Meghan Markle i książę Harry witają dziewczynkę - nazwaną tak dla królowej i księżnej Diany!

image

"Zarówno matka, jak i dziecko są zdrowe i dobrze się czują, i zadomowiły się w domu", powiedziała para w oświadczeniu.

Meghan Markle i książę Harry są teraz czteroosobową rodziną! Księżna Sussex powitała drugie dziecko pary - dziewczynkę - w piątek.

"Z wielką radością książę Harry i Meghan, książę i księżna Sussex, witają na świecie swoją córkę, Lilibet "Lili" Diana Mountbatten-Windsor" - czytamy w oświadczeniu pary wydanym w niedzielę.

"Lili urodziła się w piątek, 4 czerwca o godzinie 11:40 pod troskliwą opieką lekarzy i personelu Santa Barbara Cottage Hospital w Santa Barbara, CA. Ważyła 7 funtów 11 uncji. Zarówno matka jak i dziecko są zdrowe i dobrze się czują, i zadomowiły się w domu" - czytamy w oświadczeniu. "Lili została nazwana po swojej prababce, Jej Królewskiej Mości Królowej, której przydomek rodzinny to Lilibet. Jej drugie imię, Diana, zostało wybrane na cześć jej ukochanej zmarłej babci, Księżniczki Walii."

"To drugie dziecko dla pary, która ma również dwuletniego syna o imieniu Archie Harrison Mountbatten-Windsor. Książę i księżna dziękują za ciepłe życzenia i modlitwy, gdy cieszą się tym wyjątkowym czasem jako rodzina."

dziecko

Meghan i Harry również wzięli na swoją stronę internetową Archewell, aby podzielić się osobistą wiadomością, pisząc: "4 czerwca zostaliśmy pobłogosławieni przybyciem naszej córki, Lili. Ona jest czymś więcej, niż mogliśmy sobie wyobrazić i pozostajemy wdzięczni za miłość i modlitwy, które czuliśmy z całego świata. Dziękujemy za Waszą nieustającą życzliwość i wsparcie w tym szczególnym dla naszej rodziny czasie."

Królowa Elżbieta i inni starsi królewscy, w tym książę Karol, Camilla, księżna Kornwalii, książę Wiliam i Kate Middleton są podobno "zachwyceni" po usłyszeniu wiadomości o narodzinach córeczki Meghan i Harry'ego.

"Królowa, Książę Walii i Księżna Kornwalii, a także Książę i Księżna Cambridge zostali poinformowani i są zachwyceni wiadomością o narodzinach córki dla Księcia i Księżnej Sussex" - powiedział rzecznik Pałacu Buckingham w niedzielnym oświadczeniu.

Para ogłosiła ciążę Meghan w Walentynki, dzieląc się informacją: "Możemy potwierdzić, że Archie będzie starszym bratem". Książę i księżna Sussex są przeszczęśliwi, że spodziewają się swojego drugiego dziecka."

Podczas wywiadu z Oprah Winfrey w marcu, ujawnili, że spodziewają się dziewczynki.

"Mieć chłopca potem dziewczynkę - o co więcej można prosić?" powiedział Harry.

Podzielili się również, że nie będą mieli więcej dzieci po pojawieniu się córeczki: "Dwa to jest to".

Książę Harry dodał o swoich uczuciach po dowiedzeniu się, że dziecko jest dziewczynką: "Wdzięczny, posiadanie jakiegokolwiek dziecka, jakiegokolwiek jednego lub dwóch byłoby niesamowite, ale mieć chłopca, a potem dziewczynkę ... teraz mamy naszą rodzinę i mamy nas czworo".

Meghan i Harry ogłosili swoje wiadomości o ciąży za pomocą oszałamiającego czarno-białego zdjęcia, które zostało zrobione zdalnie za pośrednictwem iPada przez ich przyjaciela i wieloletniego fotografa, Misana Harrimana. Uśmiechnięty (i bosy!) Harry patrzy z miłością na Meghan, która trzyma w ramionach swój dziecięcy biust, spoczywający na jego kolanach.

Szczęśliwa wiadomość pojawiła się po tym, jak Meghan ujawniła, że poroniła w lipcu zeszłego roku. "Utrata dziecka oznacza noszenie prawie nieznośnego żalu, doświadczanego przez wielu, ale mówionego przez niewielu" - napisała w przejmująco szczerym i łamiącym serce eseju New York Timesa 25 listopada.

Meghan, 39 lat, i Harry, 36 lat, oficjalnie zrezygnowali z roli seniorów rodu królewskiego w zeszłym roku. Ich pragnienie prowadzenia normalnego życia rodzinnego odegrało rolę w ich przełomowej decyzji.

Źródło pałacowe wcześniej powiedziało PEOPLE, że w czasie narodzin Archiego "wiedzieli, że zamierzają uderzyć w przycisk nuklearny" na ich królewskim wyjściu.

Kiedy urodził się Archie, para skupiła się jeszcze bardziej na "robieniu tego, co jest dobre dla ich rodziny", dodał inny przyjaciel.