Gdzie wybrać się na święta w tym roku: 10 krajów i 20 europejskich miast

image

Gdzie wybrać się na święta w tym roku: 10 krajów i 20 miast w Europie

Pomysły na podróże / Europa Europa Trudno polemizować z powabem zimy - już samo powietrze jest przepełnione magią i bajkowością. Zapach mandarynek, girlandy, płatki śniegu, choinki, zakupy prezentów i oczekiwanie na cuda. Te uczucia bledną w szarości dnia codziennego. Ale ducha świąt i sylwestra można poczuć w całej Europie. Tradycyjne jarmarki świąteczne urzekają swoim pięknem i świątecznością. Stare miasta są skąpane w świetle lampionów i zapachu jodły, przekształcone w masywną scenę dla ulicznych wykonawców i muzyków. Na każdym rogu znajdziesz pyszne smakołyki i rękodzieła produkowane przez lokalnych rzemieślników. To miejsce, które każdy powinien odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Dlaczego nie zrobić tego w 2017 roku? Zebraliśmy dla Was najbardziej kompleksową listę wszystkich świątecznych wydarzeń na świecie, na które warto zwrócić uwagę.

Uwaga
: najważniejsze wydarzenia odbywają się jeszcze przed katolickim Bożym Narodzeniem, podczas gdy Europejczycy spędzają 24-26 grudnia w domu. Nie planuj więc swojej podróży wyłącznie na te daty, gdyż wiele lokali będzie zamkniętych, a zajęcia czasowo zawieszone.

1. NiemcyNiemcy

kochają święta, co widać choćby po liczbie jarmarków świątecznych, które odbywają się w głównych miastach kraju. Od listopada do lutego trwa tu wielka impreza z niemiecką gościnnością i zamiłowaniem do dobrego jedzenia. Niemcy w okresie świątecznym konkurują z najpopularniejszymi ośrodkami turystycznymi.

NorymbergaJarmark

w tym mieście doskonale oddaje podejście Niemców do tradycji świątecznych. Kriskindelsmarkt odbywa się od XVII wieku. Loty do Norymbergi są nieco droższe niż do Berlina czy Monachium, ale będziecie bogato wynagrodzeni za swoje pieniądze. Tutaj dawne zwyczaje traktowane są z pietyzmem. Rynek rozpoczyna się uroczystym otwarciem przez Świątecznego Anioła, który w tym czasie rozdaje dzieciom prezenty. Dorośli raczą się kolejną tradycją - przygotowywaniem w ogromnej beczce ponczu Fire Tooth. Następnie rozlewa się ją do miseczek i rozdaje chętnym. Swoją drogą, Norymberga jest idealna na rodzinny wyjazd - to jeden z najbardziej spokojnych i cichych targów w Niemczech. Koniecznie spróbujcie "Plum Man", czyli piernikowego ludzika, który jest symbolem świąt w tym mieście.

Czas trwania: 01.12.17-24.12.17Lokalizacja
:
Norymberga, Plac Centralny Hauppmarkt

1/5Opłaty:

przelot dla dwóch osób z Moskwy kosztuje od 180 euro.Chcę pojechać do Norymbergi!

Hauptmarkt to

jeden

z najpopularniejszych rynków świątecznych w Dreźnie. Miasto ogarnęła gorączka wróżki. Loty do Drezna nie są tanie, ale skala uroczystości jest przytłaczająca. Na głównym placu odbywa się targ, który co roku przyciąga prawie 3 miliony turystów. Sześć wieków tradycji mija bez zmian, dlatego w 2017 roku znajdziecie również targowisko, na którym 200 rzemieślników będzie sprzedawać swoje rękodzieła z drewna, tkanin i szkła. Znajdziesz tu światowej sławy ozdoby świąteczne, koronki i ręcznie robioną ceramikę. W tym roku zapowiada się 300-kilogramowy tradycyjny Stollen, który będzie krojony na wiele kawałków i sprzedawany wszystkim chętnym. Ta korzenna babeczka z sułtankami i suszonymi owocami najlepiej smakuje z grzanym winem i oczywiście niemieckim piwem.

Godzina zdarzenia: 30.11.17-29.12.17Miejsce
: Drezno
, brzeg Łaby, plac Altmarkt.

1/5 Pytanie: Lot dla dwóch osób z Moskwy będzie kosztował około 200 euro.


Leć do Drezna!Miasto KoloniaDwa

miliony ludzi spieszy do Drezna tuż przed świętami. W Kolonii znajduje się jeden z najpopularniejszych jarmarków świątecznych w Niemczech. Przed katedrą na głównym placu znajduje się świąteczna choinka i scena oraz około 170 do 180 straganów z pamiątkami i smakołykami. Ozdoby świąteczne, pierniki i ręcznie robiona ceramika lokalnych rzemieślników - nie wyjdziesz stąd z pustymi rękami. Ponieważ miasto jest w tym okresie bardzo popularne, bilety lotnicze do Kolonii są dość tanie. Liczba turystów jest uzasadniona - w 2017 roku odbędzie się 100 koncertów dla dorosłych i dzieci. W programie muzycy uliczni, żłobki, przedstawienia dla najmłodszych, wystawy współczesnych artystów i rzemieślników. Koniecznie spróbujcie tradycyjnych niemieckich specjałów jarmarku bożonarodzeniowego - kiełbasek i pieczonych kasztanów.

Data: 27.11.17-23.12.17Lokalizacja
:


Kolonia, główny plac Ronkalliplatz1/5Koszt:

Przelot dla dwóch osób z Moskwy można znaleźć za 100 euro.Do Kolonii za jedyne 100 euro!

BerlinSami


Niemcy uważają, że jarmark świąteczny w Czerwonym Ratuszu w Berlinie to jedno z najlepszych świątecznych wydarzeń w roku. Po pierwsze, zawsze jest stołeczny sizzle. To także jeden z 60 najważniejszych berlińskich targów zimowych. W Czerwonym Ratuszu, który od XIX wieku jest siedzibą władz, w okresie świątecznym i noworocznym odbywa się jarmark. Organizatorzy starali się zachować kolorystykę i wystrój straganów z początku XX wieku. Oprócz wielu stoisk z pamiątkami, przekąskami i napojami, jarmark słynie z 600-metrowego lodowiska, na którym każdy turysta może pojeździć na łyżwach - cena wynosi 4 euro, a dla dzieci jest darmowa. Młodsi członkowie rodziny docenią także duże kontaktowe zoo i codzienną szopkę. Zapraszamy więc do rezerwacji lotu do Berlina, jeśli chcecie zapewnić swoim dzieciom najwspanialsze wakacje.

Data: 27.11.17-2.01.18 Miejsce
:
Berlin, plac Alexanderplatz koło Czerwonego Ratusza1/5Koszt: dwa bilety do Berlina z Moskwy będą kosztować 100 euro.Do Berlina za jedyne 100 euro!

MonachiumKolejny

z najstarszych niemieckich jarmarków świątecznych. Kup bilety do Monachium, jeśli lubisz ducha starożytności. Nie tylko zakres i nastrój jest uderzający, ale również to, jakie piękne i starożytne budynki otaczają targi. Ta opcja jest dobra dla tych, którzy chcą wcześnie wejść w świąteczny nastrój i wrócić do rodzinnego kraju na Nowy Rok. Tradycyjnie na głównym placu miasta ustawiana jest trzydziestometrowa choinka, a o prawo do jej udekorowania co roku rywalizują najlepsi projektanci Europy. Rynek słynie nie tylko z grzanego wina i poczęstunku, ale także z występów artystów, które dzieci po prostu uwielbiają. Mikołaj, Krampus, faun i wiele innych mitycznych i bajkowych postaci.

Termin: 24.11.17-25.12.17Lokalizacja
:

Monachium, plac Marienplatz w centrum miasta


1/4Koszt:

Przelot z Moskwy do Monachium dla dwóch osób będzie kosztował od 100 euro z przesiadką.Do Monachium za jedyne 100 euro!2. WłochyWłochy

są wybierane na zimowy wyjazd ze względu na łagodny klimat, morskie powietrze i słoneczną pogodę. Ale zwróćcie uwagę także na święta Bożego Narodzenia w tym kraju. Przyjaźni i wdzięczni Włosi przez cały sezon świętują Boże Narodzenie, Nowy Rok i wiele innych ciekawych i magicznych dni. W każdym dużym mieście są festiwale i jarmarki.

Oczywiście

największe gwiazdy są w stolicy. Cena biletu lotniczego do Rzymu i rezerwacja hotelu to wszystko, czego potrzebujesz, aby przeżyć niezapomnianą ucztę. Targowiska znajdują się niemal na każdym placu w mieście, ale najlepszym miejscem jest Piazza Navona. Otoczony światowej sławy budynkami i fontannami, główny plac Rzymu wypełniony jest straganami oferującymi przekąski i pamiątki od najlepszych rzemieślników (ceramika, rzeźbione zabawki, maski i lalki). Są tu szopki i plenerowe teatry lalkowe. Spróbujcie gorącej czekolady, kasztanów i oczywiście pizzy. Dobrą stroną Włoch jest to, że w przeciwieństwie do Niemiec, sezon urlopowy trwa również przez styczeń. Przy okazji nie przegap tradycyjnej parady dud na głównym placu.

Czas: 8.12.2017-8.01.18 Miejsce
:Rzym, Piazza Navona
1/5Koszt:

w okresie świątecznym najtańsze bilety dla dwóch osób z Moskwy będą kosztować 200 euro.Chcę jechać do Rzymu!BolzanoJeden

z najbardziej znanych jarmarków świątecznych we Włoszech znajduje się w mieście Bolzano. Nie ma lotniska, ale można tu dojechać autobusem z Rzymu. Leczniczy klimat i dobrze zachowana architektura z czasów średniowiecza przyciąga ludzi z całego świata. Na początku wakacji stoi tu 80 drewnianych domków ozdobionych światełkami, gałązkami świerku i balonami. Bolzano słynie na całym świecie ze swojego szkła - kupujcie na pamiątkę figurki aniołów lub ozdoby świąteczne. W pobliskiej katedrze można posłuchać kolęd i zobaczyć tradycyjne szopki obok budynku. Dla dzieci będzie to raj - całodzienne konkursy i występy, lokalne słodkości na sprzedaż i kulig z zaprzęgiem konnym.

Data: 24.11.17-6.01.18 Miejsce
:
Bolzano, plac główny

1/5Opłata:

Przelot do Rzymu kosztuje 200 euro dla dwóch osób i kolejne około 20 euro za autokar.


MediolanPierwsze

targi sylwestrowe w tym miejscu sięgają XIII wieku. Dziś nadal są one obchodzone w wielkim stylu. We włoskiej stolicy zakupy zdobią nie tylko place, ale także dworzec kolejowy i wszystkie centra handlowe, a także po prostu ulice. Najsłynniejszy rynek nosi nazwę O Bej! O Bej! Bilety do Mediolanu lepiej kupować z wyprzedzeniem, bo potem ich po prostu nie może być - zjeżdżają tu turyści z całego świata. Na najpiękniejszym placu Mediolanu stanie prawie 400 stoisk oferujących przekąski, napoje i pamiątki. Do tradycyjnych smakołyków należą dziesiątki odmian orzechów w karmelu i innych nadzieniach, czekolada, wędliny i sery. Wszystko to jest popijane grzanym winem. Dla dzieci przygotowano bezpłatne pokazy - 100 koncertów muzyków i artystów. A dla dorosłych są wycieczki z przewodnikiem, które wyjaśniają nie tylko architekturę wokół, ale także historię Bożego Narodzenia we Włoszech.

Czas:
2.12.17-7.01.

18Główne

obchody odbywają się na placu przy Castello Sforzesco
1/5Cena: 200 euro za dwójkę z MoskwyLetnijmy


do Mediolanu!3. WęgryDuch

starej Europy podczas świąt Bożego Narodzenia można poczuć w Budapeszcie. Stare uliczki, każda witryna sklepowa i kawiarnia rywalizuje o tytuł najpiękniejszego wystroju, w całym mieście otwarte są dziesiątki jarmarków. Owszem, na Węgrzech są inne miejsca, w których można obchodzić święta, ale tylko Budapeszt może pochwalić się takim rozmachem. Uroczystości zaczynają się w listopadzie, a każdy dzień można spędzić magicznie i wyjątkowo. Dlatego już teraz zarezerwujcie bilety do Budapesztu.

Budapeszt Aby

zobaczyć wszystkie miejsca w tym mieście potrzebny byłby szczegółowy przewodnik. Ale najsłynniejsze targi odbywają się na placu Vörösmarty w centrum, tuż przy Fashion Street. W tym roku organizatorzy zapowiadają urozmaicenie w postaci budowy kolejki na sanki - każde dziecko będzie chciało przejechać w lśniących wagonikach przez centrum miasta. Przy lwim źródle ustawiona zostanie duża scena, na której odbędzie się całodzienne przedstawienie dla dzieci oraz grupa muzyków ulicznych. W tym samym miejscu może odbyć się mistrzowska lekcja robienia ozdób świątecznych. W przeciwnym razie wszystko będzie takie samo - setki drewnianych kiosków i tradycyjne jedzenie i picie. Grillowane kiełbaski, grzaniec z przyprawami, placki ziemniaczane, kaczka po węgiersku i makowiec to tylko niektóre z oferowanych propozycji.

W Parku Ratuszowym zostanie ustawiona ślizgawka, na której każdy będzie mógł pojeździć na sankach. Tutaj też szukajcie zimowego domu z lodu i śniegu, choć wygląda on raczej jak pałac. Swoją drogą, największa choinka w Budapeszcie tradycyjnie ustawiona jest w Parku Ratuszowym.

Jeśli szukasz darmowego lodowiska i mnóstwa rodzinnych zabaw, nie szukaj dalej niż na głównym placu Obudy. Oprócz lodowiska czekają tu na Ciebie przejażdżki konne, przedstawienia i obfity posiłek.

Czas otwarcia: 6.11.17-7.01.18Lokalizacja
:Plac Vörösmarty, Park Ratuszowy, Plac Obudy
1/5Koszt:

100 euro dla dwóch osób kosztuje przelot z Moskwy.Do Budapesztu za jedyne 100 euro!4. DaniaTen

kraj z jakiegoś powodu nie jest popularnym wyborem dla turystyki świątecznej. Jednak jest tu wiele do zobaczenia i nie ma tylu turystów co w Wiedniu czy Budapeszcie. Zdecydowanie największa huśtawka jest w Kopenhadze. Inne miasta mają co prawda swoje targi, ale są one małe i kameralne, a prawdziwa zabawa i świętowanie odbywa się w stolicy.

KopenhagaNajpiękniejszy

i

najbardziej

hipnotyzujący festiwal w Kopenhadze odbywa się oczywiście w Ogrodach Tivoli. Ten ogromny park rozrywki w centrum miasta przekształca się w świąteczną ekstrawagancję. Pięć kilometrów terenów targowych, wioska alpejska na terenie, miliony żarówek i setki instalacji, ogromne darmowe lodowisko, scena, na której wystawiany jest balet Dziadek do orzechów i szopka oraz wiele, wiele innych. Nadal zastanawiasz się czy kupić bilety do Kopenhagi? To chyba jedna z najpiękniejszych europejskich destynacji sylwestrowych. Można też skosztować pysznych, tradycyjnych potraw. Na przykład pudding ryżowy, otwarte kanapki z wieprzowiną, dziesiątki rodzajów ryb, tapas i piwo. Nie zapominajmy też, że Ogrody Tivoli to przede wszystkim największy park rozrywki w Danii.

Termin: 18.11.17-31.12.17Lokalizacja
:

Dania, Ogrody Tivoli


1/5Koszt: 300 euro dla dwóch osób z MoskwyPoleć


do Kopenhagi!5. Wielka BrytaniaTajemnicza

i zagadkowa, świąteczna i hipnotyzująca, sztywna i dziwaczna, wypełniona największą ilością atrakcji na metr kwadratowy, Wielka Brytania po prostu zakochuje się w czasie Bożego Narodzenia. W całym kraju odbywają się masowe targi, uroczystości i festyny.
LondynZ

pewnością

Londyn ma w tym sezonie najwięcej do zaoferowania. Najsłynniejszy targ znajduje się na dwóch brzegach Tamizy, po stronie Hyde Parku. 200 drewnianych domków ze smakołykami i pamiątkami, kilka obszarów tematycznych od bawarskich po alpejskie wioski, ręcznie robione rękodzieła, największe londyńskie lodowisko, diabelski młyn w świątecznych światłach z widokiem na miasto, nocne imprezy z najlepszymi DJ-ami w kraju - to wszystko w Winter Wonderland 2017. Między Tate Modern a Tamizą otwiera się kolejny jarmark świąteczny. Jest tu ogromny wybór ozdób, zabawek, upominków i świątecznych parafernalii. Zdobądź więc bilety do Londynu, by spędzić święta w dobrym stylu i pięknie.

Ramy czasowe: 30.11.17-03.01.18Lokalizacja
:cały centralny Londyn, w tym brzegi Tamizy, Hyde Park, Tate Modern
1/5Koszt: można znaleźć bilety z Moskwy za 150€Chcę


jechać do Londynu!EdynburgNowy

Rok w Szkocji jest

nie

mniej wspaniały. Kto lepiej niż miejscowi doceni huczne obchody i dobrą gorzałę? Przez cały grudzień w centrum Edynburga nie ma nawet targów - jest impreza z fajerwerkami i koncertami. W East Princes Street Gardens odbywa się największy w Szkocji jarmark świąteczny. Na plus należy zaliczyć fakt, że stragany są otwarte do późnych godzin nocnych, oświetlone lampkami i ogniskami. Można w nich kupić rzeźbione ozdoby i pamiątki, a także oczywiście smakołyki. To tutaj turyści kupują szkocką whisky jako prezenty do zabrania ze sobą do domu i piją gorące napoje na jej bazie. A George Street zmienia się w karnawałowy korowód z muzykami i przejażdżkami. Ustawiono tu również lodowisko. Zdobądźcie bilety do Edynburga wcześnie lub możecie łatwo skończyć bez nich.

Termin: 17.11.17-7.01.18Lokalizacja
:
Edynburg, East Princes Street Gardens, George Street

1/5Cena:

150 euro dla dwóch osób z Moskwy.Leć do Edynburga!


ManchesterW

Manchesterze odbywają się również

ogromne

targi. Co roku przyciąga 9 milionów zwiedzających! Znajdziecie tam gigantyczne świecące figury, targ z rękodziełem i smakołykami, występy muzyczne i artystyczne, wycieczki z przewodnikiem, lodowisko dla dzieci, 10 stref tematycznych, wystawy sztuki i wiele innych. W sumie jest tam 300 straganów ku uciesze turystów. Manchester sprzedaje się jak ciepłe bułeczki, a święta zaczynają się w połowie listopada.

Data: 10.11.17-24.12.17Czas
:

Manchester, Albert Square


1/5Opłata: 250 euro przelot z MoskwyChcesz


do Manchesteru!6. SzwajcariaSzwajcaria

wydaje się bardzo mała i prymitywna, ale tutaj doceniają każdy drobiazg, który tka niepowtarzalny sylwestrowy nastrój. Szwajcarzy są wyluzowani, a ich jarmarki świąteczne bardziej nadają się na przytulne, rodzinne święta.

BazyleaNajwiększy

jarmark świąteczny odbywa się w tym mieście, a nie w Zurychu. Miasto Bazylea nad Renem zamienia się w listopadzie w żywą bajkę. Bliskość gór sprawia, że w Boże Narodzenie prawie zawsze jest śnieg. Przytulny targ na głównym placu składa się z setek drewnianych straganów. Sprzedaje się w nim szwajcarskie czekolady, pierniki i pamiątki. Stare miasto, na którym odbywa się targ, jest przeobrażone, fasady zabytkowych budynków są ozdobione girlandami. Bilet do Bazylei to dobry prezent dla osób rodzinnych, które cenią sobie spokój i komfort.

Data: 23.11.17-23.12.17Lokalizacja
:Bazylea, Barfusserplatz
1/5Cena: od 400 euro za dwójkęPoleć


do Bazylei!

ZurychJeśli

chcesz wiedzieć, gdzie są najbardziej świąteczne dekoracje miejskie, mamy odpowiedź - w Zurychu. Wszystko tu się mieni: domy, place, kioski, nawet powietrze - światła są rozciągnięte wprost od budynku do budynku. Na główne targi również nie trzeba długo czekać - są ustawione tuż przy budynku dworca kolejowego i w jego okolicach. Przed nim jest lodowisko i mnóstwo straganów z poczęstunkiem. Wewnątrz lodowiska znajduje się ogromna jodła, a ozdoby na niej to nie byle jaka jodła, ale 6 tysięcy kryształowych kul od Swarovskiego. Jest powszechnie uważany za jedno z najpiękniejszych drzew w Europie. Jeśli chcesz zobaczyć ten lśniący klejnot, zdobądź bilety lotnicze do Zurychu.

Data: 23.11.17-24.12.17Lokalizacja
:
Zurych, dworzec główny

1/5Koszt: od 400 euro za dwójkęDo


Zurychu!

7. CzechyNaturalnie

główne uroczystości związane z Bożym Narodzeniem odbywają się w Pradze. Jest to jedno z najpiękniejszych miast w tym okresie. Jest to najczęściej odwiedzane miasto w Czechach i jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Śnieg, girlandy i dekoracje oraz same ściany starożytnych pałaców i wąskie uliczki tworzą niepowtarzalną magię tego miejsca. Bilety lotnicze do Pragi będą najlepszym prezentem na święta.

PragaCałe

stare miasto, w czasie świąt, staje się areną obchodów Nowego Roku. Ale szczyt uroczystości przypada na Rynek Starego Miasta. W kręgu stoisk sprzedawców znajdziecie ogromną choinkę i instalacje o tematyce katolickiej. Z placu można wejść do katedry, w której wieczorami grają organy i chór, a wewnątrz i na zewnątrz odbywają się mumie. Spróbuj tradycyjnego czeskiego dania - karpia z grilla, a także wiklinowych ciasteczek z różnymi nadzieniami. Oczywiście na straganach sprzedawane są słynne czeskie kryształy (w tym zabawki świąteczne), a także pierniki i zabawki drewniane.

Termin: 2.12.17-7.01.18 Lokalizacja
:


Praga, Rynek Starego Miasta1/5 Cena: 300 euro za dwie osoby


Leć do Pragi!

8. AustriaWiedeńOczywiście

, jeśli chodzi o święta w starej Europie, trzeba kupić bilety do Wiednia. Znajdziesz tu magiczną bajkę w dźwiękach walców i śnieżnych wzorów. Największy targ w mieście odbywa się na Maria Theresienplatz. Eleganckie jodły, dekoracje, setki stoisk z jedzeniem i pamiątkami - wszystko jest w standardzie. A jeśli architektura jest dla Ciebie ważna, to wybierz się na rynek w pobliżu Hohensalzburga. Są też tradycyjne występy chórów i pokazy dla dzieci. Loty do Wiednia są dość drogie, ale jeśli zaczniesz szukać ofert last minute już teraz, możesz zaoszczędzić całkiem sporo grosza.

Data: 22.11.17-31.12.17 Lokalizacja
:Stara część Wiednia, Maria Theresien Platz
1/5Opłata:

Przelot do Wiednia dla dwóch osób będzie kosztował około 300 euro przy wcześniejszej rezerwacji.Chcę pojechać do Wiednia!9. HolandiaKolejny

europejski kraj, w którym miło jest obchodzić święta. Przytulne uliczki i kanały ozdobione girlandami, wąskie szlaki turystyczne, mnóstwo targowisk. A większość z nich ma siedzibę w stolicy.

AmsterdamW Amsterdamie

jest dziesięć różnych targów, ale wszystkie odbywają się na dwóch głównych ulicach w centrum. W Amsterdamie odbywa się również festiwal światła podczas świąt noworocznych - w 2017 roku odbyła się jego siódma edycja. Sama ilość instalacji światełek i girland jest przytłaczająca. Na małych placach znajdują się lodowiska, stragany z jedzeniem i piciem oraz parki rozrywki. Zdobądźcie bilety do Amsterdamu i nie przegapcie kolorowych wakacji.

Czas: 25.11.17-06.01.2018Lokalizacja
:

Amsterdam, ulice Leidseplein i Coningslin


1/5Cena: 400 euro za dwie osobyPoleć


do Amsterdamu!10. FrancjaNasze

zestawienie najlepszych targów kończymy oczywiście na Francji. Tutaj atmosfera romantyzmu miesza się z zimową bajką, aby oczarować Cię na zawsze. Francja zimą jest czarująca, tajemnicza i zawsze przyjazna.

ParyżGdziekolwiek

pójdziesz w Paryżu, gdzieś w pobliżu będzie trwał jarmark lub karnawał. Miliony świateł zdobią stolicę, a każde drzewo mieni się girlandami. A słynna francuska kuchnia? Croissanty, ciastka, bagietki, wino i sery sprzedawane są na każdym rogu. Wieża Eiffla zostaje "ubrana" w nową instalację świetlną. Koniecznie odwiedźcie targi w pobliżu Disneylandu Paris, zwłaszcza z dziećmi. Twoje dziecko raczej nigdy nie zapomni parady zabawek i setek fajerwerków. Największy targ otwiera się w pobliżu wieży Eiffla na Champ de Mars. Przy okazji, w Sylwestra odbywa się wielki festiwal z międzynarodowymi gwiazdami, karnawałem i fajerwerkami. Bez problemu można więc kupić bilety do Paryża 31 grudnia.

Czas trwania: 2.12.17-3.01.
18Miejsce:cały Paryż
1/4Cena: 500 euro za dwie osoby Chcę


jechać do Paryża!StrasburgJarmarki w Strasburgu są

nie

mniej kolorowe i zakrojone na szeroką skalę. To francuskie miasto słynie z noworocznego ducha i świątecznej atmosfery. Co roku turyści kupują około 2 mln biletów lotniczych do Strasburga. A to dlatego, że coroczny jarmark świąteczny jest jednym z najstarszych w Europie - jego początki sięgają 1570 roku. Rozciąga się na kilka głównych ulic, biorąc pod uwagę piękną katedrę w Strasburgu. W listopadzie otwiera się 200 chatek, w których pracują rzemieślnicy z całej Francji. Koniecznie spróbuj tradycyjnych słodyczy regionu - ciasteczek Bredelais, confit, przyprawionego chleba z kandyzowanymi owocami. Świąteczną tradycją jest stawianie 30-metrowej jodły na Kléberplatz. A to nie wszystko. Władze dbają o to, by każdy dom i budynek w centrum był udekorowany żarówkami i wieńcami. Spacer po świątecznym Strasburgu jest więc jak z bajki.

Czas: 24.11.17-31.12.2017Lokalizacja
:
Broglie Platz i Münster Platz

1/5Koszt:

500-600 euro za dwie osoby.Leć do Strasburga!


Na
świecie
jest
tak wiele miejsc, w których można świętować Boże Narodzenie i Nowy Rok
.
Europa ze swoim niepowtarzalnym klimatem, duchem starożytności i urokiem jest tego warta. Wybierz kraj z listy, aby idealnie uczcić nadchodzący 2018 rok.

Autor: Aliona Diaczenko Omów artykuł
  • Wskazówki dotyczące podróżyNowy
  • Rok i Boże Narodzenie
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj również
  • Komentarze