Jak podróżować bez bagażu: ważne niuanse

image

Jak podróżować lekko: ważne niuanse

Pomysły na podróżowanie / Notatka podróżnika Każdy, kto wybiera się w podróż, zwykle staje przed problemem, co zabrać ze sobą. Notatka podróżnika Każdy, kto wybiera się w podróż, zwykle staje przed problemem, co ze sobą zabrać. Niektórzy nie lubią dźwigać ciężkich walizek na wakacjach, bo niektóre rzeczy mogą się nie przydać, albo po prostu oszczędzają na cenie lotu. Jak podróżnicy radzą sobie z podróżowaniem z jednym plecakiem? Jak zmieścić w nim najpotrzebniejsze rzeczy? O tym wszystkim przeczytaj w naszym artykule.

Dlaczego plecak?

W środowisku, w którym zwiększona mobilność jest szczególnie potrzebna, ten rodzaj torby staje się istotny. Jego zaletą jest wygoda: dobrze dopasowany plecak nie będzie powodował dyskomfortu pleców nawet po wielogodzinnym wysiłku. Kilka przegródek ułatwia sortowanie przedmiotów i szybkie dotarcie do tych, których potrzebujesz. Nie musisz kupować specjalnego dużego plecaka, ponieważ wszystko, czego potrzebujesz, zmieścisz w plecaku miejskim o pojemności 18L.


Co kupić?

Przede wszystkim zwróć uwagę na klimat kraju, do którego się wybierasz, oraz ilość dni nadchodzącej podróży. W ten sposób określisz, ile zmian ubrań będziesz musiał spakować do bagażu podręcznego. Nie zapomnij o tym, co najważniejsze: niezbędnych dokumentach i biletach (najlepiej elektronicznych). Portfele trzymaj w osobnej wewnętrznej kieszeni, tak na wszelki wypadek.

Spakuj ładowarki do telefonu, aparatu i innych urządzeń, które będziesz zabierać ze sobą. W pogoni za emocjami przyda się telefon z dobrym aparatem, ale jeśli chcesz fotografować aparatem, zadbaj o to, by obiektyw był mały i wygodnie mieścił się w plecaku.W podstawowej apteczce powinny znaleźć się: środki przeciwbólowe, tabletki na zatrucia, antybiotyki (w niektórych miejscach są na receptę). Kosmetyki powinny być minimalne: dezodorant, szczoteczka i pasta do zębów, kompaktowy grzebień (mężczyźni zazwyczaj go nie potrzebują).

Jeśli masz jakieś niezbędne płyny i kremy, upewnij się, że ich pojemność nie przekracza 100 ml. Jeśli wybierasz się do gorącego kraju, nie zapomnij o kremie z filtrem przeciwsłonecznym. Jeśli jest zimno i wietrznie, krem nawilżający, który uratuje Twoją skórę. Dla tych, którym nie zależy na zestawie do mycia, wystarczą rzeczy dostarczone przez hotel lub hostel.


Mała
rada:
koszulki, spodnie, piżamy i inne elementy garderoby najlepiej zwinąć w rurkę, aby zapewnić więcej miejsca i mniej pogniecionych ubrań.

Jeszcze kilka wskazówek

Zanim zaczniesz się pakować, zrób listę potrzebnych rzeczy, a kiedy będziesz je pakować, skreślaj każdą z nich - w ten sposób niczego nie przeoczysz.Kieruj się zasadą "to jest to, czego chcę, a to jest to, czego potrzebuję", wtedy będziesz wiedziała, które akcesoria nie będą Ci potrzebne. Mały sekret, szczególnie dla dziewczyn: nie musisz "chodzić" z całą swoją garderobą na wakacje. Ludzi wokół ciebie to nie obchodzi, ale twój własny komfort już tak.

Dzięki zachowaniu tych zasad w plecaku na pewno znajdzie się miejsce na pamiątki, które kupiłeś dla rodziny i przyjaciół. Ciesz się spacerami po nowych miejscach, podziwiaj przyrodę, widoki i rób to z łatwością!
Autor: Alexandra Sedova Omów artykuł
  • Porady dla podróżnych
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze