Loteria Zielonej Karty 2022 rozpoczyna się: wymagania wstępne i kto może wygrać

image
Już

niedługo rusza Loteria Zielonej Karty 2022: Kto może wygrać, jakie są wymagania wstępne

? Czy wiesz, że każdego roku do Stanów Zjednoczonych przyjeżdża około 55 tysięcy osób? I wszyscy oni imigrują poprzez loterię Zielonej Karty. W tym artykule opowiemy naszym drogim czytelnikom, co to jest i jak otrzymać swoją szansę na nowe życie. Czytaj dalej, aby poznać wszystkie szczegóły!



Zielona Karta to losowanie wiz, które pozwala wygrać pozwolenie na pobyt w Ameryce. Obowiązuje ona tylko obywateli krajów o niskim wskaźniku imigracji do Stanów Zjednoczonych. Jest wiele wymagań wobec samych uczestników.

Ciekawe: Loteria odbywa się już od ponad 70 lat. Co roku 55 000 zezwoleń na pobyt jest wystawianych jako partie.



Jakie są korzyści z posiadania Zielonej Karty? Można go wykorzystać do legalnego przebywania w kraju, pracy, nauki, prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz zakupu nieruchomości.

Ciekawe: W 2021 roku wizy zdobyło 5 505 mieszkańców Federacji Rosyjskiej. Łączna liczba zwycięzców wyniosła 2,31% wszystkich Rosjan, którzy się zgłosili.

Zielona Karta: Jak to działa

Przede wszystkim chcielibyśmy zwrócić uwagę na ważny niuans: aplikacja jest całkowicie bezpłatna. Wnioskodawcy muszą wypełnić specjalny formularz na stronie internetowej stanowego Departamentu Ameryki. Ponadto należy pamiętać, że rząd przyjmuje wnioski w określonym czasie: od października do listopada. Wyniki są podsumowywane po dwóch latach od losowania.



Zwycięzcy są wybierani w dokładnie taki sam sposób jak w każdej innej loterii - losowo. Ale oczywiście nie jest to takie proste! Nawet jeśli ktoś jest finalistą, nie musi to oznaczać, że otrzyma pozwolenie na pobyt.

Losowanie odbywa się w 2 etapach
  1. :W pierwszej kolejności dokonywana jest komputerowa selekcja zgłoszeń. Szczęśliwców może być 125 tysięcy.



  1. Z każdym, kto ma szczęście, przeprowadza się wywiad. Zanim jednak zwycięzca uda się na spotkanie z pracownikiem organizacji, musi dokonać wpłaty. Opłata wynosi 330 dolarów.



  1. Po


dwóch fazach tylko 55 tys. osób może otrzymać pozwolenie na pobyt.

Uwaga: oprócz samego zwycięzcy wizy wydawane są również wszystkim członkom rodziny, którzy zostali wskazani we wniosku.


Jak wspomniano na początku, rząd Stanów Zjednoczonych oferuje możliwość imigracji do

krajów

o niskim wskaźniku imigracji.

Uwaga: do udziału w loterii kwalifikują się również imigranci, którzy już mieszkają w Stanach Zjednoczonych, ale nie mają jeszcze stałego pobytu.

Co roku rząd USA publikuje listę krajów, których obywatele mogą spróbować swojej szansy. Są to często:
  1. Kanada;
  2. Kazachstan

;
  1. Łotwa

;
  1. Polska

;
  1. Portugalia

;
  1. Szwajcaria

;
  1. Ekwador

;
  1. Francja

;
  1. Finlandia

;
  1. Turcja

;
  1. Ukraina

;
  1. Wielka Brytania

;
  1. Hiszpania

;
  1. Brazylia; i inne.























  1. Federacja Rosyjska












































dwukrotnie trafiła na listę "wykluczonych".



Choć finaliści są wybierani komputerowo, rząd ściśle monitoruje, by jeden stan nie otrzymał więcej niż 7% ogólnej liczby wiz.

Ciekawostka: w 2015 roku liderem pod względem liczby zwycięstw była Rosja. Wówczas 4,1 tys. Rosjan stało się mieszkańcami Ameryki.

Zdaniem ekspertów największe szanse na przejście do finału mają mieszkańcy Oceanii (6,2%). Drugą szansę mogą mieć mieszkańcy Azji (55,37%) i Europy (50,83%). Gorzej wygląda sytuacja osób już przebywających w kraju: 0,5% w pierwszym etapie i 8,33% w drugim.

Jakie są wymagania dla wnioskodawców

Pierwszą rzeczą, na którą patrzy rząd, jest miejsce urodzenia uczestnika. Musi to być państwo kwalifikowane.

Uwaga: obywatele urodzeni w kraju wykluczonym również mogą składać wnioski.Wtedy jednak obowiązuje warunek: rodzice lub małżonek muszą urodzić się w wymienionym kraju.



Przed drugim etapem wymagany jest dowód posiadania wykształcenia średniego (odpowiadającego dwunastu latom nauki w USA). Istnieje jednak również druga opcja. W tym przypadku finalista musi udowodnić 2 lata doświadczenia zawodowego w ciągu ostatnich 5 lat w jednej faji (jest osobna lista).

Uwaga: w przypadku niespełnienia przynajmniej jednego z kryteriów - kandydat zostaje zdyskwalifikowany. Opłata ta NIE będzie zwracana. Członkowie rodziny ujęci we wniosku nie są uprawnieni do zwrotu kosztów.

Instrukcja wypełniania

formularza

zgłoszeniowego

W wypełnianiu formularza nie ma nic skomplikowanego. Zwykle trwa to około 10 minut. Ale żeby zdążyć na czas z listą chętnych, radzimy przyspieszyć, bo termin zgłoszeń upłynie 10 listopada!



Oto szybki przewodnik po tym, co musisz zrobić:
  1. Przejdź do oficjalnej strony internetowej

.
  1. Link: https://dvprogram.state.gov/.
  2. Wypełnij 15-punktowy formularz zgłoszeniowy. Polecamy zrobić to dokładnie i kierować się doświadczeniami innych osób. Obejrzyj kilka filmów na YouTube, przeczytaj kilka artykułów lub blogów o loterii Zielonej Karty.
  3. Prześlij swoje zdjęcie, które spełnia wszystkie wymagania. Najlepiej, jeśli zrobisz zdjęcie specjalnie na loterię. Nie zapomnij sprawdzić swoich kryteriów kwalifikacyjnych, klikając na stronie https://www.greencardphotocheck.com/ru/.
  4. Prześlij formularz.





































































  1. Wyniki








































































































































pojawią się 6 maja 2023 roku.

Wskazówka: podwojenie szans na wygraną może pomóc w małżeństwie. Złóż wniosek w imieniu własnym oraz w imieniu męża/żony. Zasady losowania mówią, że jeśli jeden z małżonków wygra, drugi otrzymuje kartę automatycznie.



Mimo to, Zielona Karta jest doskonałą okazją dla osób szukających nowego życia za granicą. Rząd USA kładzie jednak duży nacisk na rygorystyczne wymagania wobec osób, które biorą udział w programie. Dlatego zanim złożysz wniosek o formularz, zapoznaj się dokładnie ze wszystkimi niuansami rysunku i krokami, które należy podjąć. Tylko wtedy można uniknąć błędów i samemu podjąć decyzję o udziale lub nie.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze