Magiczny Piotr: 5 najbardziej bajkowych zakątków północnej Palmyry

image

Magiczny Piotr: 5 najbardziej bajecznych miejsc w północnej Palmyrze

Pomysły na podróże / Travelogues Podróże po Rosji

Sankt Petersburg jest jednym z najpiękniejszych miast nie tylko w Rosji, ale i na całym świecie. Jego zapierające dech w piersiach widoki są niezliczone! Nie wiesz co zobaczyć w Sankt Petersburgu Dziś proponujemy Ci zanurzyć się w świat magii i uroku, podziwiając najbardziej bajeczne piękno Północnej Palmyry.

1. Dom Nikonowa

Adres: 11, Kolokolnaya St.Na ulicy Kolokolnaya znajduje się piękny, przypominający teremok dom. Jego ściany i wykusze ozdobione są malowidłami. Szczególnie podoba się kolorystyka ścian - delikatny, piaskowy odcień, który sprawia, że budynek wygląda jak domek z piernika.

2. Stocznia szachowa

Adres: 28 Zagorodniy Ave.Na niebiesko-białych kwadratach ustawione są ogromne metalowe figury. Jest nawet serwis do herbaty z zegarem pokazującym godzinę piątą wieczorem. Znawcy kultury angielskiej natychmiast przypominają sobie tradycję picia herbaty "five o'clock". Na dziedzińcu znajduje się również wszystko, co potrzebne do zabawy dla dzieci - huśtawki, samochodziki i zjeżdżalnia.

3. Teatr Karlsson Haus

Adres: Nabrzeże Fontanki nr 50Czy wiesz, że w Sankt Petersburgu mieszka Karlsson z bajki Astrid Lindgren? Ten uroczy budynek mieści się w podwórkach nabrzeża Fontanki. W jego murach znajduje się teatr dla dzieci. Szczególną uwagę przykuwa attyka na dachu. Zachęca cię, żebyś wziął słoik dżemu dla Carlsona i zajrzał do niego.

4. Emerald City

Adres: ul. Pravda 2-8Bohaterowie opowiadań Wołkowa jakby wydostali się z ilustrowanych kart książki i przenieśli się na podwórka ulicy Prawdy. Tu po prostu nie ma ludzi! Strach na wróble, czarodziejki i Blaszany Drwal. Jest nawet armia drewnianych żołnierzy Urfinów, choć wykonanych z metalu. Niestety, rzeźby te ucierpiały z rąk wandali. Szkoda, że ta dziecięca dobroć w niektórych ludziach tak szybko umiera. Szkoda, że nie można kliknąć trzy razy obcasami i odsunąć chuliganów od kulturalnego piękna Petersburga. Albo założyć złoty policzek i wysłać plemię Latających Małp nad te szkodniki.

5. Posąg Smoczej Kobiety

Adres: 13 Verbna St.Oto kolejny z magicznych punktów orientacyjnych Petera. Ta kreacja została stworzona przez ręce Sergeya Melnikova. Autorka podobno zainspirowała się wizerunkiem smoczycy z serii kreskówek Shrek. Z pewnością ze złotego jajka wykluje się uroczy skrzydlaty osiołek!

Jakkolwiek piękny jest Peterburg, wiele magicznych atrakcji można znaleźć w innych miastach. A jeśli będziecie mieli okazję, możecie odwiedzić Moskwa. Dzieci na pewno będą zachwycone, a dorośli z nostalgią będą wspominać swoje dzieciństwo.
Autor: Mira Kirova Omów artykuł
  • Porady dla podróżnych
Powiedz znajomym: Zaprenumeruj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze