Jak rzece udało się zastąpić morze, góry i prawie odebrać życie: eksperyment redakcyjny

image

Jak rzeka zdołała zastąpić morze, góry i prawie odebrać życie: eksperyment redakcyjny

travel ideas /. Ukraina Jak zaczyna się sierpień, czyli sezon urlopowy, to ludzie szaleją. I jest to zrozumiałe, bo bardzo trudno jest się przemęczyć w pracy, zająć się domem i znaleźć czas na zadbanie o siebie. Dlaczego jeszcze miałbyś zarabiać pieniądze, jeśli nie możesz ich wydać na podróże i przygody? Zakup kuchenki mikrofalowej, nowych trenerów dla syna czy parówek dla męża nie powinien być na pierwszym miejscu. Zapominając o sobie, tracimy siebie. Dlatego każdy normalny człowiek przynajmniej raz w roku musi oderwać się od spraw zawodowych i odpocząć.

I wtedy pojawia się ciężka artyleria - biura podróży, kuszące tanimi wycieczkami, promocjami i rabatami. Dziś nie będziemy mówić o wakacjach za granicą czy podróżach dookoła świata parowcem. Biorąc pod uwagę kryzys, gospodarkę i średnie dochody obywateli, porozmawiajmy o prawdziwych wakacjach.Nasza redakcja postanowiła porównać najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Pełniłem rolę obiektu badań. No to zaczynajmy.

Sedno eksperymentu

Zrobiłem mały research, aby porównaćwady i zalety wakacji nad morzem, w górach i nad rzeką. Naszym celem było ustalenie, czy wyjazd nad rzekę wart jest straty czasu i wysiłku.

niuanse wypoczynku nad morzemPowszechnie

uważa się, że morze leczy choroby i depresję. W rzeczywistości piękne morskie powietrze, relaksująca atmosfera, słońce, szum fal i nawoływania mew wpływają pozytywnie na naszą psychikę i organizm. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na wakacje, kiedy pakujemy torby i kupujemy stroje kąpielowe. Ale przewidywanie przyjemności i rzeczywistość nie zawsze się pokrywają.Spakowałam torbę i przez osiem godzin trzęsłam się w busie. Kobiety w kapeluszach i obcisłych koszulkach, wrzeszczące dzieci, pijani mężczyźni i chanson towarzyszyły mi przez całą drogę. Nad Morze Czarne dotarliśmy do jednego z kurortowych miasteczek około godziny 17. Rzuciłem torbę, założyłem kostium kąpielowy i popędziłem nad morze, mając nadzieję na świetną kąpiel, leżenie w piasku i całkowity relaks.

Oczekiwania

Wy
bierając się nad morze, singielki liczą na spotkanie imponujących młodych mężczyzn, małżeństwa na oderwanie się od rutyny i udowodnienie wszystkim, że nadal są atrakcyjne. Mamy z dziećmi marzą o tym, aby zapewnić swojemu potomstwu fajne przeżycia i spotkania towarzyskie z dala od domu. Pary mają nadzieję na romans i intymność.Każdy chce zażyć kąpieli w czystej wodzie, chodzić boso po piasku, spacerować ręka w rękę z ukochaną osobą w cichy, spokojny wieczór.

Rzeczywistość
Ale w rzeczywistości widzimy zupełnie inny obraz:
Pobiegłam więc nad morze i zdałam sobie sprawę, że przy mojej niechęci do tłumów i spoconych zalotników wolałabym pływać wieczorem. Jedyna dobra rzecz nad morzem dla laika to godziny między 00:00 a 6:00 rano. Jest mało ludzi, powietrze jest doskonałe, a brzęk jest niesamowity.


Czytaj dalej Opowiadanie przyjaciół: Subskrybuj ten magazyn:
  • Czytaj także
  • Comments Off on