająca swoją funkcję), Brama Friedrichsburska (w środku znajduje się muzeum) i Brama Friedlandzka (w środku znajduje się wystawa fotograficzna) są zdecydowanie warte odwiedzenia.
1/2

Mierzeja Kurońska

I zakończmy listę atrakcji Kaliningradu jednym z najpiękniejszych zjawisk przyrodniczych na zachodzie naszego kraju. Piaskowe wydmy, Morze Bałtyckie i wspaniałe lasy można zobaczyć podczas wycieczki z przewodnikiem lub własnym samochodem podczas wycieczki na Mierzeję Kurońską. Wycieczka zajmie trochę czasu, ale będzie tego warta dla niesamowitego piękna krajobrazu, który na długo pozostanie w pamięci.
1/3Te ciekawe miejsca to tylko próbka tego, co ma do zaoferowania najbardziej wysunięty na zachód ośrodek administracyjny kraju. Kiedy już zachwycisz się różnorodnością i wyjątkowością Kaliningradu, nie przerywaj swojej podróży po ojczyźnie. Wybierz dowolny punkt na mapie Rosji na niezwykłe wakacje i ruszaj w drogę.
Autor: Tatiana Abramova Omów artykuł
  • Porady dla podróżnikówNewsTo
tell friends: Subscribe to magazine:
  • Przeczytaj także
  • komentarze