Jak pozostać przy życiu podczas podróży po Australii

image

Jak pozostać przy życiu podczas podróży po Australii

Pomysły na podróże / Australia i ocean

Kontynuujmy naszą wirtualną podróż dookoła świata! W tym artykule wybierzemy się w podróż do Australii! Co wiemy o nim z tych oklepanych szeregów? Kangury (przede wszystkim!), Opera w Sydney i wszystkie te przerażające historie o wielkich pająkach, za które wolałbyś sprzedać swój dom, żeby je zobaczyć. Ale to nie wszystkie cechy szczególne tak wspaniałego kontynentu! Jakie są jedne z najfajniejszych rzeczy, które zobaczysz w Australii?

W Australii nie ma

przekraczania prędkości Kara za przekroczenie prędkości w Australii wynosi prawie 200 euro! To nie znaczy, że mają tak wysoki standard życia, to znaczy, że mają tak surowe prawa. Dlatego też sami Australijczycy wolą nie przekraczać prędkości, co jest bardzo dobre dla naszych turystów, którzy nie są przyzwyczajeni do jazdy po lewej stronie drogi.

Osobliwością, która redukuje do zera zjawisko "pyskówek" jest system zbierania punktów. Za każdym razem, gdy kierowca złamie przepisy ruchu drogowego, do systemu dodawany jest jeden punkt. I rozumiesz, że to nie jest dla miłych bonusów! Gdy zgromadzisz 12 punktów, prawo jazdy zostanie ci odebrane.

Dlatego kierowcy w Australii są bardzo ostrożni i dlatego jest to bardzo trudne dla naszych turystów. To prawda, wielu wytrawnym kierowcom udaje się po prostu nie oddać międzynarodowego prawa jazdy, choć jak to robią, jest tajemnicą przykrytą siedmioma pieczęciami.

Mieszkania na odludziu są droższe niż w centrum.Przyzwyczailiśmy się do myśli, że im bliżej centrum, tym jest drożej. W Australii jest na odwrót - im dalej od centrum, im bliżej oceanu, tym bardziej napełniasz kieszenie! Chociaż możesz sobie pozwolić na wydanie fortuny za poranną kawę i ocean.Kolejną ciekawostką tego kraju są motele. Dla nas motel jest biedny, obskurny i brudny, gdzie ukrywają się jacyś przestępcy z filmów. Ale tutejsze motele wyglądają tak, jak nie wyglądają niektóre ładne pokoje w naszych hotelach.

Nie bójcie się pająków, bójcie się sąsiadów!To bardzo ważny punkt! W Australii od dziecka uczy się nas, że rozwiązywanie konfliktów jest zadaniem służb specjalistycznych, a robienie tego samemu jest barbarzyństwem. W pewnym sensie jest to poprawne, ale chodzi o to, że nie przyzwyczajeni do tego sposobu życia, będzie czekać na wiele nieprzyjemnych niespodzianek. Na przykład, jeśli przeszkadzasz swoim sąsiadom, nie powiedzą ci ani słowa, gdy ich spotkasz - mają "Służby socjalne - zamiast tysiąca słów". Więc jeśli twoje późnonocne rendez-vous nie przyciągnęło jeszcze wściekłych sąsiadów, nie oznacza to, że jesteś w rozsypce, a jedynie spokój przed burzą.

Zatrzymaj napiwek dla siebie, sir!

Rzeczy, które sprawiają, że wielu ludzi idzie do pracy jako kelner, rzeczy, bez których nie będą nawet patrzeć w twoim kierunku, rzeczy, które ogrzewają dusze naszych pracowników usług są nieobecne jako zjawisko w Australii. Nie ma tam zwyczaju dawania napiwków kelnerom, gdyż ich zarobki są na takim poziomie, że mogą z dumą powiedzieć: "Keep it!". Tylko w niektórych restauracjach dla emigrantów stały napiwek jest wliczony w całkowitą cenę.

Bliski kontakt z naturąJeśli zdecydujesz się odwiedzić ten kraj, będziesz musiał utrzymać to postanowienie przez cały czas trwania podróży, ponieważ Australia jest w bardzo bliskim kontakcie z Matką Naturą

.

To nie znaczy, że jest to niebezpieczne lub że są tam małe zwierzęta, które tylko czekają, aby cię zabić! Tylko dla tych, którzy są wyjątkowo wrażliwi, spotkania mogą być raczej nieprzyjemne, ale pamiętne. Kogo możesz tu spotkać?

1.

Jego Wysokość PythonTo nie jest widok dla osób o słabym sercu, mówię wam! Jest to szczególnie nieprzyjemne, gdy spotkasz takiego olbrzyma w centrum handlowym, gdzie cichutko się czołga (prawdopodobnie chce dobrać ci się do skóry, albo cieszyć się ze śmierci wroga, który poszedł w butach). Pracownicy radzą sobie z problemem bardzo szybko (przyzwyczajeni), a sam python, co zrozumiałe, nie będzie pędził na Ciebie, aby powoli połykać. Ale sam fakt, że widzisz w pobliżu tak masywne zimnokrwiste stworzenie, będzie łaskotać twoje nerwy.

2.

Węże masowo szukają Ewy

Poważnie, są wszędzie! Mogą pełzać przez kanały, mogą chodzić i pełzać w ruchu ulicznym, mogą pojawić się w nieoczekiwanych miejscach, jak na przykład w samolocie! A to dlatego, że to jest ich terytorium i nie do ciebie należy decyzja, gdzie się czołgają!
Ale uważaj, węże zaatakują tylko w obronie własnej. To znaczy, jeśli go nie dotkniesz lub przypadkowo na niego nadepniesz, nie będzie w ogóle zainteresowany Tobą.

3.

Przybywam

do Ciebie na ośmiu nogachTo jest główny powód, dla którego nie zamieszkałbym w Australii, nawet dla pieniędzy

.

Jeśli od naszych niegroźnych pajączków dostajesz nieprzyjemnych dreszczy, połowa twojej podróżniczej walizki do tego kraju weźmie środek uspokajający. Kontynent jest równo podzielony między pająki i węże.
Aby czuć się spokojnym, lepiej zorientować się w najbliższym centrum medycznym, gdzie otrzymasz antidotum na wypadek użądlenia.

4.

Kleszcz nie jest towarzyszem turystów

, tu już wszystko jest jasne, zwłaszcza jeśli posiada się specjalne repelenty, które utrzymają te gościnne stworzenia w odległości kilku wystrzałów. W przeciwnym razie czeka cię kolejna ekscytująca wyprawa do ośrodka zdrowia.

Co warto robić w Australii?


1.

To

zoo

nie tylko powali cię różnorodnością królestwa zwierząt (to Australia, na litość boską!), ale nigdy nie zobaczysz tak organicznego połączenia natury i miasta, jak głowa żyrafy stojąca na tle odległych wieżowców.

2.

Tego po prostu nie da się skreślić z listy must-have! Spacer po kilkusetmetrowych przezroczystych tunelach, po których biegają rzadkie ryby i płaszczki, to jak bycie Aquamanem.

3.

Lunch w Sydney TV Tower

Jest to najwyższy punkt Sydney i oferuje niesamowite widoki na miasto. Jedzenie również jest na najwyższym poziomie!

4.

Nakarm kanguryTo święta rzecz do

zrobienia.

Nie wykonuj tego aktu na wolności (obawiam się, że wtedy pogłaszcze cię swoimi masywnymi tylnymi kończynami), ale na farmach, gdzie miejscowi wytłumaczą ci, o co chodzi.

Australia - kraj dla osób o mocnych nerwachTak, ten kontynent rzeczywiście słynie z różnorodnej fauny i jej wszechobecności

.

Może się zrobić trochę bałagan lub niebezpiecznie, ale nie rezygnuj z wizyty. W sieci można znaleźć wiele artykułów i arkuszy informacyjnych ukazujących Australię jako niebezpieczne miejsce, ale jak się nad tym zastanowić, mieszkają tam ludzie. Sądząc po ich poziomie życia, można by pomyśleć, że Australia jest dla nich szczególnie niebezpiecznym miejscem. Nie odmawiajcie sobie więc przyjemności zobaczenia niesamowitych terenów w obawie przed dziką zwierzyną! Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj również
  • Komentarze