Lista najlepszych gier, które można zabrać ze sobą w podróż

image

Lista najlepszych gier do zabrania ze sobą w podróż

Pomysły na podróże /. Jeśli zabierzesz ze sobą kilka zabawnych gier podczas podróży, czas minie bez przeszkód. Dotyczy to zwłaszcza podróży z dziećmi, które dość szybko się męczą, niezależnie od tego, z jakiego środka transportu korzystamy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wybrać gry do podróży, i uzyskać listę najlepszych gier planszowych do podróży.


Jak wybrać grę na podróż

Wybierając gry na podróż, należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych czynników. W końcu niektóre, nawet te ulubione, mogą być niewygodne podczas podróży.

Poniżej przedstawiamy pięć parametrów, które powinna spełniać idealna gra na drogę, nie mówiąc już o tym, że powinna być ciekawa:
  1. wielkość pudełka

.
  1. Im mniejszą powierzchnię zajmuje Twoja gra, tym lepiej.
  2. Waga. Nawet jeśli wymiary pudełka są niewielkie, to wielka waga powinna skłonić do pozostawienia go w domu.
  3. Przestrzeń. Jeśli potrzebujesz dużo miejsca na pełną grę, które nie jest dostępne na tylnym siedzeniu samochodu, pociągu, autobusu lub samolotu, nie ma sensu zabierać go ze sobą w podróż.
  4. Poziom hałasu. Bardzo ważny parametr, o którym wiele osób nawet nie myśli. Jeśli gra powoduje przypływ emocji, raczej nie nadaje się do wykorzystania w pociągu, samolocie, autobusie czy pokoju hotelowym.
  5. Czas trwania żartu. Daj pierwszeństwo grom, których rozegranie nie zajmuje więcej niż pół godziny. Najlepiej mniej.

Oto kilka najlepszych gier, które możesz i powinieneś zabrać ze sobą w podróż.

Uno

Jest to prosta, dynamiczna, zabawna gra, która z pewnością spodoba się zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Talia kart zajmuje niewiele miejsca i do gry wystarczy tylne siedzenie samochodu. W grę mogą grać dwie lub więcej osób. Zasady są proste i nieskomplikowane, a grać mogą nawet małe dzieci, zwłaszcza jeśli wybierzemy dla nich specjalną wersję.

Gra znakomicie rozwija uważność, logikę, uczy dzieci kolorów i liczb. Istnieje wiele modyfikacji gry Uno, a każda z nich uzupełniona jest o nowe elementy, karty, a nawet kość.


Zwykła paczka kart

To chyba najbardziej praktyczna, uniwersalna i prosta wersja rozrywki na drodze. Przecież jest mnóstwo gier, w które można grać jedną talią 36 lub 52 kart do gry. Jeśli znasz zasady przynajmniej kilku z nich (a znać je trzeba), nigdy nie będziesz się nudzić. Paczka kart jest idealna do gry w uwielbianą grę "Mafia".


Battleship

Istnieje wiele wersji gry Battleship. Wersje przenośne są dobre na drogę. Do narysowania floty możesz użyć kartki w kratkę lub kupić zestaw podróżny.

Battleship" to niewielkich rozmiarów pole kontenerowe ze statkami w środku. Zasady gry pozostają takie same. Koniecznie zabierz ze sobą tę grę, a czas w drodze będzie leciał nieubłaganie.


Domino

Klasyczna gra uwielbiana przez wszystkich. Domino jest łatwe do nauczenia, nawet dla dzieci, zwłaszcza jeśli znajdziemy wariant, w którym liczby na kostkach domina są zastąpione obrazkami.

Domino nie zajmuje dużo miejsca w plecaku i nie wymaga wiele miejsca na rysowanie. Dlatego można spokojnie poświęcić swój czas na fascynującą rywalizację i wyłonić najsilniejszego.


"Dobble

Dynamiczna, ciekawa i dość prosta gra. Szybki i zabawny sposób na uratowanie się przed długą drogą. "Dobble nie wymaga skomplikowanego i czasochłonnego myślenia. Jego istotą jest szybka reakcja i znalezienie pasującego obrazka. Dodatkowo gra ma kilka różnych wariantów, więc nie będziesz się przy niej nudził. Odpowiedni dla dzieci od czterech lat, a urzeknie nawet towarzystwo dorosłych.


"Frugality

Zabawna i prosta gra, która nie wymaga długiej analizy ani przemyślenia swoich ruchów. Na kartach znajdują się proste motywy owocowe, więc mogą grać zarówno dorośli, jak i dzieci. Dodatkowo Frugal trenuje uwagę i pomaga dzieciom szybko nauczyć się liczb i liczenia.

Pudełko z kartami jest kompaktowe i nie zajmie dużo miejsca w ich bagażu. W grę można grać nawet na kolanach. Dlatego ta gra będzie niezastąpioną opcją podczas długich podróży z dziećmi.


"Erudyta

To jedna z klasycznych gier planszowych, która doskonale sprawdza się jako opcja podróżna. Koniecznie zabierz ze sobą magnetyczną wersję Scrabble. Dzięki temu literki nie rozsypią się na podłodze ani nie potoczą pod siedzeniem w samochodzie, autobusie czy samolocie.


"Niemy przyjaciel" lub "Szalone biuro

" Są to gry typu "liść na czole", w których twój partner musi odgadnąć, kim są, zadając pytania i polegając na "tak" lub "nie" odpowiedzi z twojej strony. W zależności od tego, kto będzie brał udział w zabawie, można przynieść bardziej uniwersalną wersję dla dzieci i dorosłych - "Pyskatego przyjaciela" lub bardziej dla dorosłego towarzystwa - "Szalone biuro".
Należy zaznaczyć, że pudełka tych gier są dość duże. Tutaj jednak bez problemu można je zostawić w domu, zabierając ze sobą jedynie karty.


"7 na 9 i Piggyback

Fani Uno z pewnością docenią grę karcianą 7 na 9 i Piggyback. Szybkie i zabawne roguelike'i zapewnią każdemu rozrywkę. Ta ciekawa gra wymaga niewiele miejsca i nadaje się zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Jeśli masz choć trochę miejsca na kolanach lub siedzeniu, to już możesz się bawić.


"Prawda czy działanie"

Gra w "słówka" czy "miasta" jest fajna, ale jeśli znudzi Was taka rozrywka w podróży, proponujemy spróbować gry karcianej "Prawda czy działanie". Koniecznie zabierz ją ze sobą. Zasady są proste, a czas będzie leciał nieubłaganie.

Również różnego rodzaju quizy i gry dedukcyjne są wygraną w każdej dłuższej podróży. Na przykład "Battle of the Sexes" czy "Answer in 5 Seconds".

Ta ostatnia gra sprzedawana jest w dużym pudełku z timerem, ale spokojnie można zostawić wszystkie zbędne w domu.Mamy nadzieję, że nasz wybór ciekawych i ekscytujących gier, pomoże Ci spędzić czas w drodze. Tylko nie ograniczaj się do jednej rzeczy, wybierz kilka opcji. Nie zapomnij zostawić nieporęcznych pudełek w domu. Miłej zabawy na drodze!
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze